Skocz do zawartości
Viva

Nowa domena a pozycjonowanie.

Polecane posty

Witam.

Mam zamiar założyć od zera portal na który zamierzam kupić pozycjonowanie w postaci linków dofollow. Na stronie jednej z firm zajmującej się SEO zobaczyłem notkę iż nie polecają kupowania linków na nowe domeny.

 

Stąd pojawiły się u mnie 2 pytania:

 

1. Co może się stać jeżeli na nową domenę kupię dużo mocnych linków?

2. Ile czasu od rejestracji domeny musi minąć czasu żeby można było ją pozycjonować bez obaw?

 

I tak trochę z innej beczki, czym różni się od zwykłego hostingu hosting SEO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu nawet nie chodzi o to czy strona jest nowa czy nie nowa, ale jeśli będzie nagły przyrost linków, zwłaszcza ze słabych stron, to serwis który będzie linkowany może dostać filtr lub bana w google, który w zależności od rodzaju jest łatwiejszy lub trudniejszy do ściągnięcia.

 

Jeśli nie chcesz sobie narobić problemów, a nie znasz się na pozycjonowaniu, to na początek polecam znaleźć firmę która Ci stronę wypozycjonuje.

 

Hosting SEO jest przydatny jeśli na jednym koncie chcesz utrzymywać więcej stron, czy np. własne zaplecze pozycjonerskie i chciałbyś aby strony te były dostępne pod innymi adresami IP (zwykle innymi klasami IP), wówczas szansa na powiązanie tych stron ze sobą przez Google jest mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linkować musisz powoli ale regularnie,żeby nie dostać bana od google. Niestety nie da się wypozycjonować strony zbyt szybko , to jest kwestia tygodni albo nawet miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ważniejsza jest systematyczność niż liczba - niech to sprawia wrażenie, że cały czas z tygodnia na tydzień linków przybywa, a nie tak, że jeden dzień 200linków nowych a potem dwa miesiące nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, systematyczność i jakość linków to podstawa, na początku się skup przede wszystkim na tym aby na portalu była dobra unikalna treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - duża ilość linków pojawiająca się nagle raczej zaszkodzi Twojej stronie niż jej pomoże. Zwłaszcza jeśli będą to tylko i wyłącznie linki dofollow - wbrew pozorom trzeba jednak zachować pewną równowagę i linki ze stron, które nie są indeksowane również są ważne! Nie za bardzo ma tu znaczenie czy domena jest nowa czy stara - ta zasada działa niezależnie od tego. Historia domeny też ma znaczenie - jeśli jest stara i ma dobrą historię linkowania, jest to zdecydowanie plus. Działa to też w drugą stronę - trudniej będzie pracować z domeną, przy której manipulowano linkami za pomocą np. tzw. black hat SEO. To może wręcz uniemożliwić linkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Co może się stać jeżeli na nową domenę kupię dużo mocnych linków?

 

Jeżeli kupisz dużo linków i dodatkowo będą to linki związane z określonym słowem kluczowym to możesz narazić się na filtr algorytmiczny karę dla określonych słów kluczowych.

 

Natomiast jeżeli będą to naturalne linki od partnerów, to nie sądzę aby nowa domena była przeszkodą.

 

2. Ile czasu od rejestracji domeny musi minąć czasu żeby można było ją pozycjonować bez obaw?

 

Nigdy pozycjonowanie nie będzie bezpieczne jeżeli będziesz wpływał na manipulowanie rankingiem. Postaw na SEO. Skup się na optymalizacji, zdobywaj partnerów, dostarczaj wartościowej treści.

 

I tak trochę z innej beczki, czym różni się od zwykłego hostingu hosting SEO?

 

Hosting SEO służy do tworzenia własnych zaplecz. Stron mających pozycjonować określoną stronę docelową. Różnica od zwykłego hostingu polega na tym że do dyspozycji mamy różne klasy i adresy IP. Natomiast nie jest to idealne rozwiązanie z uwagi na złe sąsiedztwo.

