Skocz do zawartości
Westbam

SmartBank - opinia

Polecane posty

Cześć,

 

Wkrótce zakładam sobie portfolio i chce wykonywać strony internetowe na zamówienie. Myślę by odkładać sobie zebraną kasę (nie jakieś oszałamiające sumy) na osobne konto bankowe bez żadnych opłat i nie musi mieć żadnego oprocentowania.

W sieci znalazłem taki wynalazek jak SmartBank - korzysta ktoś z tu obecnych? Faktycznie wszystko za 0 zł? (z tego co widzę to nawet kartę za freeko wydają) Oferta ogólnie brzmi interesująco.

 

opis (http://www.najlepszekonto.pl/darmowe-konto-bankowe).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze najlepsze bylo inteligo, bezplane wyplaty w bankomatach pkobp, bezplatne w platy w pko bp

jedyną oplate, za karte znosi 100zł wydane nią na zakupy

przy smart mialbys problem z wplatami gotowki

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest za free - zmiana PINu jest możliwa tylko w bankomacie u kosztuje 5 zł :D Ale bank jak najbardziej spoko, wszystko chyba zależy od oczekiwań - ich system jest jednak mega prosty, pozbawiony funkcjonalności (w moim przypadku to akurat zaleta).

 

przy smart mialbys problem z wplatami gotowki

 

Pół życia byłem w mBanku i sobie radziłem... zresztą nie wyobrażam sobie latać po mieście/kraju z XX tys. zł w portfelu w czasach jak każdy ma już konto (poza Jarosławem Wielkim).

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Alior'a - a chciałbym jeszcze inne konto tak dla siebie :)

Bo to co jest mam z żoną ;)

 

is_wm - masz w tym Smarcie konto? Ogólnie polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam, ale oferty banków się zmieniają z dnia na dzień, więc nigdy nie można się za bardzo przywiązywać do banku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam Alior'a - a chciałbym jeszcze inne konto tak dla siebie :)

Bo to co jest mam z żoną ;)

 

is_wm - masz w tym Smarcie konto? Ogólnie polecasz?

 

No to chyba Bóg Cię opuścił.

 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No co ? :D

Ona woli chować ze swojej dodatkowej pracy (logopeda) w skarpecie :D

 

Mój brat chowa koncie takie oszczędności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No to chyba Bóg Cię opuścił.

 

:D

 

Nie wiem, czy jesteś w stałym związku ale wiedz, że nie wszyscy mają wolną rękę przy podejmowaniu decyzji. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o finanse :D

 

Żona mojego kolegi inkasuje na swoje konto zarówno swoją, jak i jego pensję gdyż twierdzi, że jako zawodowa księgowa tylko ona ma kwalifikacje do zarządzania majątkiem, a stabilność finansowa jest priorytetem w sytuacji, gdy ktoś ma rodzinę. Kolega dostaje "kieszonkowe". Jak jest grzeczny oczywiście.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Alior'a - a chciałbym jeszcze inne konto tak dla siebie :)

Bo to co jest mam z żoną ;)

No to mBank: przyzwoite warunki (poza kartami kredytowymi), niezła aplikacja na komórkę, można otwierać kolejne rachunki wedle potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wrócić chce do Bank Smart - widzę że za freee wszystko i nie trzeba mieć X transakcji kartą itd itp...

Chodziło mi tylko o to czy ktoś używa tego ustrojstwa i czy to faktycznie działa.

A temat?

Może się komuś ten namiar przyda :). Wg mnie ciekawa propozycja.

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kasy nie będziesz widział na wieczór to odradzam ogólnie SmartBank. Z opóźnieniem potrafią księgować ostatnią sesję, często pojawia się dopiero późną nocą. Ogólnie odradzam.

Z plusów to tania karta kredytowa do budowania historii kredytowej, tylko tyle. Choć tańsze jest PKO BP i DSD, wystarczy obrót na konto przez pół roku i mamy historię w BIK.

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystam z 3 banków:
-sync (teraz t-mobile usługi bankowe... albo jakoś tak) - z tego co było ciekawe, to zostały błyskawiczne przelewy (chyba 5 bezpłatnych przelewów na miesiąc). zwykłe przelewy elicsir oczywiscie gratis. Jeżeli to miałoby być tylko dodatkowe konto to mozeszd ezaktywować kartę i konto byłoby za darmo.

-mbank bardzo rozbudowany interfejs, możesz kupować fundusze inwestycyjne, aby lokować kasę, bo na tych ich lokatach oprocentowanie jest beznadziejnie niskie. masz bardzo dobrą wyszukiwarkę transakcji w historii. dezaktywujesz kartę i konto nic nie kosztuje.

-smartbank interfejs bardzo minimalistyczny, jeśli chodzi o wygląd to jak na konto "internetowe" możnaby powiedzieć, że nawet beznadziejny. wyszukiwarka transakcji bardzo ograniczona i niewygodna. możesz otworzyć konto oszczędnosciowe z oprocentowaniem chyba 2,4% lub 2,2% (nie pamiętam). Dla nowych przez jakiś czas możesz mieć trochę ciekawszą ofertę. Karta za free, prowadzenie też, konto na skarbonkę jak najbardziej się nadaje, ale na główne to nie polecam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane - "konto na skarbonkę" - czegoś takiego szukam :)

 

Wezmę ten smartbank.

