Skocz do zawartości
ramm

Jak odnaleźć plik w którym jest dany kod? [wordpress]

Polecane posty

Mam problem z wyświetlaniem niechcianych reklam na stronie działającej na WordPressie - gdzieś kiedyś dodałem kod, teraz chcę się go pozbyć, ale nie pamiętam już gdzie go wkleiłem i w jakim pliku.

 

Przeszukałem pliki szablonu poprzez Edytor, sprawdzałem też w Widgetach i nigdzie nie ma tego kodu.

 

Kod wyświetla się na wszystkich podstronach, ale bez strony głównej.

 

Gdy zbadałem źródło strony to widać, że kod zawiera się w:

<div class="textwidget">
Ale w Widgetach nie znalazłem go...
Gdzie indziej mogę go szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

1. Wczytanie całego projektu w jakimś edytorze i szukanie w całości

 

2. Wyszukanie bezpośrednio w bazie np. poprzez PMA

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem niechciany kod w PMA w:

tabeli: wp_options

option id: 86

option name: widget_text

 

Wyciąłem kod, którego chcę się pozbyć, ale wtedy posypały mi się wszystkie widgety "Tekst" - tzn. wyleciały zupełnie z panelu admina i nie były widoczne na stronie (pomimo, że ich zawartość w bazie danych była).

Jak usunąć ten kod by całość pozostała bez negatywnych zmian?

 

Dziwne jest to wszystko dla mnie, bo wygląda to tak jakby kod z którym walczę był normalnie wrzucony jako widget "Tekst", a tymczasem tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu konkretnie chodzi o moje reklamy Adsense, które kiedyś dodałem i wyświetlały się w prawym bloku strony, następnie usunąłem, a teraz przez jakiś błąd (?) nie wiadomo z jakiego powodu wyświetlają się w środkowej kolumnie rozwalając cały układ strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Notepad++ ma opcję przeszukaj wszystkie otwarte pliki. Zaznaczasz wszystkie pliki, otwórz w notepad++ i jedziesz :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo! Zapomnijcie o przeszukiwaniu plików. Doszliśmy już przecież, że to widget.

 

 

Albo - np. po zmianie używanego szablonu - ramm, nie zauważyłeś, że masz więcej niż jeden "sidebar" z widgetami i że jest on włączony w tej dodatkowej kolumnie jakoś umknęło Twojemu wzrokowi.

 

Albo faktycznie nastąpił jakiś błąd, i widget jest i nie jest, jest używany, ale nie istnieje na liście włączonych widgetów, wóczas należałoby dać Wordpressa komuś, kto dokona w bazie danych odpowiedniej naprawy (jak widzimy powyżej, nie wystarczy tylko usunąć wskazanego kodu, opcje Wordpressa są zapisywane w pewien specyficzny sposób, szczególnie jeśli o wtyczki chodzi, choć zapisowi widgetów akurat nigdy się nie przyglądałem).

 

Albo faktycznie wpis został skopiowany do plików szablonu, ale te ponoć były już przeszukane. Wątpię, aby w jakikolwiek sposób wpis znalazł się w plikach samego Wordpressa (poza szablonem).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukiwanie zawartości wielu plików można wykonać w Total Commanderze > ALT +F7 > pole 'Znajdź tekst'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Jedyny słuszny edytor to PhpStorm lub ewentualnie SublimeText.

Jedyny słuszny edytor ..... a nawet IDE to oczywiście

 

vim ! :)

tadam.... myśle ze to koniec dyskusji hehe....

 

....a tak na poważniej to każdy edytor ma swoje wady i zalety.... Adobe Dreamweaver jest świetny do kodowania typowo frontendu, phpstorm najbardziej wspierany tylko dla jednego jezyka(php), eclipse, netbeans bardzo rozbudowane IDE, notepad++ malutki a ogrom możliwości pod windows.

 

Co nie zmienia faktu ze vim + kilka pluginów i nie ma sobie równych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×