Skocz do zawartości
???

Czy VPN jest bezpieczny?

Polecane posty

Witam, kupiłem sobie dzisiaj VPN z przyczyny, że mój internet TP na twitch.tv przy ogladaniu strasznie laguje a na VPN jest ładnie, dostałem jakieś ip z ATMANA i zapewne wiecej osob tez i jezeli ktos by robil cos nie legalnego i ja tez mam te same ip to kto za to odpowaiada dostawca vpn? i jeszcze mam pytanie odnosnie logowania sie na konta bankowe czy jest bezpiecznie to robic z vpn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dostawca, a kto inny? ;)
Możesz śmiało logować się z VPN'a na konta bankowe, ponieważ banki korzystają z własnego szyfrowania SSL i nawet jak na wyjściu VPN'a ktoś słuchałby ruchu, to nic by z tego nie uzyskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało logować się z VPN'a na konta bankowe, ponieważ banki korzystają z własnego szyfrowania SSL i nawet jak na wyjściu VPN'a ktoś słuchałby ruchu, to nic by z tego nie uzyskał.

 

Hmmm... ciekawa teoria szkoda, że jest "trochę" inaczej :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345 a masz jakieś info ciekawe? tak i tak wyłącze przy logowaniu sie, ale chciałbym wiedzieć jak mówisz, że "trochę" inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli robisz coś nielegalnego z dane IP to dostawca ma przecież logi który użytkownik się logował w danych godzinach na dane ip i podaje to później policji jeżeli ona się zgłosi z prośbą o takie dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało logować się z VPN'a na konta bankowe, ponieważ banki korzystają z własnego szyfrowania SSL i nawet jak na wyjściu VPN'a ktoś słuchałby ruchu, to nic by z tego nie uzyskał.

Jest to najprostszy sposób na wykonywanie ataków typu MITM, bez zbędnej gimnastyki atakujący jest po środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to najprostszy sposób na wykonywanie ataków typu MITM, bez zbędnej gimnastyki atakujący jest po środku.

 

Chciałem wstrzymać się z komentarzem do czasu odpowiedzi i wyjaśnienia Robsona, jak to rzeczywiście jest, no ale skoro napisałeś, to odpowiem :P

 

Wiem o tym. No i co? Dostawca, firma, zawodowcy, którzy udostępniają VPN'y z ATMAN'a mieliby realizować MITM'a? Równie dobrze lokalny ISP może to robić - czy to powód do strachu?

Ile znacie świeżych, działających podatności MITM na SSL/TLS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. No i co? Dostawca, firma, zawodowcy, którzy udostępniają VPN'y z ATMAN'a mieliby realizować MITM'a?

Równie dobrze lokalny ISP może to robić - czy to powód do strachu?

Nie podważyłem wiarygodności profesjonalnych firm oferujących vpny, tym bardziej, że kolega nie podał gdzie ten vpn kupił. Nie jest to oczywiście powód do strachu, ale teraz to już chyba szukamy dziury w całym ;) Podałem tylko możliwość zastosowania takiego ataku. Jeśli jest to profesjonalny podmiot, to śpimy spokojnie. Jeśli krzakor jakiś, to należy się nad tym zastanowić.

 

Ile znacie świeżych, działających podatności MITM na SSL/TLS?

Jeśli mowa o bankach, to założyć należy, iż oni nie są podatni na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma to VPNonline, jest zarejestrowana(regon, nip), dlatego ją wybrałem. Na allegro cieszy się popularnością pakietów. Dzięki panowie, za informacje które napisaliście ;-)

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wstrzymać się z komentarzem do czasu odpowiedzi i wyjaśnienia Robsona

 

No to Robson odpisze Ci, że jakikolwiek VPN nadaje się tylko do oglądania voida ale tylko jeśli jest darmowy, tak jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

darmowe są mało bezpieczne i wolne , płatne kosztują jakieś 5 dolarów miesięcznie , polecam NordVPn lub ExpressVPn , tutaj masz porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mariuszdzik Fajny spam do twojej strony (którą masz nawet w profilu) - marketing szeptany średnio ci wychodzi. Na twojej stronie są polecone włącznie VPN z programem partnerskim a pod każdym linkiem jest reflink abyś zarobił na sprzedaży każdego pakietu - czyli VPN bez programów partnerskich nie polecają ... ehh ;)

 

Bezpieczny VPN to serwery bez dysków twardych i bez żadnego zapisywania logów.

