Skocz do zawartości
Gość Kamikadze

Legalność używanych windowsów

Polecane posty

X-Kom polecam. Mają indywidualne podejście nawet w nietypowych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ciekawi mnie czy Viste można jeszcze aktualizować do 7 a później do 10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy Viste można jeszcze aktualizować do 7 a później do 10 :D

 

Nie da rady legalnie tego zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A czy po wydaniu W7 przez krótki okres czasu w/w rozwiązanie nie było dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Odpuściłem :D Wystawiłem na olx z zainstalowaną vistą.

 

Może się sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W10 pomimo swoich zalet ma nieco upierdliwych wad. W7 możesz zaktualizować do W10 i zawsze możesz wrócić do W7 jak W10 nie przypadnie ci do gustu/znudzi się/zdenerwuje. Do lipca chyba jest na to czas.

 

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z darmowej aktualizacji, która jest dostępna do końca lipca tego roku, z win7, 8, 8.1 do 10 i nie spodoba Ci się system to masz 30 dni od momentu zainstalowania 10 aby wrócić do wcześniejszych wersji.

 

Do końca lipca to masz czas aby za darmo przejść na 10, jak nie skorzystasz to potem będziesz musiał kupić 10 jak się skończy wsparcie dla starszych wersji Windowsa.

 

Osobiście nie kupowałbym tego typu oprogramowania z allegro.

 

https://bezprawnik.pl/office-windows-z-allegro-policja/

 

Ja kupiłem7 przeszedłem na 10, problemów żadnych nie miałem i nie mam. Bo na 10 nie mam nawet magicznej naklejki czy faktury.

 

A czy nie jest tak, że mając windows 7 i aktualizując go do w10 ma się tylko rok? Chyba lepiej od razu kupić w10, i tak czy tak kiedyś trzeba będzie przejść.

 

Jaki rok? Rok to Microsoft dał na to by za darmo zmienić sobie system, który dostaje się dożywotnio na daną maszynę.

 

Swoją drogą 10 też nie będzie miała dożywotniego wsparcia bo podstawka zakończy się w 13 października 2020 roku http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/lifecycle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem7 przeszedłem na 10, problemów żadnych nie miałem i nie mam. Bo na 10 nie mam nawet magicznej naklejki czy faktury.

 

Osobną kwestią jednak jest to czy taki klucz przechodzi aktywację, a osobną - czy taki system jest w pełni legalny.

 

Niektórym osobom wystarcza tyle żeby system się aktywował i nic więcej ich nie obchodzi, no bo kto skontroluje legalność takiego domowego komputera. Do takich ludzi skierowane są właśnie te tanie klucze na Allegro.

 

Do firmy bym w życiu nie kupił takiego klucza. IMHO lepiej zapłacić i mieć święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kupię chyba licencję windows 8 albo 7 jeżeli będą tanie (powiedzmy 500-600zł) a później ewentualnie upgrade do 10tki.

 

Teraz mam pytanie. Poleci ktoś jakiś sklep gdzie jest jakiś dobry wybór cenowy z licencjami Windows Server SQL?

Drugie pytanie czy wersja developerska może działać na projekcie normalnym (chodzi mi czy normalnie będzie śmigać aplikajca na MS SQL?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj expressa, bo pewnie innej nie potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Osobną kwestią jednak jest to czy taki klucz przechodzi aktywację, a osobną - czy taki system jest w pełni legalny.

 

Niektórym osobom wystarcza tyle żeby system się aktywował i nic więcej ich nie obchodzi, no bo kto skontroluje legalność takiego domowego komputera. Do takich ludzi skierowane są właśnie te tanie klucze na Allegro.

 

Z tego co piszesz to nawet jak się kupi system legalnie to po przejściu na 10 masz już nielegalny system. Bo jak udowodnisz że kupiłeś system? Pokażesz fakturę zakupu Windows 7? :D

 

Skoro takie klucze NIE są wedle Ciebie w pełni legalne to jakim cudem przechodzą walidację do 10? Dlaczego Microsoft ich nie odrzuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Użyj expressa, bo pewnie innej nie potrzebujesz.

