Skocz do zawartości
diveriks

Magento - skalowalny serwer

Polecane posty

Cześć,

 

zdaję sobie sprawę, że tematów nt. hostingu pod Magento było kilka aczkolwiek, nie do końca odpowiadały na to czego ja potrzebuję.

 

Sklep będzie na Magento, ale w początkowym okresie funkcjonowania (można liczyć w miesiącach) nie spodziewamy się dużego ruchu. Sukcesem będzie ilość zakupów na poziomie 1-2 w ciągu tygodnia.

 

Początkowo będzie w sklepie ok. 1000 produktów oraz spora sekcja kontentowa (głównie tekst).

 

Strategia zakłada jednak przyrost ruchu jak i kupujących (zaskakujące, prawda?).

 

I teraz pytanie: proszę o polecenie hostingu, który będzie SKALOWALNY. Chodzi o rozpoczęcie działalności z w miarę niskimi kosztami, i płynną możliwość rozwoju usługi.

 

Myślałem nad podstawowym rozwiązaniem VPS, ale MUSI być z Direct Admin, bo samodzielne konfigurowanie i utrzymanie odpada. Może wystarczy na początek zwykły serwer w jakiejś opcji "biznes"? Czy przeniesienie potem na VPS jest w miarę bezproblemowe?

 

 

  • Strona musi się ładować BŁYSKAWICZNIE,
  • usługa nie może posiadać limitów na transfer,
  • Serwer MUSI być zlokalizowany w Polsce,
  • Idealnie byłoby, gdyby support był "ludzki" - nie chodzi nawet o szybkie rozwiązywanie problemów, a o podejście na zasadach współpracy, a nie "klient nasz wróg".

 

Chętnie poznam oferty firm z forum, skrótowo plan jest prosty: stawiam Magento na tanim rozwiązaniu, które mogę sobie skalować praktycznie "w kosmos".

 

Pozdrawiam!

 

PS. Gorąca prośba o nie wrzucanie "wklejek" reklamowych. Proszę o indywidualne podejście do tematu i dopasowanie propozycji do moich potrzeb. Dziękuję.

Edytowano przez diveriks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet, rozumiem, że vps zarządzany potrzebujesz?

 

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

 

VPS - tak zarządzany, ja się bawię tylko w DA, a pewnie i tak się jakiś ticket raz na czas w tej sprawie pojawi.

 

Budżet to sprawa dyskusyjna, bo jak pisałem startujemy dopiero z biznesem i nie potrzebuję "kombajnu do skoszenia trawnika przed domem"... Pewnik jest taki, że nawet przy niewielkim ruchu strona nie ma prawa "zamulać".

 

Odpowiadając bardziej konkretnie, myślałem raczej o kilkudziesięciu zł na miesiąc - opłata będzie raczej za rok/pół roku jeśli są za to zniżki.

Edytowano przez diveriks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony polecam serwer nasz serwer z serii VPS PRO ONE:

 

http://pl.mzone.uk/vps/pl/openvz/managed

 

 

Serwer jest na panelu Directadmin, środowisko jest przygotowane pod Twoje konkretne potrzeby.

W pakiecie system jest podpięty do 4 niezależnych systemów monitorujących, w czym jeden posiada dostęp dla Ciebie.

 

W przypadku gdyby PRO ONE był za słaby jest mozliwość bezinwazyjnego zwiększenia mocy systemu na wyższy poziom, wszystko jest monitorowane zapytaniami do systemu wykonywanymi co 30 sekund, więc będziesz dokładnie wiedział co się dzieje z Twoim serwerem.

 

Serwer posiada kopie zapasową, wewnętrzną ustawioną wg Twoich potrzeb np co 24h oraz zewnętrzną raz w tygodniu, obie kopie są niezależne.

 

Serwer jest administrowany, masz dedykowanego administratora przydzielonego tylko do Twojego serwera, tak więc wie dokładnie co się dzieje/działo z Twoim serwerem.

 

Magento to dość wymagający system i na sharedzie raczej nie polecałbym Ci tego stawiać, na pierwszy miesiąc mogę podać Ci kod do 50% zniżki, więc wyjdzie Ci trochę taniej.

 

W przypadku pytań zapraszam do nas na czat lub kontakt z działem sprzedaży.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oferty sypią się drzwiami i oknami, poważnie nikt nie chce moich pieniędzy czy mam wymagania z kosmosu?

