Skocz do zawartości
Kalambur

Hosting Prestashop na SSD i z SSL

Polecane posty

Dzień dobry,

 

poszukuję hostingu na dyskach SSD z podstawowym certyfikatem SSL w cenie usługi lub z możliwością instalacji własnego certyfikatu (np. StartCom) BEZ DODATKOWYCH opłat .

 

Hosting dla niewielkiego sklepu (ok. 2000 produktów) opartego na Preście.

Edytowano przez Kalambur (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze budżet.

 

Celowałbym raczej w VPS z administracją.

 

Już to przerabiałem, zostaję przy współdzielonym - jak sklep się rozwinie przejdę na VPS.

 

Obecnie testuje Hekko w pakiecie MediumPack za 129 zł, więc powiedzmy, że budżet OBECNIE do 200 zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkty to jedno, ale jaki masz ruch z tymi produktami? Może się okazać że usługa zacznie się sypać. Lepiej wybierz coś mocnego i stabilnego by nie migrować co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdzałem, co dostanę tam więcej za 199 zł (+24 zł za SSL) w porównaniu do Hekko za 130 zł z SSL w cenie?

 

Możesz napisać do supportu o ofertę indywidualną.

 

Sam się przesiadam na hosting WWW z małymi stronkami tam. Idzie się dogadać.

 

 

edit:

 

ewentualnie możesz skorzystać z darmowego let's encrypt dostępnego w DA.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkty to jedno, ale jaki masz ruch z tymi produktami? Może się okazać że usługa zacznie się sypać. Lepiej wybierz coś mocnego i stabilnego by nie migrować co miesiąc.

 

Nie mam bo sklep nie istnieje. Nie będę konstruował armaty do ubicia komara. Co to znaczy, że usługa zacznie się sypać? Serwer wybuchnie? Nie będę się mógł przesiąść na wyższą konfiguracje?

 

Mocnego i stabilnego pod jakim względem? Co nie jest stabilne w ofercie, którą podałem, na jakiej podstawie mam określić "moc" i czym ona jest? Procesor, ram, może transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystkie serwery www są 100% na SSD, bazy, pliki stron, nawet poczta.

 

http://idhosting.pl/wirtualne.html

 

Do tego może być darmowy certyfikat Let's Encrypt lub RapidSSL, którego mamy w ofercie. Spokojnie 200 zł wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam bo sklep nie istnieje. Nie będę konstruował armaty do ubicia komara. Co to znaczy, że usługa zacznie się sypać? Serwer wybuchnie? Nie będę się mógł przesiąść na wyższą konfiguracje?

 

Mocnego i stabilnego pod jakim względem? Co nie jest stabilne w ofercie, którą podałem, na jakiej podstawie mam określić "moc" i czym ona jest? Procesor, ram, może transfer?

 

Nie napisałem że wybór/oferta nie jest stabilna. Po sposobie pisania i podejściu do tematu nie masz najmniejszego pojęcia co potrafi zrobić 1500 produktów. Dla mnie temat jest zamknięty i życzę powodzenia w utrzymaniu sklepu za 200zł. Miłego wieczoru.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie napisałem że wybór/oferta nie jest stabilna. Po sposobie pisania i podejściu do tematu nie masz najmniejszego pojęcia co potrafi zrobić 1500 produktów. Dla mnie temat jest zamknięty i życzę powodzenia w utrzymaniu sklepu za 200zł. Miłego wieczoru.

Nie napisałeś, wystarczyło zasugerować.

 

Po "sposobie pisania" to możesz ewentualnie sobie wywróżyć... Zielone pojęcie nie jest mi obce, bo 1500 produktów może zrobić dokładnie NIC jeśli w sklepie będzie 10 użytkowników dziennie, którzy porzucą stronę po obejrzeniu trzech podstron. Ze sklpem stanie się dokładnie to samo, co jeśli miałby tych produktów 15 albo 999.

 

Skoro już uzyskałeś czas poprzez porzucenie tego tematu (o jakże mi przykro, że nie dostaniesz moich pieniędzy), to proponuję poszperać za poradnikami dla handlarzy np. coś w deseń "Jak skutecznie sprzedać swój produkt, nie obrażając przy tym potencjalnego nabywcy". Może przydać się też książka pt. "Czytanie ze zrozumieniem" - to w kwestii mojego postu, gdzie pisałem o 200 zł za serwer na start sklepu.