 

Zobacz jak rozwiązuje to np OVPN: https://www.ovpn.se/en/blog/improvement-of-the-physical-security/

 

Oczywiście to tylko program i dziury też się zdarzają - nie ma 100% zabezpieczeń ale polecanie VPN które jasno nie określają specyfikacji architektury czy polityki logowania nie mają sensu.

 

Niektórzy dostawcy prezentują nawet transparent report gdzie na bierząco pokazują zgłoszenia od różnych firm (abuse) które oczywiście odrzucają np. https://proxy.sh/panel/knowledgebase/3324/27or10or2016-DMCA-Warner-Bros-Entertainment-Inc-at--39433.html

Oczywiście odrzucają te zgłoszenia z powodu lokalizacji, przepisów prawa - w najgorszym przypadku biorą na siebie odpowiedzialność a użytkownik ma blokowany/limitowany port/cały ruch ;)

 

To bardziej kwestia zaufania - czy ufamy w to co pisze dostawca VPN i tam kierujemy ruch czy korzystamy z naszego ISP który też nie daje nam przecież 100% gwarancji co dzieje się z naszym ruchem

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@devon masz racje że są to takie linki i to jest czytelne nie ukrywam tego , jak polecasz jakiś VPN bez dysków twardych i bez logów to chętnie zobaczę takiego usługodawce ? wymyślanie nieosiągalnych teorii dla zwykłego użytkownika nie ma sensu , raz że jest to droga zabawa a dwa że niepotrzebne jest aż takie zabezpieczenie .

 

- wydaję mi się że jedyna opcja do całkowicie bezpiecznego połączenia VPN to skorzystanie z własnego VPS albo nawet dwóch i instalacja tam VPN , jest opcja dużo droższa ale generalnie najbardziej bezpieczna .

 

NordVPN i ExpressVPN oferują bardzo wysoki poziom usług , do oglądania filmów (serialów) , NBA , Netflix , wszystkich usług które są w naszym kraju zablokowane .

Do torrentów też się nadają , mają bardzo dużą przepustowość łącza

Jeżeli ktoś ma pieniądze na jeden lub dwa VPS (najtańszy koszt to 70 zł na miesiąc i do tego mamy tylko dwa IP do wyboru ) i ich obsługę to się z Tobą zgodzę , ale dla zwykłego użytkownika to usługi NordVPN i ExpressVPN są jak najbardziej wystarczające .

Także można samemu sobie poczytać o dostawcach i bezpieczeństwie na stronie ....

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@devon masz racje że są to takie linki i to jest czytelne nie ukrywam tego , jak polecasz jakiś VPN bez dysków twardych i bez logów to chętnie zobaczę takiego usługodawce ? wymyślanie nieosiągalnych teorii dla zwykłego użytkownika nie ma sensu , raz że jest to droga zabawa a dwa że niepotrzebne jest aż takie zabezpieczenie .

Przeczytałeś co napisałem? Jakie wymyślanie nieosiągalnych teorii? Umiesz czytać z zrozumieniem? Przecież wyżej dałem ci link do usługodawcy który opisuje swoje serwery ... Zobacz link który wysłałem wyżej bo nie masz chyba pojęcia jakie są obecnie trendy w VPN.

