Skocz do zawartości
geekboy68k

Skrzynka e-mail dla kilku adresów w kilku różnych domenach

Polecane posty

Hi,

 

Po pewnych perypetiach z kontem Exchange, serwowanym przez popularnego "korpohostingodawcę", poszukuję alternatywnej skrzynki e-mail. Warunki w sumie są 2:

- Możliwość podpięcia oddzielnych skrzynek z różnych domen w ramach jednego konta (np. mojekonto1@domena1.pl, mojekonto2@domena2.pl, biuro@domena3.pl - i to wszystko dostępne ze wspólnego panelu),

- Kalendarz,

- Możliwie najwyższa dostępność (tzn. możliwie najniższy współczynnik odrzuconych wiadomości przychodzących).

 

Miłym dodatkiem będzie możliwość przypisywania zadań do konkretnych dni.

 

Zwróciłem uwagę na Google Apps for Work. Wiem, że mogę tam założyć kilka adresów dla jednej domeny, ale nie wiem czy na odwrót, tj. kilka pojedynczych adresów dla kilku różnych domen.

 

Alternatywnie rozważam Xchange Email od Az.pl (mam dobre doświadczenia z tą firmą, ale e-maili nigdy u nich nie trzymałem) oraz Business Email od Home.pl (tutaj miłym dodatkiem jest program do księgowości).

 

Będę wdzięczny za sugestie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na Google Apps for Work. Wiem, że mogę tam założyć kilka adresów dla jednej domeny, ale nie wiem czy na odwrót, tj. kilka pojedynczych adresów dla kilku różnych domen.

Chyba używasz "skrzynka" i "adres" wymiennie, a to nie to samo. Ilu ma być realnie użytkowników? Czy to ma być usługa tylko dla Ciebie z adresami w wielu domenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Google Apps się nadaje doskonale. Możesz mieć w ogóle catch all na kilku domenach, czyli wiadomość wysłana pod dowolny adres w domenie (który nie musi być wcześniej nazwany ani zdefiniowany) trafia do Twojej skrzynki, ie. *@domena.pl → twojekonto@domena.pl, ale również *@drugadomena.pl → twojekonto@domena.pl i *@trzeciadomena.com → twojekonto@domena.pl. W tej konfiguracji płacisz za jedno konto (twojekonto@domena.pl).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze jedno pytanie - czy w takiej konfiguracji Google Apps pozwoli mi jakoś sortować wiadomości zależnie od tego, na który adres (w której domenie) przyszły? Np. tak, jak w Gmailu "konsumenckim" stosowane są etykiety dla zewnętrznych skrzynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać filtry po polu to. Na przykład, żeby maile wysłane na adres1@jakasdomena.pl nie trafiały do inboksa, tylko były od razu archiwizowane pod etykietą "adres1".

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×