 

Doprecyzuję, chciałbym się na początek zamknąć miesięcznie w 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doprecyzuję, chciałbym się na początek zamknąć miesięcznie w 50 zł.

 

 

Widzisz kolego, VPS z DA to nie vps zarządzany. DA masz zainstalowany i jesteś odpowiedzialny za tego VPSa. Coś zepsujesz w kwestii konfiguracji - sklep leży. Oszczędzać można na wielu rzeczach, ale nie na hostingu.

 

Uderz do Vipower.pl - mieli swego czasu najtańsza opcję administracji za 100 netto miesięcznie, może nadal to oferują. VPS + administracja i się zamkniesz może w 150 netto.

 

nikt nie chce moich pieniędzy czy mam wymagania z kosmosu?

 

Troche masz wymagania z kosmosu. Za 50-100zł miesięcznie to pewnie znajdziesz hosting dedykowany (nieskalowalny) pod magento.

VPS + DA + pomoc kosztuje.

 

Kazdy by chciał ludzkiego supportu który odpowie na tickety i pomoże przy problemach ale mało kto chce za ten support płacić.

 

P.S.

Sklep powinieneś postawić jak najszybciej (nawet zanim zaczniesz sprzedaż) i zacząć jego pozycjonowanie, promowanie. Wbicie sklepu w topy zajmie trochę czasu - im szybciej to zaczniesz robić tym lepiej. Pomyśl nad unikalnymi opisami produktów do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jak zostanie dodane zero do tej kwoty netto to można zacząć rozmawiać, ale wybacz w tej cenie to można pójść na piwo, a nie szukać profesjonalnych rozwiązań do hostowania e-commerce.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zostanie dodane zero do tej kwoty netto to można zacząć rozmawiać, ale wybacz w tej cenie to można pójść na piwo, a nie szukać profesjonalnych rozwiązań do hostowania e-commerce.

 

Dziękuję "patrysiu" za ten niezwykle cenny udział w tej dyskusji. Rozumiem, że Twoim zdaniem powinienem przeznaczyć miesięcznie ok. 500 zł na serwer pod sklep z ok. 1000 produktów, do którego początkowo będzie zaglądała garstka osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Zawsze można "po krakowsku" oczekiwać skalowalnej chmury z wsparciem administracyjnym oraz licencją DirectAdmin za 50 zł msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Widzisz kolego, VPS z DA to nie vps zarządzany. DA masz zainstalowany i jesteś odpowiedzialny za tego VPSa. Coś zepsujesz w kwestii konfiguracji - sklep leży. Oszczędzać można na wielu rzeczach, ale nie na hostingu.

 

Uderz do Vipower.pl - mieli swego czasu najtańsza opcję administracji za 100 netto miesięcznie, może nadal to oferują. VPS + administracja i się zamkniesz może w 150 netto.

 

Troche masz wymagania z kosmosu. Za 50-100zł miesięcznie to pewnie znajdziesz hosting dedykowany (nieskalowalny) pod magento.

VPS + DA + pomoc kosztuje.

 

Kazdy by chciał ludzkiego supportu który odpowie na tickety i pomoże przy problemach ale mało kto chce za ten support płacić.

 

P.S.

Sklep powinieneś postawić jak najszybciej (nawet zanim zaczniesz sprzedaż) i zacząć jego pozycjonowanie, promowanie. Wbicie sklepu w topy zajmie trochę czasu - im szybciej to zaczniesz robić tym lepiej. Pomyśl nad unikalnymi opisami produktów do sklepu.

 

Co do PS, to jestem tego świadomy, pracuję w internecie od ponad 10 lat.

 

Nie do końca jednak wiem, czy zostałem dobrze zrozumiany, a wielokrotnie podkreślałem w swojej wypowiedzi, że najwazniejszą cechą produktu ma być SKALOWALNOŚĆ.

 

Koszt początkowy ma być dopuszczalnie najniższy, bo nie mam ochoty bulić komuś za fakt tego, że dostarcza mi prąd do serwera, a wrazie awarii MOŻE świadczyć wsparcie (nie ze mną te numery Bruner, ludzików, którzy i tak tam siedzą niech opłacają inni).

 

Ergo: ponawiam moje pytanie, gdzie najlepiej postawić Magento tak, aby hulało dla niewielkiej ilości osób i mogło być skalowane w przyszłości.

