Skocz do zawartości
luki1004

Szukam hostingu pod sklep Magento

Polecane posty

Jak wyżej. Nie wiem co wybrać - niektórzy polecają mi VPS zamiast hostingu WWW, drudzy hosting SSD - nie mam pojęcia co wybrać.

Początkowo ok. 1000 produktów - później na 100% więcej. Może dojść nawet do 5 tys.

Aktualnie dostałem ofertę hostingu za 300 zł netto/miesiąc, ale po sprawdzeniu jakości i tak wysokiej ceny (z ciekawości chciałem sprawdzić) zawiodłem się po całej linii.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ile miejsca docelowo potrzebujesz? Jaki ruch przewidujesz dziennie / w godzinach szczytu?

 

Zdjęcia produktów trochę będą ważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to ocenić, bo dopiero będzie to wszystko przenoszone - nie mam wglądu do sklepu poprzednika. Ale tak szacunkowo widzę, że w każdym produkcie są 2 obrazki: 1 główny, drugi miniaturka - łącznie ok. 70 kb. Powiększy to do 100 kb, przy 5000 produktach dawałoby to jakieś 500 MB - dajmy 1 GB. Ruch? Ciężko powiedzieć - sklep będzie dopiero wdrażany do całego planu marketingowego, ostatnie dogadywania z firmami od pozycjonowania. Ogólnie nie chciałbym takiego działania jak tutaj: http://www.aretesklep.pl/ - straszne powolne działanie strony.

Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Co do linka który podałeś faktycznie ledwo to chodzi - wina wg mnie hostingu. Miałem podobną sytuację gdy znajomy miał stronę wykonaną przez "profesjonalną" firmę i wrzuconą na nazwa.pl - ręce opadały jak to chodziło, przerzuciłem wszystko na hosting w Biznes-Host i zmieniłem obrazki z PNG na JPEG-i - działa znakomicie :)

 

Ja pod sklep od razu bym startował z VPSem w DOBREJ firmie (jest ich u nas pełno) ale nie sugeruj się gigantami - przynajmniej ja odradzam...

Ewentualnie takie rozwiązanie:

http://www.iai-shop.com/

 

(sklepy takie jak np. Denley.pl z tego korzystają)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mogło by sprawić aby Pana sklep oparty o Magento działał szybciej:

- serwery zlokalizowane w Polsce,

- baza danych na dyskach SSD,

- korzystanie z najnowszej dostępnej wersji Magento,

- PHP7 zainstalowane na serwerze usługodawcy (dla Magento w wersji 2.0.1 i wyższych),

- korzystanie z cache: Opcache, Memcache lub Memcached.

 

Dodatkowo proponuję zastosowanie się do tych kroków: https://www.keycdn.com/blog/speed-up-magento/

 

Nasza propozycja pakietu spełniającego powyższe warunki: https://www.hoste.pl/serwer-power

Powyżej tego pakietu, przygotowujemy indywidualne warunki dopasowane do zużycia pakietu klienta.

 

Dodatkowo dajemy:

- dostęp do ssh,

- codzienny backup,

- darmowe przeniesienie,

- 14 dni testu pakietu bez zobowiązań.

 

Zapraszam do kontaktu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź hosting www.vipower.pl - bazy danych na SSD, więc powinien dać radę.

W razie czego mają również serwery VPS więc migracja będzie bezproblemowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Jak wyżej. Nie wiem co wybrać - niektórzy polecają mi VPS zamiast hostingu WWW, drudzy hosting SSD - nie mam pojęcia co wybrać.

Początkowo ok. 1000 produktów - później na 100% więcej. Może dojść nawet do 5 tys.

Aktualnie dostałem ofertę hostingu za 300 zł netto/miesiąc, ale po sprawdzeniu jakości i tak wysokiej ceny (z ciekawości chciałem sprawdzić) zawiodłem się po całej linii.

Proponuję nasz hosting hybrydowy. To połączenie zalet z wszystkich rodzajów hostingu, tj. wirtualnego (łatwość zarządzania przez nasz Extranet, brak konieczności administracji serwerem - wszystkim zajmujemy się my), VPS (odseparowane zasoby), dedykowanego (b. wysoka wydajność, gwarancja zasobów, brak oversellingu). Całość oparta na macierzach złożonych z dysków SSD. To taki "vps na sterydach", zalecamy go pod wysokowydajne aplikacje i większe projekty. Oraz m.in. Magento, które w zjadaniu zasobów jest całkiem niezłe :-)

 

Hostujemy największe Magento w Polsce, mamy z nim b. duże doświadczenie. PHP7 i Redis/Memcached obsługujemy w standardzie, a to podstawa do szybkiego działania sklepu opartego o Magento. Codzienny backup, darmowy okres testowy, pomoc w migracji. W razie pytań - zapraszam na priv lub kontakt.

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hostingu MyDevil.net.

 

HOSTING DLA WYMAGAJĄCYCH

Stawiamy na możliwości - u nas bez problemu uruchomisz swoją aplikację napisaną w dowolnym języku.

Nasi Klienci uruchamiają aplikacje napisane w: PHP (5.5, 5.6 oraz 7.0), Python (2.7, 3.3, 3.4, 3.5), Java (OpenJDK 7 i 8), Ruby, Node.js, Perl, C, C++, D, Lua, Erlang, TCL/TK, Pascal.

Każdy programista doceni nasze repozytoria kodu: GIT, SVN oraz Mercurial (hg), które można zintegrować z używanym przez Ciebie oprogramowaniem, np. redmine lub trac.

