Skocz do zawartości
ireex

pobieranie plikow , streaming filmow - gdzie serwer?

Polecane posty

Witam Was drodzy Forumowicze.

Widzę, że są tu specjaliści z branży dlatego bardzo Was proszę o wskazówki.

Zamierzam stworzyć portal na którym będą umieszczane filmy wideo i ogladane tak jak na YT (streaming).

Muszę oczywiście przekalkulować jaki serwer należy wykorzystać - zbudować własny czy skorzystać z oferty dostawców serwerów dedykowanych. Na początku najpewniej będzie to serwer dedykowany z którejś z firm, np. OVH.

Bardzo proszę życzliwych Forumowiczów o przeanalizowanie potrzeb, jakie będą stały przed serwerem i podzielenie się ze mną refleksjami. Z tego co zdążyłem się zorientować to najistotniejsza będzie przepustowość serwera, by użytkownicy mogli oglądać filmy bez zacięć.

Założenia:
- rozmiar 1 filmu przeciętnie: 0,15 GB
- transfer na 1 użytkownika na mies. ok. 3,2 GB
- miejsce na serwerze: co rok więcej o: 200 GB, tj. 1 rok 200 GB, 2 rok 400 GB, 3 rok 600 GB itd. smile.png

Informacje o średniej liczbie użytkowników, którzy będą wyświetlać filmy i miesięcznym transferze danych:

- w 1 roku: 400 000 ru / mies., łączny transfer / mies.: 1 250 TB
- w 2 roku: 800 000 ru / mies., łączny transfer / mies.: 2 500 TB
- w 3 roku: 1 200 000 ru / mies., łączny transfer / mies.: 3 750 TB
- w 4 roku: 1 600 000 ru / mies., łączny transfer / mies.: 5 000 TB
- w 5 roku: 2 000 000 ru / mies., łączny transfer / mies.: 6 250 TB

Zatem, której z firm (OVH, Leaseweb itp.) warto zaufać i skorzystać z ich serwera, która może skutecznie sprostać wskazanym wymaganiom?

Jeśli ktoś z Forumowiczów zajmuje się obsługą serwerów zawodowo to nie wykluczam współpracy przy projekcie.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę każdy serwer z SDC (http://sprintdatacenter.pl)

 

w SDC masz gwarantowane 200Mbit w obie strony, jednakże serwery są wpięte po gigabicie.

 

Limit transferu domyślnie 10TB/miesiac do każdego serwera bez dodatkowych opłat.

 

jak coś zagadaj do mnie na pw

 

wyceny dopiero w poniedziałek bo ja jestem z technicznego a nie handlowego, jednakże mogę Ci doradzić coś ze sprzętu który mamy.

 

Edit: // mea culpa, formatowanie txt sprawilo, ze widzialem tylko 250 TB transferu / miesiac

 

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę każdy serwer z SDC (http://sprintdatacenter.pl)

 

w SDC masz gwarantowane 200Mbit w obie strony, jednakże serwery są wpięte po gigabicie.

 

Limit transferu domyślnie 10TB/miesiac do każdego serwera bez dodatkowych opłat.

 

jak coś zagadaj do mnie na pw

 

wyceny dopiero w poniedziałek bo ja jestem z technicznego a nie handlowego, jednakże mogę Ci doradzić coś ze sprzętu który mamy.

 

 

 

HAHAHA :D

 

Nie dziwie się że trzymają Cię w technicznym chłopie ... co Ty oferować mu chcesz ...

 

Zobacz sobie online.net ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

HAHAHA :D

 

Nie dziwie się że trzymają Cię w technicznym chłopie ... co Ty oferować mu chcesz ...

 

Zobacz sobie online.net ...

 

@ireex - dostałeś odpowiedź na pw ;)

 

 

 

 

 

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Infinity tech: mea culpa, formatowanie txt sprawilo, ze widzialem tylko 250 TB transferu / miesiac

 

ale w sumie jak napisze info@sprintdatacenter.pl to pewnie nad 10Gbitami też się można zastanowić

 

to co wyżej rzuciłem to serwery które są dostęþne na stronie nie indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH powinno być dobrą opcją. Zwłaszcza, jeżeli weźmiesz DC blisko granicy (Strasbourg powinien być najodpowiedniejszy). Ostatnio koledze coś takiego buduje i póki co postawił na SYS, ze względu na cięcie kosztów w pierwszym okresie istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Leaseweb na Niemcy będzie odpowiedni i można tam wyciągnąć dobre ceny.

 

Przepustowość sieci to nie wszystko, bo można prosto jej nie wykorzystać dławiąc się np. I/O.

Wpierw trzeba zaprojektować budowę środowiska, a później dopasować sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leaseweb na Niemcy będzie odpowiedni i można tam wyciągnąć dobre ceny.

 

Przepustowość sieci to nie wszystko, bo można prosto jej nie wykorzystać dławiąc się np. I/O.

Wpierw trzeba zaprojektować budowę środowiska, a później dopasować sprzęt.

 

Czy SoYouStart - Ovh lepiej nie wypada cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

No pewnie, że nie.

To nie są serwery pod uruchamianie takich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ruchu spodziewanym to trzeba rozbić to na parę maszyn . Może 100tb.eu da radę . Ogólnie taka konfiguracja może być fajnym polem do popisu np przy użyciu puppeta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się OVH w jednej z opcji gdzie możesz dokupić dodatkowe łącze (mini HG, HG, BIG HG, HOST-XX-H, FS-48/72/MAX) do 3gbps w śmiesznych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się OVH w jednej z opcji gdzie możesz dokupić dodatkowe łącze (mini HG, HG, BIG HG, HOST-XX-H, FS-48/72/MAX) do 3gbps w śmiesznych cenach.

 

tylko ciekawe jak promocja dlugo sie utrzyma, dobrym pomyslem byloby kupic kilka maszy i dodatkowo wieksza przepustowosc dla nich , a wszytko podlaczyc pod jeden serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przy ruchu ok 1PB miesiecznie mozna to ograrnac laczem 10GE, ale najlepiej bedzie to postawic na wiekszej liczbie serwerow 1GE gdyz ograniczeniem tutaj nie bedzie raczej przepustowosc tylko sprzet. Da to tez troche redundancji.

 

Z drugiej storny przy takiej ilosci miejsca, ktora zajmuje kontent mozna korzystac z dyskow ssd.

 

Najlepiej jednak postawic cos na mniejszym serwerze a potem rosnac w zaleznosci od potrzeb.

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×