Skocz do zawartości
Lokator

Jaki skrypt pod sklep internetowy?

Polecane posty

Hej

 

Jakie macie doświadczenia z wszelkiej maści, darmowymi skryptami pod sklepy internetowe?

Jak ma się sprawa wydajności, obciążenia skryptów, z którymi mieliście styczność?

Jaki skrypt pod sklep internetowy jest Waszym zdaniem najlepszy pod względem SEO?

 

Presta? Magento? OpenCart? Quick.Cart? A może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z presty Woocomerce i dedykowanych rozwiązań :)

 

Presta dobra pod duży sklep

Woocomerce pod mały.

 

Jednak ja zawsze wolę dedykowane rozwiązania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prestashop.

- wiele dodatków,

- wiele szablonów,

- wielu ludzi którzy projektują sklepy właśnie o tą platformę (łatwo znajdziesz wykonawcę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Prestashop. Aktualnie ma najlepszy stosunek możliwości / cena.

 

Odradzam Opencart bo niby szybki, ale się nie rozwija i jest bardzo ograniczony.

 

Odradzam WellCommerce bo jest oparty o niepewnym Geckosale. Ma mniejsze możliwości niż Prestashop i o wiele trudniej znależć wykonawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwą zaletą Presty jest liczba dostępnych rozwiązań. Wielu partnerów (dostawcy płatności, usług kurierskich, różnych serwisów optymalizujących sprzedaż) będzie miało gotowe wtyczki dla niej.

 

A ja zdecydowanie polecam OpenCart jest o niebo wydajniejszy od Presty. Korzystam z OpenCarta i jestem zadowolony.

Jak mierzysz tę wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwą zaletą Presty jest liczba dostępnych rozwiązań. Wielu partnerów (dostawcy płatności, usług kurierskich, różnych serwisów optymalizujących sprzedaż) będzie miało gotowe wtyczki dla niej.

 

 

Jak mierzysz tę wydajność?

 

Dodaj do Prestashop i OpenCart ~ 60 000 produktów i sprawdź ładowanie strony, porównaj sobie banalną rzecz wielkość bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie polecam OpenCart jest o niebo wydajniejszy od Presty. Korzystam z OpenCarta i jestem zadowolony.

 

Nie można porównywać opencart i prestashop.

To Tak jakby porównywać Nóż ze Scyzorykiem Szwajcarskim :)

 

Opencart po prostu działa poprawnie ale jest bardzo ubogi, Prestashop natomiast bardzo sie rozwija.

Testowałem Prestashop przy 60 tys towarów bez atrybutów przy włączonej optymalizacji działa bardzo szybko, nie widze dużej róznicy w stosunku do Opencart.

 

Ed

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia presta przebija wszystko pod względem instalacji, modułów, theme oraz wsparcia. Bardzo dobrze rozbudowany system dla dużego jak i małego sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia presta przebija wszystko pod względem instalacji, modułów, theme oraz wsparcia. Bardzo dobrze rozbudowany system dla dużego jak i małego sklepu.

 

potwierdzam.

Presta jest bardzo dobra, pozwala na dopasowanie do klienta, natomiast gotowe skrypty typu Shoper sa w tym ograniczone.

 

Ed

 

Edytowano przez ednet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by nie wybrał Presta czy Magento jak wymagania są większe niż to co daje community to będzie musiał mieć programistę na etacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mopser napisał:

Na początku ważne jest wybranie platformy e-commerce. Sprawdzenie jej funkcjonalności, musi być intuicyjna i umożliwiać jak najprostszy proces zakupu. Sam korzystam z https://www.best.net.pl/extreme-commerce/ . Umożliwia jedno-krokowy proces zamówienia i oferuje wiele metod płatności

To pewnie jest kiepskie i dziurawe oprogramowanie tak jak wasz marketing :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, l3szcz napisał:

A złotą koparkę roku otrzymują @Rafiki i @mopser

Znalezione obrazy dla zapytania zÅota koparka

Chyba chciałeś zaszaleć... ale po pierwsze od lat w internetach mówi sie bardziej o złotej łopacie niż koparce ... a po drugie chyba nie wiesz czemu służy ta ironia skoro mnie zaliczyłeś do odkopywania... w takim razie zapomniałeś o sobie :)

Wygląda to jak marketing osoby odkopującej :D

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Z tym się zgodzę ale złota koparka jest ironiczna bo temat jest z 2016 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×