Skocz do zawartości
seomajster

[5-20 dedyków] dual Xeon 2670v1

Polecane posty

Witam

 

Dla klienta z USA szukam 5-20 dedyków, prawdopodobnie więcej w przyszłości. Wąskim gardłem dla klienta będzie CPU i/lub transfer. Klient targetuje rynek budzetowych VPSów w pewnej niszy, więc niestety oferty droższe od OVH z góry odpadają.

 

Procesor - Dual Xeon 2670v1 lub podobny.

Ram - 64-128 GB.

2x1-2TB hdd lub 2x480-960GB SSD (klient potrzebuje zarówno serwerów z HDD jak i SSD).

1gbps z dobrą ceną za 1TB (docelowo 30-60TB miesięcznie per serwer).

Blok /28 - /27 per serwer.

 

Klient aktualnie zostawia $20k miesięcznie w 2 serwerowniach w USA - można przejąć sporą część tego.

 

Proszę o oferty lub maile kontaktowe na PW.

 

 

 

 

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wąskim gardłem dla klienta będzie CPU i/lub transfer.

Może zmień wymagania na E3'ki - mają chyba najlepszy stosunek wydajności procesora do ceny. Do tego masz wtedy mniej wirtualek per maszyna dzięki czemu na mniej "dzieli się" łącze (które jak mówisz będzie wąskim gardłem).

 

Obstawiam że na E3, lub jednoprocesorowych E5 będzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zmień wymagania na E3'ki - mają chyba najlepszy stosunek wydajności procesora do ceny

 

Z jednej strony masz racje, z drugiej kwestie organizacyjne, zarządzanie większą ilością maszyn itp.

 

Z mojego doświadczenia dla zadań które potrzebuje klient dual Xeon 5650 ma 2-2.5 raza większą moc obliczeniową niż Xeon 1230v3 (4 vs 12 rdzeni robi swoje). Wg cinebench Dual Xeon 2670 jest 50% bardziej wydajny od dual Xeon 5650, a to i tak pewnie nie pokazuje pełni możliwości.

 

Można się spodziewać (moim zdaniem), że dual Xeon 2670 będzie spokojnie 3-4 krotnie wydajniejszy od Xeon 1230v3 co patrząc na ceny sprintdatacenter daje podobny koszt samego hardware.

 

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić ;)

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka lokalizacja ma być? Bo powiedziałeś, że klient siedzi w USA, ale nie mówisz gdzie może się znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skonczysz na konfiguracjach z 2650v4 pewnie bo to teraz pod takie zastosowania najlepsze coś, ewentualnie E3 ale ilość zabawy jest straszna, nie piszesz nic o dlugosci kontraktu, sprzet w stylu 2x2650v4, 64 GB RAM, 2x 480 GB SSD można mieć za 1100 zł, 100 Mbit/s łącza w polsce zależy bardzo od kierunku w jakim idzie ruch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jezeli Twoj klient korzysta z takiej oferty to trudno bediz ecos alternatywne go zaoferowac:

 

https://www.wholesaleinternet.net/dedicated/

 

Oczywiscie mozna cos postawic w Polsce, ale cenowo trudno bedzie z tym konkurowac :)

 

Pozdrawiam,

Dino Streminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×