 

https://www.ovpn.se/en/blog/improvement-of-the-physical-security/ - właśnie OVPN.se jest jednym z wielu dostawców dla kowalskiego którego serwery opierają się pamięci ram - działają bez dysków twardy z polityką zerowego logowania + można wykupić Multihop i skakać z ruchem po kilku dc ;)

 

Firmy które wymieniłeś to średni wybór - poczytaj tematy z reddita - expressvpn jest na tyle bezczelny że potrafi prosić o skan dowodu w przypadku naruszeń + blokują konta.

 

Nie wspomniając już o hidemyass którego polecasz - u nich loggi są zbierane ;) NordVPN strasznie niestabilny.

 

Osobiście polecam PIA (privateinternetaccess.com) + OVPN.se (genialny + można wykupić multihop)

 

Także można samemu sobie poczytać o dostawcach i bezpieczeństwie na stronie ...

Cytat z twojej strony: "VPN sprawi, że takie śledzenie Twojej aktywności stanie się praktycznie niemożliwe" - w szczególności jak dostawca logguje twój ruch + często podają ich serwery DNS żeby zmienić (które również loggują) :D A były już przypadki sprzedaży niektórych danych do analizy typu bigdata (reklamy bechawioralne, określanie profilów) :)

 

Jak już polecasz jakąś gównoreklamową stronę o której piszesz że można poczytać o dostawcach (5 linków do kliknięcia do zakupu) i bezpieczeństwie to przynajmniej nie rób sobie jaj :D

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytałeś co napisałem? Jakie wymyślanie nieosiągalnych teorii? Umiesz czytać z zrozumieniem? Przecież wyżej dałem ci link do usługodawcy który opisuje swoje serwery ... Zobacz link który wysłałem wyżej bo nie masz chyba pojęcia jakie są obecnie trendy w VPN.

 

https://www.ovpn.se/en/blog/improvement-of-the-physical-security/ - właśnie OVPN.se jest jednym z wielu dostawców dla kowalskiego którego serwery opierają się pamięci ram - działają bez dysków twardy z polityką zerowego logowania + można wykupić Multihop i skakać z ruchem po kilku dc ;)

 

Firmy które wymieniłeś to średni wybór - poczytaj tematy z reddita - expressvpn jest na tyle bezczelny że potrafi prosić o skan dowodu w przypadku naruszeń + blokują konta.

 

Nie wspomniając już o hidemyass którego polecasz - u nich loggi są zbierane ;) NordVPN strasznie niestabilny.

 

Osobiście polecam PIA (privateinternetaccess.com) + OVPN.se (genialny + można wykupić multihop)

 

Cytat z twojej strony: "VPN sprawi, że takie śledzenie Twojej aktywności stanie się praktycznie niemożliwe" - w szczególności jak dostawca logguje twój ruch + często podają ich serwery DNS żeby zmienić (które również loggują) :D A były już przypadki sprzedaży niektórych danych do analizy typu bigdata (reklamy bechawioralne, określanie profilów) :)

 

Jak już polecasz jakąś gównoreklamową stronę o której piszesz że można poczytać o dostawcach (5 linków do kliknięcia do zakupu) i bezpieczeństwie to przynajmniej nie rób sobie jaj :D

 

poczytam, testuję , doszkolę się i się odniosę się do tematu wkrótce ,tak na szybko z tego co widzę to koszt usługi w OPVN.se to 7 Euro przy opłacie rocznej plus 4 Usd za PIA , w sumie wychodzi jakieś 11 Euro na miesiąc przy płatności z góry na cały rok , no nie jest to najtańsza oferta , cena w sumie nie jest to tutaj aż takie ważne jeżeli mamy się skupiać tylko na 100% bezpieczeństwie .

 

wszystko zależy do czego taki VPN jest używany i odpowiednie dobranie oferty dla użytkownika , są też 30 dniowe okresy próbne u NordVPN i ExpressVPN i samemu można ocenić jak wygląda jakość reprezentowanych usług .

Edytowano przez mariuszdzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×