 

Udostępniamy szereg rozwiązań bazodanowych: MySQL 5.6, PostgreSQL 9.4 oraz MongoDB 2.6.

Wszystkie dane umieszczane są na szybkich dyskach SSD oraz wspomagane specjalnym mechanizmem cache'owania w pamięci RAM.

 

Wykorzystaj pełnię możliwości swoich aplikacji dzięki dostępności: SSH, memcached, redis, zadania cron.

 

BRAK OGRANICZEŃ

Skupiamy się na możliwościach, nie na ograniczeniach - dlatego u nas nie znajdziesz sztucznych limitów:

  • nielimitowany transfer miesięczny,
  • brak uciążliwych limitów CPU,
  • brak ograniczeń ilości vhostów httpd (domen), skrzynek e-mail, czy baz danych MySQL, PostgreSQL i MongoDB,
NIESAMOWITA SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA

 

Jedną z najważniejszych cech naszego hostingu jest nadzwyczajna szybkość wykonywania wszystkich operacji na udostępnionych kontach.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu optymalizacji i wyboru najlepszych dostępnych rozwiązań:

  • FreeBSD - wydajny i bezpieczny system operacyjny,
  • ZFS - system plików, który potrafi zdziałać wydajnościowe cuda,
  • Nginx - serwer WWW, który jest znacznie wydajniejszy niż powszechnie stosowany serwer Apache httpd,
  • dyski SSD - teraz 400 000 IOPS do Twojej dyspozycji,
  • pamięc RAM wykorzystana jako pamięć podręczna do zwiększenia wydajności
Masz dość powolnego hostingu? Jeden z najszybszych hostingów na rynku już na Ciebie czeka ;-)

 

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo danych naszych Klientów to dla nas priorytet. Nasze główne atuty bezpieczeństwa to:

  • codzienna kopia zapasowa danych klienta dostępna przez 14 dni wstecz,
  • dwa rodzaje backupu danych:

    - szybka kopia lokalna dostępna w każdej chwili dla użytkownika,

    - zdalna kopia umieszczona w niezależnym od reszty usług data center,

  • szyfrowane połączenia dla poczty oraz stron WWW - certyfikat użytkownika bez dodatkowego adresu IP,
  • całkowita izolacja użytkowników w systemie,
  • brak możliwości wpływania na wydajność systemu i innych użytkowników,
  • spójność przechowywanych danych dzięki zastosowaniu systemu plików ZFS,
GWARANCJA DOSTĘPNOŚCI I SUPPORT

Nasze usługi umieszczone są w serwerowni firmy ATMAN w Warszawie - dzięki tej lokalizacji jesteśmy w stanie zapewnić najniższe czasy dostępu dla użytkowników z całej Polski oraz dostępność serwerów na poziomie 99,50% w skali miesiąca.

 

Nasz BOK dostępny jest codziennie w godzinach 08:00 - 00:00 oraz całodobowo reagujemy na zgłoszenia awaryjne.

 

AUTORSKIE ROZWIĄZANIA

Nasza firma jest autorem wielu rozwiązań ułatwiąjacych korzystanie z hostingu, najważniejsze z nich to:

  • system zarządzania kontem Devil - system do zarządzania usługami hostingowymi przez użytkowników w czasie rzeczywistym,
  • panel DevilWEB - bardzo wygodny i intuicyjny webowy interfejs dla systemu zarządzania kontem Devil,
  • narzędzie konsolowe devil - proste narzędzie konsolowe służące do komunikacji i zarządzania kontem za pomocą systemu Devil,
  • system tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa oraz udostępniania ich użytkownikom,
  • obsługa standardu .htaccess dla serwera WWW Nginx,
Wszystkie rozwiązania są dostępne dla każdego konta z oferty hostingu MyDevil.net.

 

SPRAWDŹ NAS TERAZ

 

Wykorzystaj kod rabatowy FORUM_WHT i uzyskaj 15% zniżki na dowolne konto!

 

Decyzja jeszcze nie podjęta? Możesz przetestować nasze usługi przez 14 dni (test płatny 1-4 PLN w zależności od pakietu).

Sprawdź pełną ofertę na stronie MyDevil.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Ja jako klient polecę webh.pl - serwery VPS w Polsce, na ssd, śmiga to niesamowicie.

Cenowo nie zjada portfela (nawet taniej niż niektóre sharedy), a i na dostęp samodzielny do kopii można liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili pod sklep 10 000 produktów prostych plus 2000 konfigurowalnych, dzienne odwiedziny na poziome 500 userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od budżetu, ile możesz sobie pozwolić na wydanie miesięcznie.

Na tej podstawie weź kilka firm i przetestuj, to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje czy ktoś ma doświadczenie z taką kompilacją jak podałem powyżej.

Wiem że przy dobrej konfiguracji działa to dobrze na VPS 2xCPU i 4GB ram ale chciałem poznać opinie osób zajmujących się tym profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy skrypt jest inny, tak samo jak maszyny o takiej samej konfiguracji sprzętowej w dwóch różnych firmach.

Najłatwiej zakupić średni VPS, jeśli za mały zawsze możesz upgradować wyżej, o ile nie są to zbyt wielkie wymagania i nie wymagają serwera dedykowanego.

Z tego co widzę potrzebujesz serwer w opcji Managed, co daje Ci administratora i pomoc w doborze sprzętu, niestety takie rozwiązania są dość drogie, więc zacznij od budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×