Skocz do zawartości
vjdj

Wifi na dużej powierzchni

Polecane posty

Witam.

Potrzebuję pokryć duży obszar zasięgiem wifi.

Mowa o ok. 400m^2, docelowo może więcej.

Czyli kilka punktów o tym samym SSID, poruszając się z urządzeniem chodzi o to aby samo urządzenie się przełączało do lepszej bazy, o silniejszym sygnale, bez przerw w dostępie do sieci.

Pytanie jakie urządzenia zastosować technologie.

Czytam i widzę, że muszę mieć coś z roamingiem?

Generalnie nie mogę nic ciekawego znaleźć.

Wszędzie gdzie trafiam to rady w stylu ustaw takie same SSID oraz hasła.

Gdzieś przeczytałem o ubiquiti coś, ale link mi uciekł i nie pamiętam o co to chodziło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jakie to pomieszczenie/hala, więc ciężko dobrać rozmieszczenie.

 

Ogólnie zainteresuj się Ubiquiti, tak jak napisałeś. A dokładnie to: https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/

 

Jest do tego Unifi Controller, który instalujesz na swoim komputerze. Podpinasz wszystkie do switcha i soft je wyszukuje automatycznie. Ustawiasz ssida i hasło, kontroler rozrzuci zmiany po urządzeniach wpiętych do "klastra". Po konfiguracji najlepiej jakbyś sobie zapisał profil z tą konfiguracją. Jak odpalisz to na innym kompie, to konfig będzie czysty.

 

Rozwiązanie działa świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Z rozwiązań z tzw. wyższej półki potrzebować będziesz Wireless Switch'a oraz Acces Porty. Takie rozwiązania ma np. Motorola, Cisco.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ciekawie wygląda to ubiquiti.

Pomieszczenie to sala gdzie odbywają się imprezy spotkania, zero przeszkód typu słupy, ściany przy metrażu który podałem, docelowe miejsce montażu sufit.

Jedynie salki obok to do przejścia wtedy jedna ściana, ale tam było by też urządzenie, aby przejść płynnie przez drzwi, ale to w miarę rozbudowy ewentualnej.

Chyba właśnie to rozwiązanie oglądałem. Wygląda dobrze, jak się sprawuje?

Ten Unifi contoller to potrzebuje stałego serwera do pracy, czy wystarczy na czas konfiguracji? Czy od razu iść lepiej w Unifi Cloud Key?

Unifi Cloud Key to miniaturowy komputer z preinstalowanym oprogramowaniem UniFi Controller.

 

 

Edytowano przez vjdj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czas konfiguracji i potem rekonfiguracji (jeśli potrzeba). Potem urządzenia gadają miedzy sobą.

 

A podaj mało wiele wymiar tej sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnych wymiarów nie znam, to będę wstanie podać jutro albo po jutrze, bo informację dostałem tylko taką, że ok. 400m^2 tutaj jest. Obiekt też widziałem robią sufity, także mogą mi rzucić kable gdzie będę chciał. Ale tak na oko prostokąt 14mx28m plus ewentualne salki obok za ścianą, które nie są w tym momencie priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wystarczy Ci jedno urządzenie na taką powierzchnie bez problemu. Na środku mocujesz na sufit i działa. Zasilanie do tego masz po PoE. Na salki dorzucisz następne i w kontrolerze wepniesz do konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

Dopytam tylko jeszcze o ten Unifi Controller, jest dostępny z każdym zakupionym urządzeniem czy trzeba jakoś osobno zakupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest aplikacja, pobierasz z ich strony :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych rozwiązań (klasy Enterprise) polecić mogę Aruba Instant http://www.arubanetworks.com/products/networking/aruba-instant/

Projektuję sieci bezprzewodowe z wykorzystaniem oprogramowania firmy Ekahau, jeżeli byłbyś zainteresowany to się odezwij.

Edytowano przez ambrozy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jaka będzie cena prostej instalacji? Załóżmy dwa punkty dostępowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz: Zaproponowane rozwiązania od Aruba Networks jest niewątpliwie droższe niż Ubiquiti, kontrolerem stanie się jeden z access pointów, nie potrzeba sprzętowego kontrolera czy komputera. Natomiast cena będzie uwarunkowana tym jaki model AP zostałby wybrany...wybierając coś z AC trzeba liczyć 700$ za AP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie trafiam to rady w stylu ustaw takie same SSID oraz hasła.

 

Jakbyś chciał tak zupełnie po taniości i amatorsko, to tak to się właśnie robi - kupujesz budżetowe routery bezprzewodowe, ustawiasz wszędzie to samo SSID, hasło i na każdym inny kanał i działa. Oczywiście nie masz, żadnego centralnego zarządzania ani nic, ale za to za psie pieniądze. ;) Oczywiście jak są fundusze to lepiej zainwestować w rozwiązania typu Ubiquiti czy Mikrotik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

wybierając coś z AC trzeba liczyć 700$ za AP.

Za taką "liczbę" ale w PLN w kwocie netto zakupi Ubiquiti UniFi UAP-PRO albo prawie 3 sztuki Ubiquiti UniFi UAP. Nie będzie miał co prawda AC, ale nie sądzę, aby terminale, które do tego będzie podłączał, będą z AC, bo to też zrobi koszta (wydaje mi się całkowicie niepotrzebne).

 

BTW. Zwróć uwagę, czy na tej powierzchni nie będziesz miał regałów wysokiego składowania, bo one też będą mieć wpływ na rozkład sygnału w zależności co będzie na nich składowane i z jaką gęstością upakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło na ubiquiti, zamówione, przyjdzie to będę konfigurować i zobaczę jak to działa.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×