Skocz do zawartości
poz

[ Szukam ] Konto reseller / VPS / Serwer - 600zł do 1200zł / rok

Polecane posty

Witam,

 

chcę zmienić swoje dotychczasowe konto resellerskie na coś lepszego - mocniejszego i pewniejszego, na jasnych zasadach, z dobrym supportem.

 

Na serwerze będą głównie strony moich klientów - zazwyczaj postawione na WP / Joomla. Zależy mi na szybkości, stabilności, mniej na transferze (nie musi być 'bez limitu').

 

Chciałbym aby bardziej zorientowani użytkownicy doradzili mi nie tylko w wyborze usługodawcy, ale także być może w wyborze parametrów, które byłyby odpowiednie dla mnie, a z powodu małej wiedzy dotyczącej serwerów nie potrafię ich dobrze określić.

 

Część stron jest na bardziej zasobożernych skórkach, a część lepiej zoptymalizowanych. Nie ma stron przekraczających 1k userów / dzień.

 

Główne założenia:

  • głównie pod Wordpress / Joomla / Woocommerce / Prestashop
  • wybór wersji php (powinna być już v7 do wyboru)
  • min 40GB, 512 MB RAM
  • opcja na bezproblemowe zwiększenie planu
  • chciałbym żeby serwer był możliwie elastyczny - możliwość dodawania/usuwania bibliotek, opcache, memcached, apcu, edycja php ini - choć jakoś intensywnie z tego nie korzystałem to chciałbym mieć taką furtkę (w panelu DA dotychczas mogłem wybierać biblioteki)
  • nielimitowane konta, FTPy, domeny, subdomeny, maile
  • przejrzystość w zliczaniu CPU / RAM
  • bardziej zależy mi na szybkości serwera niż na transferze
  • zabezpieczenia przed ddos itp
  • dobry kontakt z supportem
  • obsługa poczty, ustawienia rekordów (podpięcie pod Google Apps)
  • white label, własne DNSy

 

opcjonalnie:

  • mogą być limity transferu
  • być może będzie mi potrzebny w przyszłości dostęp SSH oraz dodatkowe adresy IP (niekoniecznie w tym momencie)
  • serwery niekoniecznie w Polsce ale czasy dostępu muszą być przyzwoite
  • przejrzystość w rozliczaniu CPU/RAM - najlepiej z rozbiciem na konkretne procesy
  • przeniesienie od poprzedniego usługodawcy
  • wdrożone lub planowane wdrożenie http/2
  • doświadczenie usługodawcy z WP / Joomla / Prestashop

Zastanawiam się jeszcze nad samą platformą, czy nie iść w nginx, ale potrzebowałbym wskazówek.

 

Tak jak wspomniałem na kwota to 600-1200zł / rok. Choć pewnie i przy BARDZO dobrej argumentacji mogłoby być nieco więcej.

Nie chcę dedyka gdzie wszystko jest na mojej głowie - ewentualnie dedyk administrowany.

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam nasze serwery VPS PRO, sprawują się idealnie pod takie zastosowania: http://pl.mzone.uk/vps/pl/openvz/managed

Serwer jest przygotowany pod konkretne zamówienie i potrzeby klienta.

 

Pakiet zawiera:

  • Monitoring systemu na 4 niezależnych platformach, z dostępem dla klienta
  • Kopia zapasowa wewnętrzna oraz zewnętrzna
  • Administracja systemu - bezpłatnie
  • Panel Kontrolny Serwera Directadmin - pełna licencja
  • Wsparcie techniczne, helpdesk + telefon (access pin)
  • Polska lokalizacja serwera (Gdańsk)
  • Migracja danych w ramach pakiet administracji serwera

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz usługę zarządzaną - bierz mzone w ciemno. Jeżeli chcesz samemu wszystko administrować - OVH.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazane oferty, dodatkowo znalazłem kilka, które biorę pod uwagę:

NetDC, HitMe, MZone, ViPower, Kylos, MintsHost, Biznes-Host, HexCore

 

Krótkie podsumowanie:

 

fdy8ax.gif

 

Różnice w cenie dość spore, wiele zmiennych, różne marki i nie wszystko dotyczy podzespołów.

 

Czy wg Was, którąś z firm powinienem wykluczyć? Mintshost ma tu niezbyt dobre opinie, ale nie jestem pewien czy wynikają z faktycznej jakości, czy tego, że nie siedzą na tym forum i nie dbają co tu klienci wypisują? Podobnie NetDC z ostatnich miesięcy najlepszych opinii nie ma. HitMe wręcz nienaturalnie dobre ;)

 

HitMe też niby zapewnia administrację jak MZone, ale w opłacie rocznej jest 40% taniej i więcej dysku. Zakładam, że MZone też korzysta z SSD.

Najbardziej nastawiam się na HitMe / MZone / ViPower - czy są jeszcze jakieś zasadnicze różnice pomiędzy tymi markami, których na pierwszy rzut oka nie widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło najważniejszego parametru w tabelce, to znaczy wirtualizacji. Jak dla mnie oferta minthostu to jakiś overselling totalny.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło jeszcze jednego w tym zestawieniu: Pomocy technicznej / Supportu. Rozumiem, że w przypadku zastosowań nisko komercyjnych jak np. blogi czy strony firmowe może to mieć mniejsze znaczenie ale cyferki to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zabrakło najważniejszego parametru w tabelce, to znaczy wirtualizacji. Jak dla mnie oferta minthostu to jakiś overselling totalny.

 

 

 

To nie jest najważniejszy parametr bo na openvz mogą bardzo dobrze działać VPSy.

Najważniejszym byłby model procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą w ramach SNETCLOUD: www.snetcloud.com

 

Wszystkie proponowane serwery są utrzymywane w ramach infrastruktury chmury S-NET, w wersji STANDARD realizowanej w oparciu o krakowskie Data Center S-NET KRDC-2. W wersji Premium zapewniamy dwa obiekty (Kraków + Katowice), które są połączone ze sobą własną siecią międzymiastową S-NET.

Edytowano przez niko (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Warto rozważyć jeszcze: https://www.hekko.pl/hosting_reseller.html

  • Setki pozytywnych opinii na WHT (aktualnie 730 opinii i miejsce w top3 najlepiej ocenianych firm na WHT)
  • Bazy Percona.
  • Serwer LiteSpeed (nieco lepsza wydajność niż Apache).
  • Zdrowe podejście do oversellingu.
  • Świetny support.
  • Panel DA który zdaje się, że już znasz.

 

W razie pytań nasz BOK chętnie odpowie.

Życzymy zadowolenia z wybranego dostawcy. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nas!

Oferta hostingu vps z adminstracją pod hosting www będzie znacznie lepszym wyborem niż usługa konta reseller i to z prostych względów.

Dostajesz zawsze z góry określone parametry cpu, ram, a co za tym idzie wzrasta wydajność i możliwości serwera.
Konfiguracja jest dedykowana pod Twoje potrzeby, nie jesteś zależny od odgórnej konfiguracji serwera, zawsze, w każdym momencie możesz zdecydować się na zmiany.
Cały serwer, dnsy, rdns, hostname, webmail czy też panel directadmina może być w pełni zbrandowany przez Ciebie.
Serwer pocztowy jest kontrolowany przez Ciebie i sam decydujesz o limitach.

To tylko niektóre aspekty tej usługi i jej przewaga nad kontami reseller.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Postaw na jakość i doświadczenie oraz stabilność firmy. Od 9lat jesteśmy dla naszych klientów, tworząc usługi na najwyższym poziomie.

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×