 

Co do VPS i DA a zarządzania, masz rację nie wziąłem tego pod uwagę.

 

Tak przy okazji to wpadło mi coś takiego jak Zenbox z hostingiem zależnym od UU. Warte uwagi?

 

A może MintsHosts VPS w opcji Starter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A może MintsHosts VPS w opcji Starter?

 

Zdecydowanie TAK.

Będziesz Pan zadowolniony :lol: :lol: :lol:

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do magento to strasznie uparta krowa :-) Ty ją delikatnie z miłością a ona MUUUUU.....

 

Posiada bardzo fajne rozwiązania ale bardzo ciężkie. Jak ją testowałem na różnych hostingach współdzielonych (klient miał takie same wymagania finansowe jak Ty a sklep większy), to najlepiej spisywał się http://www.hosting-magento.pl/start/ (mhost.eu) Dlaczego? Koszt serwera (shared/vps) i jego administracja wychodziła w każdej konfiguracji drożej.

Panowie z tej firmy nie tylko "hostują" ale jak ma się jakiś problem, to odpowiadają bardzo szybki i potrafią sami poprawić konfiguracje sklepu lub konta pod sam sklep. Generalnie kupujesz hosting + święty spokój.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diveriks@ Ty się lepiej zastanów nad zmiana skryptu, bo widzę, że nie za bardzo wiesz z czym sie Magento je.

 

Weź sobie skrypt Presta, normalny shared i będzie bez problemu, za chwilkę będziesz płakał, że to wszystko kosztuje a co gorsza support nie odpowiada i Magento się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod magento tylko i wylacznie dysk SSD,

koszt DA to co najmniej 40 PLN netto miesiecznie w zwiazku z wysokim kursem dolara,

tak więc taki serwer to koszt co najmniej 150 PLN netto bez wsparcia technicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, MintsHost.. :D

 

Po co Ci DirectAdmin?

 

Do zarządania kontem ftp, adresmi mailowymi.

 

diveriks@ Ty się lepiej zastanów nad zmiana skryptu, bo widzę, że nie za bardzo wiesz z czym sie Magento je.

 

Weź sobie skrypt Presta, normalny shared i będzie bez problemu, za chwilkę będziesz płakał, że to wszystko kosztuje a co gorsza support nie odpowiada i Magento się sypie.

 

Chętnie się zastanowie, jak na horyzoncie pojawi się cokolwiek oferującego takie możliwości SEO, tak liczne i rozbudowane szablony, taką ilość dodatków.

 

 

Pewnie gdzieś jest haczyk. Tak mi pisali wszyscy tutaj, że za tyle się nie da :(

Edytowano przez diveriks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi opcjami lub zaproponowanie jeszcze czegoś innego. Będę wdzięczny za podanie argumentów przemawiających za danym wyborem.

 

W wersji MD3: https://www.mydevil.net/oferta.html

W wersji VPS-DA1: https://hitme.pl/hosting-vps/

W wersji Preformance1: https://www.ovh.pl/hosting/hosting-performance.xml

W wersji premium (XXL): https://futurehost.pl/hosting

Edytowano przez diveriks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Do zarządania kontem ftp, adresmi mailowymi.

 

 

Myślę, że do każdego innego panelu również się przyzwyczaisz. DirectAdmin jest specyficzny, ale jeśli chcesz od początku VPS i DA to koszta rosną. A jeśli chcesz taniej, zastanów się z czego możesz zrezygnować? Myślę, że jak już sklep będzie działał, to częściej zalogujesz się do zaplecza sklepu niż panelu hostingu ... Co nie oznacza, że proponowany przez nas panel jest gorszy. Po prostu inaczej wygląda, a funkcjonalności znajdziesz te same.

 

Jeśli zrezygnujesz z DA, to mogę zaproponować Ci na początek rozwiązanie oparte o hosting współdzielony zlokalizowany w Polsce, ale z dyskami SSD pod bazy. Mowa o Serwer Power, więcej na stronie: https://www.hoste.pl/serwer-power

Myślę, że nie warto od razu inwestować w VPS.

