Skocz do zawartości
Bartosz Z

Wybór skryptu forum w 2016 roku

Polecane posty

Hej!

Potrzebuję postawić jedno forum niedużych rozmiarów (obecnie ~80 użytkowników, maksymalnie 200), a w przyszłości kolejne. Postanowiłem Was spytać o wybór skryptu, ponieważ na pewno są tutaj użytkownicy bardziej "na czasie" i wiedzą co obecnie jest wygodniejsze w utrzymaniu, do czego jest najwięcej szablonów, który skrypt zawiera najmniej błędów i co jest naj :P

Kiedyś używałem phpBB 3.0 i było spoko. W tamtych czasach z niecierpliwością oczekiwałem wersji 3.1, a teraz jest już 3.1.8.
Miałem krótki epizod z MyBB i też wydawało się OK.

Co darmowego polecacie na małe forum?

 

Pozdrawiam,
Bartosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phpBB by Przemo. Prawilny skrypt, którego nie przerobisz. Rakieta jakich mało, lepsze od wszystkiego co powstało. Nawet od płatnego vB i IPB 4.x :D

 

A tak serio - stawiałbym na MyBB. Jakby nie było - dość często aktualizują, polski support dobry, wraz z twórcami modów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB czy phpBB to jeden diabeł, pewnie zaraz się pojawia krzyki ale na obecna chwile można powiedzieć że po prostu idealnie nadają się pod każde zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

MyBB jeżeli ma być za darmo i bez botów, srotów, spamerów czy innych rzeczy niechcianych.

phpBB możesz postawić w subdomenie subdomeny i całość jeszcze w dziwnym z nazwy katalogu a i tak po miesiącu będziesz miał w pełni "żywe" forum gdzie milion botów będzie prowadzić jakże interesującą dyskusje :)

 

Z bezpłatnych rozwiązań tylko MyBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phpBB możesz postawić w subdomenie subdomeny i całość jeszcze w dziwnym z nazwy katalogu a i tak po miesiącu będziesz miał w pełni "żywe" forum gdzie milion botów będzie prowadzić jakże interesującą dyskusje :)

 

Przesadzasz :P Miałem kiedyś forumkę z 1k UU dziennie na phpBB 3.0.8 SEO Premod i nie miałem żadnego problemu z botami, żadnego. Wystarczyła aktywacja mailem + pytanie "Nazwisko prezydenta Polski" jak dobrze pamiętam.

 

Widzę, że większość póki co za MyBB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pytanie było w module zainstalowanym domyślnie czy dodatkowym, zewnętrznym?

Mi chodziło o "gołe" forum, bez żadnych dodatków z zewnątrz. Puste phpBB to tykająca bomba, puste myBB to najwyżej petarda typu piard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokuć, jak dobrze pamiętam, to phpBB3 ma w standardzie opcję zadania dodatkowego pytania podczas rejestracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na BB3 siedziałem dość krótko - brak kompatybilnych szablonów z BB Przemo i brak shoutboxa.

Jakbym teraz stawiał jakieś forum to tylko i wyłącznie MyBB albo IPB, żaden inny skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich krótkich epizodów to tylko MyBB bym polecił.

 

Chyba, że jesteś hipsterem i nazywasz się code artisan, to NodeBB i inne ustrojstwa ostatnio wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Zdecydowanie MyBB, SMF się nie nadaje do niczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

SMF

- wiele szablonów

- banalne wdrożenie własnej grafiki

- wiele modułów w zwykłym instalatorze

- ciągle rozwijany

Dodaj jeszcze, że wtyczki mieszają w szablonach i plikach ;)

 

MyBB > SMF pod każdym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMF nie jest docenionym skryptem ale naprawdę ma silne grono zwolenników. Mimo wszystko statystycznie z darmowych pierwsze pozycje utrzymuje MyBB czy phpBB. Patrząc statystycznie nawet na naszych klientów potwierdza tę sytuację. Nie powiem że SMF jest częstym gościem ale jak by nie patrzeć jako skrypt nie poddaje się. Każdy z wymienionych skryptów wymaga użytkownika , który go zrozumie. Podobnie jak zwolennicy skryptu drupal mówią na temat innych podobnych rozwiązań gdzie osobiście twierdzę że jest przepaść ponieważ jest on po prostu doskonały i niezastąpiony w wielu sytuacjach a dla większości niezrozumiały i wręcz trudny. Mimo wszystko jak napisałem wyżej , dla mnie osobiście liczy się MyBB lub phpBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×