 

PS. Nadal jednak jestem ciekawy rozwinięcia tematu "sypania się" oraz co miałeś na myśli pisząc "mocny i stabilny". Marketing lvl hard?

Edytowano przez Kalambur (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jakoś ostatnio kreuje się trend "sklep to musi byc vps/dedyk". Co tam, że na początku może w ogóle nie być ruchu przez miesiąc, ale x000 produktów jest, to trzeba pod to dedyka :)

 

Pisałem już na ten temat wcześniej w podobnym wątku:

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/54039-magento-skalowalny-serwer/?view=findpost&p=462837

 

W skrócie - znajdź dobry shared. Może progreso? Słyszałem raczej pozytywne opinie :) Albo MyDevil? Też ludzie sobie chwalą...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nic sprzedawać ani proponować. Troszeczkę inna półka klientów. Wychodzę jednak z założenia że sklep = biznes a w biznesie nie ma czasu na migracje i dłubanie po nocach. A jak sklep zacznie się sypać to sam zobaczysz kiedy zabawne limity wskażą max a wsparcie techniczne zasypie ciebie durnowatym komunikatem że czas zmienić pakiet na większy o ile nie zablokuje usługi wartej 200zł.

Skoro z góry zakładasz że na sklepie nie będzie ruchu to może kup usługę gdziekolwiek zaczynając od 15zł. jak oszczędzać to z rozmachem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nic sprzedawać ani proponować. Troszeczkę inna półka klientów. Wychodzę jednak z założenia że sklep = biznes a w biznesie nie ma czasu na migracje i dłubanie po nocach. A jak sklep zacznie się sypać to sam zobaczysz kiedy zabawne limity wskażą max a wsparcie techniczne zasypie ciebie durnowatym komunikatem że czas zmienić pakiet na większy o ile nie zablokuje usługi wartej 200zł.

Skoro z góry zakładasz że na sklepie nie będzie ruchu to może kup usługę gdziekolwiek zaczynając od 15zł. jak oszczędzać to z rozmachem ;)

Bombowy pomysł, znalazłem nawet takie po 2 zyle w miesiącu, rozważam też Freehostię - skoro sprowadzamy tę rozmowę do absurdu to czemu nie?

 

Jak zacznie się "sypać" to zakładam ruch na poziomie pozwalającym mi na migrację na coś dedykowanego. DO tego czasu mam w usługach dodatkowych możliwość dokupienia wszelkich istotnych "parametrów": miejsce, punkty procesora czy transfer. Jeśli dojdę do poziomu, gdzie ruch będzie stały i da się na jego podstawie wyciągnąć odpowiednie wioski, to wtedy zadecyduję na co wydam pieniądze. Przez lata swojej pracy spotkałem się i z sytuacjami "niedoszacowania" zasobów, jak i z "dmuchaniem na zimne" - obie te sytuacje powstają, gdy brakuje wiedzy albo gdy tej wiedzy nie potrafi lub (z jakichś przyczyn) nie chce się użyć... A jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nic sprzedawać ani proponować. Troszeczkę inna półka klientów. Wychodzę jednak z założenia że sklep = biznes a w biznesie nie ma czasu na migracje i dłubanie po nocach. A jak sklep zacznie się sypać to sam zobaczysz kiedy zabawne limity wskażą max a wsparcie techniczne zasypie ciebie durnowatym komunikatem że czas zmienić pakiet na większy o ile nie zablokuje usługi wartej 200zł.

Skoro z góry zakładasz że na sklepie nie będzie ruchu to może kup usługę gdziekolwiek zaczynając od 15zł. jak oszczędzać to z rozmachem ;)

 

 

Jesli wybrał i testuje hekko to nie powinien być zawiedziony, a zawsze też może napisać do nich z problemem i samemu ocenić usługę a nie na podstawie opinii konkurencji.

 

Tekstu o sypaniu sie sklepu czy durnowatymi komunikatami od techników nawet nie komentuje - troche pokory i szacunku do innych firm i ich usług by się przydało.

 

2k produktów przy sklepie którego jeszcze nie ma lub jest w fazie tworzenia nie wymagają wykładania kilku stów/miesiąc, decydowanie w kwocie 200/rok znajdzie pełno ofert na testowanie i rozpoczęcie biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×