Skocz do zawartości
AdrianS

Uploadowanie i pobieranie plików mp3 - jaki serwer?

Polecane posty

Posiadam stronę umożliwiającą użytkownikom odsłuchiwanie, upload i pobieranie plików mp3.

 

Co powinienem wykupić, gdzie powinienem to umieścić? :)

 

Jestem w tych kwestiach zupełnie zielony, więc oczywiście pierwsze co przychodzi mi na myśl, to home.pl i Business Cloud Unlimited (https://home.pl/hosting#profesjonalny).

 

Jeśli źle celuję, to byłbym wdzięczny za krótkie wyjaśnienie dlaczego.

 

Wstępnie zakładam do kilkuset wejść i pobrań dziennie, natomiast istotne jest, żeby istniała możliwość zwiększenia limitów.

 

Jeśli chodzi o pieniądze, to naturalnie chciałbym zapłacić jak najmniej i mieć jak najlepiej. Jako punkt wyjścia możemy przyjąć 100zł/mies. Oczywiście nie mam pojęcia, czy tym założeniem się nie ośmieszam, ale jeśli można taniej, to chętnie się o tym dowiem.

 

Przeglądałem podobne tematy, ale niestety niewystarczająco wpłynęło to na stan mojej wiedzy w tym temacie.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

 

Edytowano przez AdrianS (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chociaż doczytałeś to małym druczkiem?

 

* W przypadku przekroczenia pojemności serwera Business Cloud Unlimited pasmo przepustowości osiąga wartości: do 150GB pojemności: bez limitu prędkości, od 150GB do 200GB: 10Mbps, od 200GB do 250GB: 1Mbps, powyżej 250GB: 100Kbps.

** W przypadku przekroczenia 5 TB transferu w miesiącu pasmo przepustowości osiąga wartość 10Mbps. Pasmo 1Gbps jest przywracane pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego

Jeżeli chcesz coś takiego robić to musisz liczyć się z tym, że wszystko się będzie bardzo szybko rozrastać. Z tym budżetem będzie bardzo ciężko. Jeżeli masz dużo szczęścia w życiu to możesz polować na bardzo trudno dostępnego KS-1 na http://kimsufi.com/pl i wtedy zbudować coś z dwóch/trzech takich maszyn.

 

Jeżeli Ci by się nie udało to jakiś inny serwer albo budować (jeżeli jest w ogóle sens) klaster z kilkunastu VPS-SSD z OVH. Generalnie - zwiększyłbym budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A chociaż doczytałeś to małym druczkiem?

 

 

Jeżeli chcesz coś takiego robić to musisz liczyć się z tym, że wszystko się będzie bardzo szybko rozrastać. Z tym budżetem będzie bardzo ciężko. Jeżeli masz dużo szczęścia w życiu to możesz polować na bardzo trudno dostępnego KS-1 na http://kimsufi.com/pl i wtedy zbudować coś z dwóch/trzech takich maszyn.

 

Jeżeli Ci by się nie udało to jakiś inny serwer albo budować (jeżeli jest w ogóle sens) klaster z kilkunastu VPS-SSD z OVH. Generalnie - zwiększyłbym budżet.

 

Klaster z VPSów pod takie pliki? Totalny bezsens.

 

Już lepiej wybrać: http://www.soyoustart.com/pl/serwery-essential/ a później jak serwis się rozrośnie to https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/ z dyskami 4/6 TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - dlatego zaznaczyłem "jeżeli jest w ogóle sens).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

 

Pytanie być może banalne - limit zużywa się i przy uploadzie, i przy pobieraniu, czy tylko przy tym pierwszym?

 

Co do kwestii prawnych, to wszystko jest ogarnięte, w pełni legalne i pod kontrolą :)

Edytowano przez AdrianS (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie być może banalne - limit zużywa się i przy uploadzie, i przy pobieraniu, czy tylko przy tym pierwszym?

 

I przy tym i przy tym. [emoji2]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przy tym i przy tym. [emoji2]

 

to zależy od serwerowni, tam gdzie Ci podawałem linki do Hetzner to maja limit tylko na wysylanie

 

"*The monthly traffic is only calculated with outgoing traffic. Incoming and internal traffic is not calculated."

 

 

czyli jak będą pobierać ludzie ze strony to już jest limit, ale jak będą wysyłać na stronie to już nie liczy limitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

to zależy od serwerowni, tam gdzie Ci podawałem linki do Hetzner to maja limit tylko na wysylanie

 

"*The monthly traffic is only calculated with outgoing traffic. Incoming and internal traffic is not calculated."

 

 

czyli jak będą pobierać ludzie ze strony to już jest limit, ale jak będą wysyłać na stronie to już nie liczy limitu

 

 

Na Hetzner wykupuję tylko jedną z opcji, np. 1TB/5TB za 7,90 € i na tym koniec - podpinam pod to stronę i działa? Bo limity kilka razy wyższe, niż np. opcja home, którą podałem, a koszt niecałych 35zł/mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile powierzchni zajmą ci pliki i ile max możesz wydać bo w 100 zł ciężko będzie się zamknąć zakładając że serwis będzie szybko zdobywał popularność co wiąże się z potrzebą większego łączą i zasobów maszyny żeby to miało ręce i nogi.

Ile powierzchni zajmą ci pliki i ile max możesz wydać bo w 100 zł ciężko będzie się zamknąć zakładając że serwis będzie szybko zdobywał popularność co wiąże się z potrzebą większego łączą i zasobów maszyny żeby to miało ręce i nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe bo może nie doczytałem, ile potrzebujesz powierzchni?

