Skocz do zawartości
drajvver

Certyfikat SSL na domenę w nazwie

Polecane posty

Witajcie.

 

Potrzebuję rady, jak poradzić sobie z zakupem SSLa w nazwie na moją domenę. Cały serwer stoi w nazwie i nie byłoby problemu, gdyby subdomena, na którą potrzebuję SSL była poza nazwą - przekierowana jest na Azure.

I teraz pytanie - kupować certyfikat tylko na tą subdomenę (o ile to w ogóle możliwe), czy brać z wildcardem? Oraz, czy wildcard wtedy zadziała na hosty, które są "poza" głównym serwerem nazwy, gdzie stoi reszta strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz wziąć SSL na dowolną domenę / subdomenę. Nie ma znaczenia gdzie ona jest.

Nie wiem tylko jak jest z polityką tych certyfikatów nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmienić hosting na coś normalnego i polecam Lets Encrypt

 

Gdyby tylko to tak działało, niestety ja dla klienta piszę tylko panel rejestracyjny, a oni całą swoją stronę mają na nazwie i nie zamierzają nic przenosić ;)

Czytałem przed chwilą o tym i wydaje się być interesujące - pytanie tylko, czy dostanę tam certyfikat w formie PFX (taki wymaga azure) oraz czy przeglądarki nie mają "problemów" z takimi certyfikatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zadzwoń do nazwy i niech udzielą ci wyczerpującego wykładu na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nazwy i niech udzielą ci wyczerpującego wykładu na ten temat :)

 

Z tym dzwonieniem do nich to może być różnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby tylko to tak działało, niestety ja dla klienta piszę tylko panel rejestracyjny, a oni całą swoją stronę mają na nazwie i nie zamierzają nic przenosić ;)

Czytałem przed chwilą o tym i wydaje się być interesujące - pytanie tylko, czy dostanę tam certyfikat w formie PFX (taki wymaga azure) oraz czy przeglądarki nie mają "problemów" z takimi certyfikatami?

https://www.digicert.com/util/pfx-certificate-management-utility-import-export-instructions.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×