Skocz do zawartości
NightWing

Linkowanie a prawa autorskie

Polecane posty

Witam serdecznie,

Prowadzę portal internetowy, gdzie nasza grupa tłumaczy wydaje napisy dla 3 seriali. Publikujemy również linki i jeden embed do tych seriali (łącznie jest ich 6). Są to raczej niszowe seriale, nie na taką skalę jak Gra o Tron. Tylko trzy seriale są nadawane w Polsce, do tej pory nikt nie zgłaszał żadnych sprzeciwów. Nie publikujemy seriali z polskim serialem.

 

Pytanie jest takie, czy coś nam za to grozi? Bo od pewnego znajomego, który trzyma naszą stronkę, usłyszałem taką wypowiedź, jakbym miał iść siedzieć za morderstwo stu osób...

 

Jeśli jednak, to kto za to może beknąć? Cała redakcja? Czy tylko właściciel domeny lub hostingu?

Domena jest na mnie, bo to ja jestem pomysłodawcą nazwy projektu.

Jak można się bronić?

http://flarrow.pl/2016/03/24/online-arrow-s04e16-broken-hearts-napisypl/

 

Nie trzymamy żadnych plików z serialami na naszym hostingu!

Bez problemu możemy reagować na abuse/dmca.

 

Tak więc, też poszukuję ofert hostingowych.

 

Robimy to w celach hobbystycznych, a nie interesownie jak portale z serialami online, które na dodatek wciskają premium... Beknąć za to bym nie chciał.

Edytowano przez NightWing (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zwykle jest tak że do dostawcy hostingu idzie abuse i proszą Cię później o skasowanie danej treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest teraz, ale w 2007 portal taki jak napisy.org został zamknięty, a kilka osób zatrzymanych przez policję. Co się stało z tymi osobami, czy i jak odpowiadali za to - nie wiem. Myślę, że zostały w sieci informacje i artykuły o tym, więc możesz poszukać. Zacząć można od napisy.org i kinomania.org/list.html

Nie wiem też czy i co zmieniło się w stanie prawnym od tego czasu. Podstawową - prawnie - kwestią było to, że rozpowszechnianie tłumaczenia ścieżki dźwiękowej filmu wymaga zgody właściciela praw autorskich tegoż filmu.

 

To był portal z napisami do całej masy filmów, było tego dużo, w dodatku czas był taki, że akurat nasilały się ruchy próbujące ukrócić piractwo takie czy inne. Dziś o takich akcjach słyszy się już mniej, bo i zjawisko zmalało, zmieniło się.

 

Na małą skalę osobiście nie widzę w tym nic nagannego, na małą skalę nie bałbym się też konsekwencji, zwykle pewnie będzie tak jak napisał Kamikadze, że właściciel praw autorskich zgłosi się do Ciebie lub Twojego hostingu, a jakbyś nie zareagował, to dopiero do odpowiednich służb (chyba, że ktoś by był wredny, nie lubił Cię z jakiegokolwiek powodu, uparł się i złożył donos, wtedy organy muszą zareagować i sprawdzić). Ale to NIE jest wykładnia prawna. O takową zapytaj na jakimś forum prawnym.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×