Skocz do zawartości
ultragreen

(Szukam) chmury - miejsce na rozbudowane pliki exel

Polecane posty

Szukam chmury w której będę mógł przetrzymywać swoje pliki związane z pracą - rozbudowane pliki .xls o wadze około 10 MB. Do tej pory korzystałem z dropboxa ze zwiększonej przestrzeni w związku z promocją Samsunga. Dodatkowo zabiezpieczyłem się hubic od OVH.

 

Obecnie zauważyłem problemy. Otóż dropbox jest zainstalowany na kilku komputerach. Z reguły pracuję na dwóch. Są jakieś konflikty w plikach. Z mojego punktu widzenia wydaje mi się, że problem robi właśnie hubic ale pewności nie mam.

 

Szukam jakiegoś innego płatnego rozwiązania. Obecnie testuję darmową opcję box.com. Może zaproponujecie jakieś inne opcje? Miejsca potrzebuję minimum 100 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam postawić własnę rozwiązanie np ownCloud. lub z gotowców to oneDrive teraz była promocja na darmowy office i 1TB na dysku działa całkiem w porządku ale ja jednak wolę własne rozwiązanie typu OwnCloud mam wszystko u siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, podałeś minimum ale nie napisałeś jaki masz przyrost danych (miesięcznie, rocznie). Co wykorzystujesz do synchronizacji. Od siebie zapytam jeszcze czy coś w formie standardowego rozwiązania jak WebDisk by zdało egzamin? Nie jest to oferta ale przygotowujemy coś takiego co pozwoli przechowywać dane w tej formie plus publikować je na bazie html czy PHP (5.6/7). Posiadając własną domenę internetową uruchomisz dodatkowo pocztę, kalendarz z synchronizacją. Napisz jak możesz o jakich kwotach rozmawiamy dało by to jakiś obraz który również pozwoli zaproponować coś ciekawego.

 

zainteresuj się jeszcze pcloud.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mariusz niezaprzeczalny jest fakt ,że owncloud jest na swój sposób genialny. Jest jedno ale ,trzeba go gdzieś zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

400-600 zł rocznie mam do rozdysponowania. Potrzebuję opcji synchronizacji w czasie rzeczyiwstym tak jak w dropbox. Do tego aplikacje dla windowsa i maca. Przestrzeń najmniej 100 GB póki co. Optymalnie można około 200 GB bo pliki trochę ważą.

Edytowano przez ultragreen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra a ten ownloud. Widzę, że jest klient na maca i windowsa. Pliki rozumiem synchronizują się w czasie rzeczywistym. A jaki hosting pod to dobrać? VPS na kimsufi będzie ok? Ewebtualnie jakiś dedyk?

Edytowano przez ultragreen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ultragreen: Zapraszam do nas - oferujemy serwery w PL. Myślę, że pakiet VPS 4, lub pakiet www 3 - będzie ok i nie wyjdzie Cię zbyt drogo :)

 

Link do oferty: mctb.pl

 

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ultragreen: Zapraszam do nas - oferujemy serwery w PL. Myślę, że pakiet VPS 4, lub pakiet www 3 - będzie ok i nie wyjdzie Cię zbyt drogo :)

 

Link do oferty: mctb.pl

 

 

O w końcu jakieś dany firmy i sensowna oferta :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×