 

Wiesz co express postawiłem testowo. Po świętach będziemy sprawdzać. Ma na tym docelowo stać jakiś CRM dla jednej firmy.

 

Boję się jednak że albo się zapełni bo on ma chyba do 10 czy 12 GB bazę maksymalną i używa 1GB ram.

Obawiam się również że firma się rozwinie. Obecnie jest 3 pracowników, dojdzie kolejny niedługo.

 

Obecnie używają officów (kalendarze, maile, przypomnienia i zadania outlooka i na niektórych mają sprzęty dość dobre dosyć a office potrafi mieć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zanim zaczną używać 10GB, to trochę czasu minie ;) Przecież to spora ilość danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to zanim zaczną używać 10GB, to trochę czasu minie ;) Przecież to spora ilość danych.

 

Nie wiem jak to się rozwinie. I chciałem wstępne kosztorysy porobić. Bo sprzęty mamy, licencję to jakąś 10tke czy W2k8 się kupi i po problemie, ale martwię się tymi limitami zwłaszcza że pierwszy raz tego CRMa bierzemy (narzucone od nich od górnie ze względu na wcześneijsze pozytywne doświadczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standard z 10 klientami, to chyba coś ok kilkunastu tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A orientujesz się czy można postawić legalnie np. 10tke albo 8ke na wirtualizacji? Czytałem gdzieś że niby można od 7tki stawiać na VMkach i będzie to zgodne z licencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się czy można postawić legalnie np. 10tke albo 8ke na wirtualizacji?

 

Oczywiście że można. W licencji pkt. 2 ppkt. b:

 

Urządzenie.W rozumieniu niniejszej umowy termin „urządzenie” oznacza fizyczny lub wirtualny system sprzętowy wyposażony w wewnętrzne urządzenie magazynujące dane, który służy do uruchamiania oprogramowania. Partycja sprzętowa lub dysk typu blade są uznawane za urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to nawet jak się kupi system legalnie to po przejściu na 10 masz już nielegalny system. Bo jak udowodnisz że kupiłeś system? Pokażesz fakturę zakupu Windows 7? :D

No tak... Przecież sam Microsoft wspiera taką ścieżkę aktualizacji i wszystko jest jak najbardziej legalnie.

 

 

Skoro takie klucze NIE są wedle Ciebie w pełni legalne to jakim cudem przechodzą walidację do 10? Dlaczego Microsoft ich nie odrzuca?

Legalność nie jest określana tylko i wyłącznie na podstawie aktywacji ale przede wszystkim umowy licencyjnej. I tu dochodzimy do problemu, bo każda wersja Windows posiada osobną umowę licencyjną, która czasami drastycznie różni się od poprzedniej i kolejnej wersji w kwestii określania legalności. Nawet umowy od W8 i W8.1 znacząco się różnią.

 

Naklejki z kluczami z Allegro (o ile w ogóle są oryginalne) pewnie pochodzą z VLS, i wg. licencji nie są do dalszej odsprzedaży - ale nie powstrzymują przed prawidłową aktywacją, bo niby dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam ciekawy problem z licencją windows.

 

Dostałem laptopa do naprawy z dwoma problemami.

 

1. sformatowany dysk

2. płyta główna do wymiany (uszkodzona grafika).

 

I teraz pytanie jak jest z licencją? Podejrzewam że idzie do kosza, ale co w tym momencie można zrobić? Nie przeniosę licencji ani nie zainstaluje systemu na starej płycie głównej. Microsoft pewnie nie zabezpieczył się na taką ewentualność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz aktywować tylko możliwe że będziesz musiał zadzwonić do konsultanta i mówisz że się płyta główna uszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Windows 8 pro (nie wiem czy 8.1 czy zwykły 8.0). Toshiba.

 

Napisałem maila do microsoftu co w tej sytuacji. W starej płycie poszedł układ graficzny.

 

 

@Vipero tak tylko nie mam klucza w tym momencie (nie ma naklejki a tylko holo)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już mam z alledrogo. W sumie nie pomyślałem o licencji w tedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×