 

Jak już VPS będzie potrzebny zmigrujemy usługi na VPS z ustalonymi parametrami, które dopasujemy do aktualnego zużycia sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zainwestuj w drogiego dobrego shareda, szczególnie, że ruch ma być początkowo mały - po co ci vps? Jeśli wybierzesz taniego VPS z płatnym panelem i administracją to możesz się spodziewać jego niskiej wydajności.Dobry shared za 50zł miesięcznie będzie wydajniejszy niż vps z panelem za tą samą kwotę.

Nie wiem dlaczego ludzie tutaj wymyślają, że trzeba vps. Skrypt php jak każdy inny. Obciąża wtedy, kiedy ktoś odwiedza stronę, a w innym przypadku nie. - jak zakładasz początkowo małą ilość odwiedzin to znajdź dobrego shareda i powinien ci starczyć. A nawet strona powinna chodzić lepiej niż na VPS - tani vps ma swoje słabe ograniczone zasoby, więc generowanie strony będzie trwało długo. Przy sharedach skrypt może używać dużo więcej procesora (ale nie za długo, np. masz limit 3% w skali miesiąca czy coś takiego), przez co może ładować stronę dużo szybciej. Omijaj hostingi typu nazwa, home, mintshost....
Możesz popatrzeć za mzone, progreso, biznes-host (niby ta sama firma co mints, ale dużo lepsza obsługa - nie typowa budżetówa - używałem przez jakiś czas i mogę pochwalić, dać kody rabatowe)... nie wiem co ci mogę jeszcze polecić...

Wg mnie dobry vps to porywanie się z bazuką na muchę...

Przy bardzo małym ruchu potrzebujesz sprintera, który będzie potrafił raz na jakiś czas szybko biec przez chwile (shared, żeby szybko załadować stronę), a nie długodystansowca, który może biec bez przerwy, ale nigdy nie dogoni sprintera (vps - będzie dłużej ładował, ale nikt cie nie wywali za to, że będzie cały czas zużywał zasoby, a przynajmniej nie powinien...)

Dlaczego serwer musi być w PL?

śmieszne że w sumie nikt ci tego nie powiedział wcześniej ale... Transfer bez limitu nie istnieje i jest po prostu chwytem marketingowym.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zainwestuj w drogiego dobrego shareda, szczególnie, że ruch ma być początkowo mały - po co ci vps? Jeśli wybierzesz taniego VPS z płatnym panelem i administracją to możesz się spodziewać jego niskiej wydajności.Dobry shared za 50zł miesięcznie będzie wydajniejszy niż vps z panelem za tą samą kwotę.

 

Nie wiem dlaczego ludzie tutaj wymyślają, że trzeba vps. Skrypt php jak każdy inny. Obciąża wtedy, kiedy ktoś odwiedza stronę, a w innym przypadku nie. - jak zakładasz początkowo małą ilość odwiedzin to znajdź dobrego shareda i powinien ci starczyć. A nawet strona powinna chodzić lepiej niż na VPS - tani vps ma swoje słabe ograniczone zasoby, więc generowanie strony będzie trwało długo. Przy sharedach skrypt może używać dużo więcej procesora (ale nie za długo, np. masz limit 3% w skali miesiąca czy coś takiego), przez co może ładować stronę dużo szybciej. Omijaj hostingi typu nazwa, home, mintshost....

Możesz popatrzeć za mzone, progreso, biznes-host (niby ta sama firma co mints, ale dużo lepsza obsługa - nie typowa budżetówa - używałem przez jakiś czas i mogę pochwalić, dać kody rabatowe)... nie wiem co ci mogę jeszcze polecić...

 

Wg mnie dobry vps to porywanie się z bazuką na muchę...

 

Przy bardzo małym ruchu potrzebujesz sprintera, który będzie potrafił raz na jakiś czas szybko biec przez chwile (shared, żeby szybko załadować stronę), a nie długodystansowca, który może biec bez przerwy, ale nigdy nie dogoni sprintera (vps - będzie dłużej ładował, ale nikt cie nie wywali za to, że będzie cały czas zużywał zasoby, a przynajmniej nie powinien...)

 

Dlaczego serwer musi być w PL?

 

śmieszne że w sumie nikt ci tego nie powiedział wcześniej ale... Transfer bez limitu nie istnieje i jest po prostu chwytem marketingowym.

 

Dzięki za odpowiedź. Podkreślałem wielokrotnie, że szukam czegoś pod sklep z małym ruchem na początek. W takim razie pewnie MyDevil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×