 

Należy pamiętać że zaplecze ma również służyć użytkownikowi i należy je traktować jak stronę docelową i zadbać o jej jakość.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie postawiłem nową stronę. Długo szukałem, ale tu (http://primeo.pl/pl/sklepy-internetowe/) biorą pod uwagę kryteria seo. Moja była absolutnie do zaorania, bo juz nie mogłem sam z nią dojść do ładu...


P.S. hosting seo to spam, czasem blokują wszystkie strony z danym hostingiem, więc nie polecam, już się tak zdarzało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób można sprawdzić czy strona dostała filtr lub bana?

Możesz wpisać w google następujące zapytanie: site:twojastrona.pl jeśli będziesz miał na stronę nałożonego bana lub filtr wówczas w wynikach nic się nie wyświetli, oznacza to że Twoja strona została usunięta z Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ewentualnie można skorzystać z Google Search Console, na zakładce "Działania ręczne" też można jakieś ciekawe informacje znaleźć, jeśli jakieś są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz w google jeszcze spróbować : info:twojadomena.pl - jeżeli nic się tam nie wyświetli to prawdopodobnie ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" 1. Co może się stać jeżeli na nową domenę kupię dużo mocnych linków?

2. Ile czasu od rejestracji domeny musi minąć czasu żeby można było ją pozycjonować bez obaw? "

1. Ban

2. Czym dłuższy staż tym lepszy, ale w SEO liczy się systematyczność zakładania łączy i jakość stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zabawy z SEO niestety kończyły się słabymi wynikami. Być może temu, że moje narzędzia nie posiadały tak dużych baz i nie miałam możliwości tak systematycznie linkować.

 

1. Najlepiej dać parę i odczekać, potem ponowić proces systematyczniej. BANA za linki nie dostaniesz a karę ręczną, to różnica. Więc jedynie kara na domenę.

2. Możesz zaczać od samego początku, nie musisz dodawać strony od razu do mocnych miejsc na anchory. Mogę pomóc Ci w początku, ewentualnie ukierunkować Cię poprzez mojego SEOwca co pozycjonuje moje sklepy i serwisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział konkretnie na pytanie nr. 2 więc odpowiem:

2. Ile czasu od rejestracji domeny musi minąć czasu żeby można było ją pozycjonować bez obaw?

według moich testów jest to okres 6 miesięcy od zaindeksowania domeny w google, gdyż wtedy domena zaczyna reagować normalnie na linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma odpowiedzi na to pytanie - to jest pytanie na zasadzie ile czasu musi minąć zanim możesz samochodem przekraczać dozwoloną prędkość ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyrost linków może być spory jeżeli przyrost nowych podstron też będzie spory i byłoby dobrze, żeby linki prowadziły nie tylko do strony głównej ale właśnie do tych podstron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, najlepiej by przyrost linków wyglądaj "naturalnie", tak?

Czy np. lepiej na początku dawać mocne linki (najlepsze), a potem gorsze? Czy to też wszystko miksować "naturalnie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie warto podchodzić do SEO jako do problemu "wrzucę linki będę wysoko". W zależności od tematyki strony, aktywnie udzielać się na social mediach, różnych portalach - robić to z głową bo wizerunek marki łatwo zniszczyć "szeptanym marketingiem" i tyle ... Jednym słowem najlepsza metoda na pozycjonowanie to zapomnieć o nim. Wystarczy prowadzić komunikację w różnych kanałach, reszta sama się zrobi z czasem.

 

Dodatkowo z moich obserwacji wynika że Google lubi strony nowoczesne, responsywne, obsługujące specyfikację open graph, twitter card, ikony dla aplikacji mobilnych (manifest.json lub apple definiowany trochę inaczej) czy np. korzystanie z https://developers.google.com/search/docs/guides/intro-structured-data - wszystko można najcześciej wdrożyć pluginami dostępnymi do CMS a w czystym html wystarczy dodać kilka tagów. Pamiętajmy że robot Google prasuje kod nie treść wizualną dlatego warto zadbać aby strona była odpowiednio czytelna dla robotów.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proces pozycjonowania można zacząć w dowolnym momencie.

 

Ban - to brak wyników - sprawdzasz komenda site:domena.pl

 

Filtr - to rekalkulacja wyników - można stwierdzić go np na podstawie spadku pozycji na konkretne frazy, spadek ruchu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×