Skocz do zawartości
ficus

Jaki VPS - czyli o VPS pytań kilka

Polecane posty

Hej!

Ostatnio w pracy miałem trochę styczności z maszyną wirtualną co krótko mówiąc rozbudziło moją ciekawość. Chciałbym trochę podszkolić się na własną rękę a przy okazji praktycznie to wykorzystać.

 

Na początek - jakie parametry powinien mieć VPS, którego wykorzystać bym chciał do:

- postawienia serwera TS3, małego, do 30 slotów myślę, na własne potrzeby - tylko znajomi, serwer nigdzie by nie był reklamowany.

- chciałbym mieć możliwość zainstalowania dowolnego systemu z iso, ot by po prostu się podszkolić z tematyki, mieć po prostu podwórko do zabawy gdzie coś poszłoby w złym kierunku, miałbym możliwość postawienia systemu na nowo lub innego systemu i kontynuowanie eksploracji

- być może postawienie windowsa

- postawienie serwera gry - cs, minecraft czy coś w ten deseń. Znowu, kameralnie dla wybrańców i raczej celów szkoleniowych

 

- hosting WWW, nic wymagającego - głównie strony typu wizytówka i średnich rozmiarów forum. Ten podpunkt traktowałbym raczej jako dodatek, więc przy podawaniu parametrów "na moje potrzeby" można śmiało go zignorować i ewentualnie dodać wariant uwzględniający go w wyliczeniach.

 

No i równie ważne pytanie - gdzie, by spełniało wymagania i cenowo było przyzwoicie.

Dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Kimsufi nie oferuje instalacji systemów z własnego ISO oraz instalacji systemów innych niż różne BSD, UNIX. Chyba, że będziesz się bawić w wirtualizacje, wtedy tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na PW - to czego szukasz mogę zaproponować za 30 zł/msc, a dokładniej:

CPU: 2x 4GHz
RAM: 3 GB
HDD: 80 GB
Cena: 30 zł/msc | 330 zł/rok (lub gratis opisany niżej)
Opłacając na 3 miesiące z góry dostajesz do wyboru w gratisie dodatkowy rdzeń 4GHz lub 1 GB RAM
W razie wątpliwości od razu informuję, że strona hostingu pojawi się w ciągu kilku dni :)
Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skupmy się póki co może na parametrach. Ile ramu, rdzeni i pojemności potrzeba?

I druga kwestia - czy typ VPS KVM umożliwia mi instalację z iso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypróbować to:

https://www.cloudrino.net/#pricing

masz za free 512 mb ramu / 1 core itd.

 

Jak Ci się spodoba to przejdziesz na lepszą maszynę.na www / tsa i jakiś serwer gry wystarczy.

 

(od razu mówię że nie testowałem - ostatnio znalazłem takie CUŚ przypadkiem.

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyleczysz się z instalacji własnego iso to do nauki możesz spróbować z vpsem 4zł/msc od ArubaCloud (rozdają vouchery na 43 zł za darmo). Jeżeli będziesz stawiał już sobie coś stabilniejszego to wybierz vps'a z OVH - oferta classic albo public ssd.

 

Jeżeli zależy Ci na tym własnym iso, i chcesz mieć trochę luźniej w temacie konfiguracji to najsłabszy Kimsufi. Zainstalujesz sobie tam Proxmoxa i będziesz się bawił na osobnych wirtualkach (będziesz mógł sobie rozdzielić aplikacje na poszczególne wirtualki). W ten sposób będziesz miał możliwość trzymania Twoich zabawek (serwerów gier, głosowych, stronek) online, jak i możliwość testowania nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym cloudrino może być ciężko.

Spróbowałem:

CURRENTLY YOU ARE QUEUED AT:#57820 of #75197

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki posiadasz budżet?

Jeśli nie jest duży i biorąc pod uwagę twoje wymagania wystarczy kimsufi a pakiet zależny od budżetu ponieważ twoim wymaganiom sprosta nawet najtańszy z ich oferty serwer.

 

Ale jeśli chcesz coś lepszego z ochroną anty ddos bo jak wiadomo serwery ts są na nie bardzo narażone to niekwestionowanymi liderami w tym aspekcie są 3 hostingi Blazingfast Hosteam OVH przy czym 2 rozwiązanie znajduje się całkowicie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi to budżetowa wersja..

Aruba tańsza o połowę a parametry te same..

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aruba to nie dedyk, jest od groma zastosowań gdzie liczy się stały, łatwy do przewidzenia dostęp do zasobów, a nie to czy pan Marian obok stawia TSa czy minecrafta. O ile technologia poszła do przodu i takiemu KVMowi nie ma już w zasadzie nic do zarzucenia to nadal chociażby ja cenię sobie dużo bardziej stałe 70 MB / s dostępu do HDD niż loterię w postaci 30-120. Z CPU i pamięcią jest podobnie, nawet jeśli KVM jest w stanie zapewnić stałe zasoby. Poza tym dochodzi jeszcze rurka, a tu OVH i kimsyfy wygrywają z każdym VPSem, ostatnio nawet ktoś wrzucał wykresik z całego dnia.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pobawiłem się na pewnym vpsie testowym.

Oferta Kimsufi wydaje się całkiem przyzwoita, poza dość słabą pojemnością dysku.

 

Czy na serwerze Kimsufi będę w stanie utworzyć

a) hosting prywatny. Obecnie udało mi się poprawnie zainstalować apache, mysql itp. I generalnie mogę wrzucać pliki na stronę. Nie mam tylko pojęcia jak utworzyć więcej kont / stron - posiadam kilka domen i dla każdej jest osobna strona - muszę wykombinować jak skonfigurować abym mógł podpiąć wiele różnych domen pod konkretny katalog.

 

b) serwer ts3

c) dowolny serwer gier.

d) openVPN

 

Za wszelkie dotychczasowe odpowiedzi serdecznie dziękuje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aruba to nie dedyk, jest od groma zastosowań gdzie liczy się stały, łatwy do przewidzenia dostęp do zasobów, a nie to czy pan Marian obok stawia TSa czy minecrafta. O ile technologia poszła do przodu i takiemu KVMowi nie ma już w zasadzie nic do zarzucenia to nadal chociażby ja cenię sobie dużo bardziej stałe 70 MB / s dostępu do HDD niż loterię w postaci 30-120. Z CPU i pamięcią jest podobnie, nawet jeśli KVM jest w stanie zapewnić stałe zasoby. Poza tym dochodzi jeszcze rurka, a tu OVH i kimsyfy wygrywają z każdym VPSem, ostatnio nawet ktoś wrzucał wykresik z całego dnia.

Zapomnial Pan dodać o ochronie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×