Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć,

 

Pytanie być może trywialne, ale rozważam zakup serwera dedykowanego (Z Kimsufi bądź online.net) i nasuwa się mi pytanie czy różnica w wydajności między procesorami Intel® Atom™ Processor C2750, a Core™ i5-750 jest bardzo znacząca? W porównaniu geekbenchami jest nieco na korzyść i5, ale chodzi mi tu o strikte rozwiązania serwerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest duża, pytanie tylko czy potrzebujesz takiego CPU. Serwer się dobiera w zależności od potrzeb a nie benchmarka. Ja mojego Atoma N2800 na nic innego nie wymienię bo płacę 15 zł na miesiąc (brutto) i żadna inna oferta, nawet aktualna - mi się nie opłaca.

 

Tak naprawdę to się nawet cieszę, że mam taki kalkulator bo widzę jak na dłoni efekty moich kernelowych optymalizacji :).

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C2750 jest procesorem serwerowym więc nie ma co porównywać. i5-750 pchany jest na siłę w składaki ale jak bym miał wybierać to wybrał bym C2750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Online.net ma suppport. KS praktycznie go nie ma.

W online.net jak dysk padnie wymienia CI go szybko, w kimsufi możesz czekać pare dni.

Kimsufi i ovh nie dorasta do pięt online.net jeżeli chodzi o obsługę klienta.

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-750+%40+2.67GHz&id=772

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Atom+C2750+%40+2.40GHz

 

Sam mam ten C2750 w online.net i jestem zadowolony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Online.net ma suppport. KS praktycznie go nie ma.

W online.net jak dysk padnie wymienia CI go szybko, w kimsufi możesz czekać pare dni.

Kimsufi i ovh nie dorasta do pięt online.net jeżeli chodzi o obsługę klienta.

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-750+%40+2.67GHz&id=772

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Atom+C2750+%40+2.40GHz

 

Sam mam ten C2750 w online.net i jestem zadowolony.

 

 

Ale Ty chłopcze opowiadasz głupoty. Jeżeli w OVH (a zwłaszcza w Kimsufi) na wymianę dysku się czeka kilka dni bądź obsługa klienta jest fatalna to chyba żyjemy w dwóch równoległych światach. Kimsufi ma obsługę klienta wbrew pozorom, wymiana podzespołów następuje szybko a jak potrzebujesz tego dysku to Ci mogą go wysłać do domu (nawet jeżeli jest sprawny ale miał CRC jakieś). A poza tym - Kimsufi Ci nie ogołoci karty niż Online.net bo z tego co już się na forum gdzieś tu przewinęło - pobierają sobie pieniądze z karty automatycznie.

 

@topic

 

Jeżeli bym miał wybierać między tymi procesorami - Atom bez dwóch zdań.

Edytowano przez Rolej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Online.net ma suppport. KS praktycznie go nie ma.

W online.net jak dysk padnie wymienia CI go szybko, w kimsufi możesz czekać pare dni.

Kimsufi i ovh nie dorasta do pięt online.net jeżeli chodzi o obsługę klienta.

 

Muszę być niesamowitym farciarzem - wymienili mi w kimsufie dysk 500GB na 1TB w parę godzin od napisania zgłoszenia z załączonym smartem. Cholerne OVH! Powinni w 5 min.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę być niesamowitym farciarzem - wymienili mi w kimsufie dysk 500GB na 1TB w parę godzin od napisania zgłoszenia z załączonym smartem. Cholerne OVH! Powinni w 5 min.

Albo jesteś poprostu człowiekiem, który ma trochę pomyślunku i wie jak napisać ticket o usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w OVH (a zwłaszcza w Kimsufi) na wymianę dysku się czeka kilka dni bądź obsługa klienta jest fatalna to chyba żyjemy w dwóch równoległych światach

 

Niestety twój świat jest zdecydowanie mniejszy

 

wbrew pozorom, wymiana podzespołów następuje szybko

 

Ostatnia wymiana dysku w kebabie odbyła sie automatycznie szkoda ze nikt nie pytał o to !

dla mnie za szybko ;)

 

 

A poza tym - Kimsufi Ci nie ogołoci karty niż Online.net bo z tego co już się na forum gdzieś tu przewinęło - pobierają sobie pieniądze z karty automatycznie.

 

@topic

 

Jeżeli bym miał wybierać między tymi procesorami - Atom bez dwóch zdań.

 

Pobierają automatycznie bo sam i o to prosisz podpinając kartę i akceptując regulamin! co jest bardzo wygodne i praktyczne

 

 

 

 

Z dwojga złego francuskiego bagienka zdecydowanie online.net za support a przede wszystkim maszynę łącze i kvm o ile "Hardware serial console" w tych tańszych to jakaś namiastka kvm za kimsufi przemawia anty-DDoS

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Muszę być niesamowitym farciarzem - wymienili mi w kimsufie dysk 500GB na 1TB w parę godzin od napisania zgłoszenia z załączonym smartem. Cholerne OVH! Powinni w 5 min.

 

A pisałeś o rekompensatę za czas pracy z uszkodzonym dyskiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w KS2 wymienili na 2TB bez niczego. Problem był z procesorem (rozwiązany z ich pomocą) i jeszcze dysk wymienili jak robili diagnostykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz

 

Oczywiście. I to bez żadnego ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×