Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Serwery od Huawei

Polecane posty

a co konkretnie potrzebujesz wiedziec na ich temat ? :)

generalnie dzisiaj wszystko jest mniej lub bardziej klepane w SC, wiec to wszystko tak naprawde jeden "grzyb"...tak naprawde rozchodzi sie o fw/wszelkiem masci imgmt-zdalny (supermicro huwawei cisco ciara itd.. to wszystko to basic mgmt, jesli chcesz cos wiecej to musisz stawiac na hp/ell (xml/ribcl/redfish api)... generalnie wszystko jesli chodzi o "niezawodnosc" itd.. stoi dzisiaj na podobnym, ze sie tak brzydko wyraze GOWNIANYM w porownaniu do tego co bylo 10 lat temu poziomie (adekwatnie do tego co sie dzieje w motoryzacji).. pamietaj ze niestety z wieksza elastycznoscia zarzadzania (hp/dell/ibm) ida w parze serie kwiatkow w ktorych np. beda ci sie sypac plyty glowne/zasilacze bo jakis as zrobil taki syf w firmware bmc ze potrafi zjarac psu (chocby ostatni przypadek syfu jaki bylo w 2.03 fw - ilo4 - hp g8/g9 )... takze jak maly projekt chyba bym celowal w jakies standardowe supermicro... jak to jakis enterprise lub potrzeba projektow z autofarmami(deploy profile itp itd..) to musisz doplacic za znaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w R&D Huaweia w Wawie i powiem szczerze, że robi wrażenie.

Fakt faktem pojechaliśmy oglądać sprzęt sieciowy.

Finansowo wygląda to rewelacyjnie, a i funkcjonalności w porównaniu do cisco nie ma mniej, a wręcz jest z nim zgodne.

Zamówiliśmy testowo dwa switche CE6810-32T16S4Q-LI CloudEngine: http://e.huawei.com/pl/products/enterprise-networking/switches/data-center-switches/ce6800

 

Zobaczymy jak to będzie się sprawować, ale pozwolili nam się pobawić w ich labie i wyglądało to na prawdę nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam straszne mieszane uczucia co do Huaweia

 

Mamy troszkę ich switchy i:

 

 

Minusy:

- cena zakupu jest strasznie niestabilna, raz są najtańsi na rynku raz cena x3

- CLI jest mega denerwujące, niby cisco ale każda komenda jest inna (chyba mieli problem prawny z cisco)

- backdory w niektórych urządzeniach

- nie ważne ile tego zamawiasz w polsce to i tak jest tego za mało żeby cokolwiek ugrać

Plusy
- działa

- cena czasami

 

 

Nie miałem okazji kontaktować się z serwisem

 

 

Ten switch co dałeś

- stack jest fajny ale totalnie nieprzydatny kiedy można nim przepchnąć pomiędzy 25% a 3% całego ruchu, chyba że rezygnujesz z wyjścia z tych switchy na świat

- ficzery kosztują

- stack jak to stack może się posypać i jest zabawnie

- nie widziałem wsparcia dla innych OS niż producenta

 

 

Serwery są takie same jak wszystko inne co jest na rynku. Bałbym się trochę bardzo zaawansowanych rozwiazań pod mision critical, nie mam wiary w support w Polsce na poziomie enterprise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TheOne: to tylko do ruchu wewnętrznego switche.

A czy brak wsparcia innych os niż producenta to wada?

Nie wiem, może masz racje. Pobawimy się konfiguracją, przepchniemy trochę terabajtów i zobaczymy.

faktem jest, że cli jest inne niż cisco i te drobne różnice pewnie bedą cholernie denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×