Skocz do zawartości
KempusPL

VPS z Xeon E5-2680v3 vs Dedyk z Pentium G3220

Polecane posty

Cześć,

 

Chcę sie przenieść z pakietu MH-1 w Mintshost, na blazingfast.io (pakiet za 40 euro). Xeon jest lepszy, to wiadomo, ale VPS to jednak VPS, czy osiagne tam większą, bądź taką samą wydajność jak na mintshost? 40 euro to kupa kasy a nie chce wyrzucać w błoto

Edytowano przez KempusPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xeon to sprzęt serwerowy a pentium G3220 to raczej sprzęt pc-towy.

 

Wszystko zależy jakie masz teraz zużycie CPU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zużycie cpu mam na poziomie 100 % na tym dedyku w mints, serwery CS:GO.

 

Martwi mnie te taktowanie, wiem ze nie liczy sie tylko taktowanie. Patrzylem po benchmarkach to Xeon w wydajnosci jednordzeniowej byl o niebo lepszy, ale... no nie wiem. Będzie to śmigać?

 

Przenoszę sie z mintsa ze wzgledu na ataki ddos.

Edytowano przez KempusPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może serwer KVM byłby bardziej odpowiedni po te gry?

Przecież ten pakiet na blazingfast to właśnie jest KVM ;)

 

Jak to jest z blazingfastem? Dostaje 2 rdzenie logiczne (1 z HT) czy dwa rdzenie fizyczne?

Edytowano przez KempusPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@OP Lokalizacja we Francji Ci odpowiada? Za 40 Euro dostaniesz w tej lokalizacji solidnego dedyka. Ja osobiście płacę 29 euro netto za Xeon 1230v3 z 32 gig ram i 2x120gb ssd, podobny sprzęt z hdd można dostać za 36 euro netto.

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@OP Lokalizacja we Francji Ci odpowiada? Za 40 Euro dostaniesz w tej lokalizacji solidnego dedyka. Ja osobiście płacę 29 euro netto za Xeon 1230v3 z 32 gig ram i 2x120gb ssd, podobny sprzęt z hdd można dostać za 36 euro netto.

 

Pokaż mi taką ofertę :D Oczywiście rozumiem że ta oferta to z ochroną antyddos i nie jest to beznadziejny blackholling? Plus brak dziwnych kruczków, opłat instalacyjnych i innego badziewia?

 

Jeżeli to kimsufi, to odpada, jestem uprzedzony do OVH i jego odłamów w postaci kimsufi i SYS.

 

EDIT: Potrzebuje jedynie 4 Gb ramu, procek minimum 2 rdzeniowy z mocną wydajnością jednordzeniową. HDD styknie na luzie 120 Gb.

Edytowano przez KempusPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pokaż mi taką ofertę :D Oczywiście rozumiem że ta oferta to z ochroną antyddos i nie jest to beznadziejny blackholling? Plus brak dziwnych kruczków, opłat instalacyjnych i innego badziewia?

 

Jeżeli to kimsufi, to odpada, jestem uprzedzony do OVH i jego odłamów w postaci kimsufi i SYS.

 

EDIT: Potrzebuje jedynie 4 Gb ramu, procek minimum 2 rdzeniowy z mocną wydajnością jednordzeniową. HDD styknie na luzie 120 Gb.

 

Co ci to OVH zrobiło, ze jesteś do nich uprzedzony?

Szukasz serwera z góry zakładając, że będzie atakowany i chcesz jak najtaniej więc ovh jest zdecydowanie do tego celu odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co ci to OVH zrobiło, ze jesteś do nich uprzedzony?

Szukasz serwera z góry zakładając, że będzie atakowany i chcesz jak najtaniej więc ovh jest zdecydowanie do tego celu odpowiednie.

 

Nie z góry zakładając że będzie atakowany, tylko... on jest atakowany, a po moich testach na blazingfast, tam ataki filtrują cudnie. OVH nie lubię za ich opłaty instalacyjne droższe od opłacenia samego serwera na 3 miesiące, długie zawiłe regulaminy oraz krzaczki w ofertach... Dziękuję, postoje.

Edytowano przez KempusPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet oraz jaka interesuje Ciebie lokalizacja. Ile serwerów jakie mody.

 

Lokalizacja PL, lub Holandia. Posiadam na pakiecie MH-1 dwa serwery po 30 slotów, tickrate 128, zużycie procesora jest na poziomie 100%, serwery działają płynnie, są cały czas full. Arena 1vs1 oraz Knife Only. Interesuje mnie blazingfast, chcę mieć taką samą, lub lepsza wydajność niż na obecnym pakiecie w mintsie. Oczywiście chcę iść do blazingfast ze względu na antyddos, bo moje serwery regularnie są wykładane minimum 3 razy w tygodniu na kilka godzin przez idiotów, bo inaczej tego nie nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×