 

 

Ile powierzchni zajmą ci pliki i ile max możesz wydać bo w 100 zł ciężko będzie się zamknąć zakładając że serwis będzie szybko zdobywał popularność co wiąże się z potrzebą większego łączą i zasobów maszyny żeby to miało ręce i nogi.

 

 

 

Jeśli chodzi o powierzchnię na pliki, to w tej chwili 1TB spokojnie wystarczy, 500GB jest chyba minimum, które pozwoli przez pewien czas się tym nie martwić - przy obecnej wiedzy, wybierałbym między tymi dwoma opcjami.

 

Moglibyście wytłumaczyć mi sprawę na przykładzie wyżej wspomnianej oferty Hetzner?

https://www.hetzner.de/gb/hosting/produktmatrix/storagebox-produktmatrix

 

Mówicie o kwotach większych niż 100PLN miesięcznie, a tutaj, jeśli dobrze to odczytuję, mamy 1TB powierzchni i 5TB transferu (?) za 7,90€ miesięcznie, czyli niecałe 40PLN, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie jest hosting w formie jakiej oczekujesz a bardziej odpowiedź na wszelkiego rodzaju przechowywanie danych z dostępem od FTP a na webDAV skończywszy. Nie ma co tłumaczyć bo skoro zadałeś takie pytanie znaczy że (bez obrazy) będziesz drążył temat ceny zamiast się zastanowić czemu to nie będzie po prostu działać.

1TB to nie są żarty bo ruch jaki te dane mogą wygenerować to już inna sprawa. Nie mówię w tej chwili o limicie a o tz kilku dniowej fazie pobierania i przesyłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie jest hosting w formie jakiej oczekujesz a bardziej odpowiedź na wszelkiego rodzaju przechowywanie danych z dostępem od FTP a na webDAV skończywszy. Nie ma co tłumaczyć bo skoro zadałeś takie pytanie znaczy że (bez obrazy) będziesz drążył temat ceny zamiast się zastanowić czemu to nie będzie po prostu działać.

1TB to nie są żarty bo ruch jaki te dane mogą wygenerować to już inna sprawa. Nie mówię w tej chwili o limicie a o tz kilku dniowej fazie pobierania i przesyłania.

 

Ja właśnie zupełnie nie ogarniam tematu, dlatego pytam co z tą ofertą jest nie tak i chętnie dowiedziałbym się dlaczego to nie będzie działać. Absolutnie nie będę się upierał, że za 40zł mogę mieć to co chce, bo nie mam o tym pojęcia i dlatego tu piszę.

 

W takim razie, skoro nie to, to co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, skoro nie to, to co innego?

 

I tu jest mała zagwozdka ;) szukasz czegoś pod pliki. W pierwszym poście wskazałeś na ofertę home. Może na początek napisz na temat formy samego rozwiązania - skryptu. Bo się może okazać że wytoczysz działo na muchę.

Przy odrobinie wiedzy lub wskazówek w postaci forum a na wujku google skończywszy można naprawdę wiele zdziałać.

Chcesz wydać 100zł miesięcznie czyli 1200zł rocznie a za taką cenę masz jakiegoś tam dedyka którego trzeba ogarnąć. Tu pojawia się temat = wiedza.

Tylko czy ten dedyk jest potrzebny? Ludzie zaczynają naprawdę na małych zasobach bo wszystko idzie przenieść w taki a nie inny sposób ale tak jak napisałem powinieneś najpierw określić czym chcesz wykorzystać takie a nie inne zasoby.

Jak ktoś szuka np usługi pod witrynę/bloga to podaje np że oparte to będzie na powiedzmy skrypcie wordpress z ruchem np 1000UU dziennie a sam projekt będzie miał mnóstwo zdjęć. W takiej postaci posypały by się oferty. Ale tu? Za mało danych i kwota która ma się nijak bez z góry określonych ramek wykorzystania.

 

Dla przykładu jeden projekt na którym jest obecnie setki plików o wielkości od 500MB do 1GB powstał na usłudze współdzielonej - zwykły hosting a skończył na 4 serwerach dedykowanych.

 

To co napisałeś to tak naprawdę niewiele informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to w praktyce: http://freetape.pl/

 

W tej chwili, jest tam około 200 albumów, czyli albo pojedynczych plików mp3, albo paczek z kilkoma lub kilkunastoma plikami.

 

Do tej pory działało to w formie testów. Lada moment chcę ruszyć z pełną promocją, więc i ruch, i liczba plików najprawdopodobniej znacznie się zwiększy.

 

Nie każdy z użytkowników może uploadować, bo indywidualnie przydzielam taką możliwość, natomiast liczby pobrań są nieograniczone - średnio będzie to, zależnie od pliku, od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pobrań albumu.

 

Albumy, to pojedyncze mp3 (kilka MB) lub całe paczki (max do ok 200MB)

 

100zł, to nie jest sztywny budżet. Oczywiście interesuje mnie jak najtaniej i jak najlepiej dla aktualnych potrzeb, ale nie oczekuję, że ktokolwiek cokolwiek wyczaruje - nie znam tematu, dlatego też pytam, co powinienem wybrać i jakie będą koszty.

 

Jeśli cokolwiek mogę doprecyzować, to będę wdzięczny za pytania od Was. Jedyne o co proszę, to wzięcie pod uwagę, że o niektórych dla Was oczywistych kwestiach, ja mogę nie mieć pojęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze raczej tez skrypt nie obsługuje ftp wiec taki storage box odpadnie, pozostaje Ci dogadać się z jakimś hostingiem żeby przygotowali dla Ciebie odpowiednia ofertę albo jeżeli nie chcesz się bawić z dedykami to może amazon s3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jest to w stanie obsluzyc storage obiektowy typu s3? Bo to mocno upraszcza przy takich "pobieralniach"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×