 

Pozdrawiam i dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno szukałam darmowego konta, więc przeszukałam internet od góry do dołu. Okazuje się, że jest kilka na prawdę atrakcyjnych kont, które są zupełnie darmowe lub wiążą się z nimi niewielkie opłaty. Zobaczcie sobie tutaj https://6krokow.pl/najtansze-lub-darmowe-firmowe-konto-bankowe-ranking-kont-bankowych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto w tym "SmartBank" teraz "NestBank".

 

Kilka najważniejszych plusów:

+ jeśli chodzi o konto bardzo przyjemny panel (baaardzo prosty)

+ apka bardzo prosta (fajne rozwiązanie z logowaniem - nie trzeba pamietać numeru konta oraz hasla - wystarczy konfiguracja 10 cyfr zapamietać)

+ darmowe konto na zaskórniaki :)

+ podobno wszystkie bankomaty za 0 zł (ja nie korzystałem jeszcze :) )

+ karta bankomatowa za 0 zł

 

Minusy:

- brak możliwości otrzymania SMS'a po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie

- Elixir działa wolno (jednego dnia wieczorem 20:00 kolega wysłał przelew otrzymałem dopiero po 2 dniach z rana a powinienem na następny dzień przy pierwszej sesji)

 

Ogólnie jako dodatkowy bank polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nest Bank, to bank bez większej historii. Wiadomo tylko tyle że przejął Smarta. Nie rajcują mnie też sezonowe promocje w bankach które przez lata kosiły potężne opłaty. Mam od 15 lat konto w mBanku i nigdy nie było tam opłat. Pojawiły się drobne uwarunkowania i wystarczy je tylko przestrzegać. Uwarunkowania te nie dotyczą pierwszych kont zakładanych przez młodych ludzi [www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/ekonto-dla-mlodych/] . Co do PKO to gdy miałem u nich konto to za sam przelew do ZUS brali 24 zł, a zabraniali płacić za faktury z konta osobistego, bo na firmowym każdy przelew kosztował 8 zł. Przez te 15 lat współpracy z mBankiem zarobiłem kilka tysięcy złotych na braku opłat więc z pewnością na inny bank nie dam się namówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nest Bank, to bank bez większej historii. Wiadomo tylko tyle że przejął Smarta. Nie rajcują mnie też sezonowe promocje w bankach które przez lata kosiły potężne opłaty. Mam od 15 lat konto w mBanku i nigdy nie było tam opłat. Pojawiły się drobne uwarunkowania i wystarczy je tylko przestrzegać. Uwarunkowania te nie dotyczą pierwszych kont zakładanych przez młodych ludzi [www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/ekonto-dla-mlodych/] . Co do PKO to gdy miałem u nich konto to za sam przelew do ZUS brali 24 zł, a zabraniali płacić za faktury z konta osobistego, bo na firmowym każdy przelew kosztował 8 zł. Przez te 15 lat współpracy z mBankiem zarobiłem kilka tysięcy złotych na braku opłat więc z pewnością na inny bank nie dam się namówić.

 

 

Oho, absolutnie nie da się tu wyczuć szeptanki :D

 

Generalnie jest jedna prosta zasada w przypadku banków (polecam ją też np. w przypadku samochodów czy... hostingu/domen): nie mieć sentymentów. A banki właśnie tak działają (w tym wspomniany mBank) - przez jakiś czas utrwalają klientowi, że są fajne, po czym zmieniają swoją ofertę na znacznie gorszą i liczą, że klientowi nie będzie się chciało przenosić. Ja przerobiłem w życiu z 15 banków, zaczynając od mbanku 15 lat temu, kończąc na Nescie, którego aktualnie polecam :)

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu widzenia, wiele banków ma oferty, które są dobre. Sam byłem w ING, potem w AliorSync, teraz konto prywatne mam w mBanku i drugie w PKO. W obu bankach można mieć konto i kartę za 0zł bez warunków, banki mają coś takiego jak indywidualizacja oferty na poziomie oddziału, wystarczy zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest jedna prosta zasada w przypadku banków (polecam ją też np. w przypadku samochodów czy... hostingu/domen): nie mieć sentymentów. A banki właśnie tak działają (w tym wspomniany mBank) - przez jakiś czas utrwalają klientowi, że są fajne, po czym zmieniają swoją ofertę na znacznie gorszą i liczą, że klientowi nie będzie się chciało przenosić. Ja przerobiłem w życiu z 15 banków, zaczynając od mbanku 15 lat temu, kończąc na Nescie, którego aktualnie polecam :)

 

Dokładnie. Do tego często dochodzą jeszcze promocje dla nowych klientów. Najlepiej zmieniać często i patrzeć co aktualnie jest najlepsze w rankingach (np. tutaj: https://www.wybieraj.com.pl/w-jakim-banku-konto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×