Skocz do zawartości
Paweł L

Backup w wordpress - wtyczka czy cron?

Polecane posty

Witam,

Postanowiłem, że czas zacząć robić jakiś dodatkowy backup.
Z racji tego, że prowadzę bloga opartego na Wordpressie i jest dość dużo wtyczek oferujących automatyczny backup, zacząłem się zastanawiać czy użyć jednej z nich.

 

Dwa pytania, które mnie nurtują:

 

  1. Czy taka wtyczka mocno obciąża serwer?
  2. Użyć wtyczki czy lepiej skonfigurować sobie zadanie w cronie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo lepiej zrobić fantastyczną autoryzację na poziomie PHP Wordpresia zamiast skorzystać z basic_auth w serwerze WWW? Albo zamiast skorzystać z fail2ban używać egzotycznych wtyczek do "banowania" IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Tylko czy jest sens upierać się przy zadaniach cron skoro wtyczka wykorzystuje zegar systemowy serwera?

 

Kretynizmem jest dopychać wykonywanego PHP'a skoro można zrobić to bez niego ;)

 

Prawilnie cron i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak uważasz. Patrząc pod kontem wykorzystanych zasobów klienta chyba się mylisz ale to tylko moje skromne zdanie. Patrząc natomiast pod kontem wykorzystania takiego a nie innego zwrotu również moim skromnym zdaniem - ..... ;)

 

zapomniałem dodać:

 

Miłego wieczoru...

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Skoro tak uważasz. Patrząc pod kontem wykorzystanych zasobów klienta chyba się mylisz ale to tylko moje skromne zdanie. Patrząc natomiast pod kontem wykorzystania takiego a nie innego zwrotu również moim skromnym zdaniem - ..... ;)

 

zapomniałem dodać:

 

Miłego wieczoru...

 

Przepraszam jeżeli źle to odebrałeś. Wybacz również moją irytację którą akurat tutaj wyładowałem. Związane jest to z tym iż codziennie muszę ogarniać setki wordpress'ów które stwarzają problemy. Ludzie dopychają niewiadomo po co i na co pierdyliardem wtyczek tego biednego CMS'a który tak naprawdę jest najgorszy ze wszystkich możliwych, a najłatwiejszy bo cała strona to tak naprawdę templatka i wszystko można tam dopisać. Jakość tych że wtyczek też pozostawia wiele do życzenia (jakość kodu etc.).

 

Zdrowy rozsądek podpowiada że niezależnie od tego czy jest to shared czy własny hosting - to lepiej zrobić backup wykorzystując narzędzia systemowe, a nie po raz n'ty odpalać PHP'a jakąś kijową wtyczką, ot co. Jest przecież tyle pięknych, gotowych skryptów. Nawet @kori ostatnio napisał jeden ;)

 

Jeszcze raz przepraszam, mam nadzieję że zrozumiesz wyładowanie piątkowej irytacji po walce z wordpress'ami.

 

Bez przekory, życzę miłego wieczoru i spokojnego weekendu.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×