Skocz do zawartości
krk

rozbity ekran w telefonie

Polecane posty

Gość Adam Szendzielorz

Witajcie

 

rozbił mi się ekran w telefonie sony z3 compact. Dotyk wgl nie reaguje. na Allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/sony-wyswietlacz-xperia-z3-compact-ekran-dotykowy-i6025652488.html

nada się to do czegoś ? czy muszę szukać oryginał ? :(

 

No niestety xperie mają taką przypadłość, że pękają same :) Dokładnie w z3c pękł mi wyświetlacz ze 2 tyg. temu. Jeżeli pękł sam to reklamuj na gwarancji - strasz prawnikami etc to może wymienią. Jeżeli nie sam to pozostaje albo serwis (na allegro wymiana 350-400 pln) albo wymiana samodzielna. Samemu lekko nie jest bo musisz najpierw się dobrać do tylnej klapki (podgrzać i podważyć, po czym odkleić), a potem odkleić sam ekran od przodu (wystarczy suszarka i jakaś mocna przyssawka). Naklniesz przy tym sporo bo przyklejone to jest na amen. Wyświetlaczy do z3c na allegro jest pełno - ja kupiłem zestaw za ~190 pln (w tym narzędzia do podważenia). I teraz najważniejsze - musisz kupić tę uszczelkę:

 

http://allegro.pl/klej-uszczelka-termoaktywna-sony-xperia-z3-compact-i6092312383.html

 

Bo tę, którą dostaniesz w zestawie (czyli pewnie taką: http://allegro.pl/uszczelka-tasma-klej-lcd-sony-xperia-z3-compact-i5746464534.html) wyrzucasz odrazu do kosza - odklei się na 100% po paru dniach i tak jak u mnie - zniszczysz bardzo szybko ekranik ponownie :)

 

Ja właśnie jutro będę wymieniał po raz drugi ekranik na nowy, tym razem na tej porządnej uszczelce (jak kupisz to zadzwoń do nich - poradzą jak skleić, żeby się nie odkleiło ;) No i dokupiłem odrazu pancerną obudowę ze szkłem nillikina: http://allegro.pl/etui-ringke-sony-xperia-z3-compact-szklo-nillkin-i5589696901.html

 

Mam wrażenie, że ekran u mnie pękł po paru tygodniach od zerwania folii (tej na ekran która była oryginalnie dołączana do zestawu z telefonem), nie kupiłem innej, nie miałem też żadnego etui / bumpera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za obszerną wypowiedź. Tak właśnie zrobię, zamówię ten ekran + tą uszczelkę którą poleciłeś :) Co do wymiany to chyba wolę zanieść to do znajomego co ma lombard i dać mu parę groszy niż samemu się z tym cackać. Wyświetlacz nie pękł sam :lol: trochę za dużo wódki było i jakoś tak wyszło :rolleyes: . Poprzednio jak miałem z1c to w niej pękł mi sam ekran i musiałem oddac na gwarancję. Z tej Z3c jestem bardzo zadowolony rewelacyjny telefon, aż szkoda patrzeć jak w szufladzie leży :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

dzięki bardzo za obszerną wypowiedź. Tak właśnie zrobię, zamówię ten ekran + tą uszczelkę którą poleciłeś :) Co do wymiany to chyba wolę zanieść to do znajomego co ma lombard i dać mu parę groszy niż samemu się z tym cackać. Wyświetlacz nie pękł sam :lol: trochę za dużo wódki było i jakoś tak wyszło :rolleyes: . Poprzednio jak miałem z1c to w niej pękł mi sam ekran i musiałem oddac na gwarancję. Z tej Z3c jestem bardzo zadowolony rewelacyjny telefon, aż szkoda patrzeć jak w szufladzie leży :mellow:

 

No jak robi takie rzeczy to sobie poradzi :)

 

Z3c jak dla mnie ideał i chętnie bym go wyrzucił do kosza, kupił coś innego i zapomniał o pękających ekranach (to już legenda) ale nie widzę dla niej żadnej alternatywy (iphonów nie biorę póki co pod uwagę). Podzespoły podzespołami ale przede wszystkim to ma genialną baterię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jeszcze, który konkretnie wyświetlacz zamawiałeś ? jaka jest różnica miedzy oryginałem a tym zamiennikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Możesz powiedzieć jeszcze, który konkretnie wyświetlacz zamawiałeś ? jaka jest różnica miedzy oryginałem a tym zamiennikiem ?

 

To wszystko zamienniki więc raczej ciężko powiedzieć, jakie między nimi są różnice i który jest lepszy (pewnie wszystkie pochodzą z tej samej fabryki, nawet pewnie z tej samej co oryginały SONY ;)

 

Nie są to oryginały od Sony ale szczerze - nie dostrzegam żadnej różnicy w użytkowaniu! Kupiłem od gościa który sprzedał ich najwięcej (sortuj według popularności :)

 

 

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ja zmieniłem jakiś miesiąc temu po taniości (jakoś 80/100zł) i na razie trzyma się do dzisiaj. Nie ma co przepłacać :)

 

Mi pękł po raz trzeci i kupiłem nowy telefon. Jakby ktoś chcial to sprzedam za dobre pieniądze - stan idealny poza pękniętą szybką, używany od listopada 2015 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×