Skocz do zawartości
szuwarek333

Prosba o opinie: gdzie wykupic serwer amerykanski?

Polecane posty

Witajcie,

 

Mam prosbe o opinie. Jestem calkowitym laikiem w temacie serwerow. Jestem dziennikarzem, dotychczas wykupywalem dedykowany na ovh.pl i to mi wystarczalo. Teraz robie serwis dla odbiorcow w USA i w zwiazku z tym mam 3 pytania:

 

1) czy miejsce na sewerze amerykanskim wplywa na pozycjonowanie w Googlu na zapytania zadawane przez mieszkancow USA?

2) czy jest mozliwosc takiego skonfigurowania polskiego serwera by skutecznie "udawal" amerykanski, np. zeby Alexa widziala go jako amerykanski?

3) jakiego dostawce uslug serwerowych polecacie jezeli chce miec serwer "amerykanski"?

 

Bede wdzieczny za kazda opinie.

 

Dzieki,

Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mzone masz VPSy w USA, OVH ma Kanadę. Nie wiem czy dobrze główkuję, ale gdybyś serwer schował za CloudFlare to Alexa powinna go widzieć jako Amerykański. CF działa jako CDN w końcu. Jakiego typu serwis chcesz otworzyć?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mzone masz VPSy w USA, OVH ma Kanadę. Nie wiem czy dobrze główkuję, ale gdybyś serwer schował za CloudFlare to Alexa powinna go widzieć jako Amerykański. CF działa jako CDN w końcu. Jakiego typu serwis chcesz otworzyć?

 

Dzieki za odpowiedz. Chce uruchomic serwis dotyczacy samochodow elektrycznych. Serwer "amerykanski" jest wazny, bo a) musze trafic z trescia do mieszkancow USA, b) programy afiliacyjne wymagaja partnerow amerykanskich.

 

Dodam do tego co Rolej napisał, że także oferujemy serwery dedykowane w USA, w opcji root oraz Managed.

 

Czy moge prosic o jakis cennik? Tak jak wspominalem na poczatku - jestem laikiem. Odniesiem dla mnie jest serwer dedykowany w OVH za 299 zl miesiecznie. On dawal pelna swobode w zarzadzaniu wieloma stronami z lacznie sporym ruchem. Teraz chodzi mi o serwer, ktory obsluzy ruch na poziomie max 200 tys. uu miesiecznie rozlozonym w miare rownomiernie na poszczegolne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz rodzi się pytanie czy koniecznie musi być to dedyk. Może na początek wystarczy robić to na dwa VPSy KVM z serii Three i rozbić ruch pomiędzy oba. Moim zdaniem powinno to przynajmniej na początek się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×