Skocz do zawartości
Algec

[Szukam] Serwer Dedykowany

Polecane posty

Witam, poszukuję serwera dedykowanego / hostingu który taki serwer posiada w kwocie max do 200zł

 

Parametry:

Procesor: Intel i7 (min. 3-gen) lub Xeon 8 wątkowy

Ram: 16GB (dobrze by było, aby była opcja dokupienia w przyszłości)

Dysk: 1TB lub 2x500GB HDD

Łącze: 100-200 MBit/s (dobrze by było, aby była opcja zwiększenia w przyszłości)

Lokalizacja: Polska

Ochrona AntyDDOS (przynajmniej jakaś podstawowa, aby nie wywalało co chwilę połączenia)

System: Linux (Debian)

 

Miło by było, aby była opcja doładowania "portfelu" poprzez sms (mamy sieć serwerów gier w związku z czym, ludzie wolą kupować jakieś "VIP'y" właśnie takową płatnością)

 

Dodam jeszcze że te hostingi raczej odpadają:

Mintshost.pl - Nie można kupić dedyka z prockiem i7 oraz nie ma opcji zwiększenia łącza

sldc.eu - Nie posiadają opcji AntyDDOS i każdy najmniejszy atak wchodzi jak w masło (chyba że coś się zmieniło)

Edytowano przez Algec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

sldc.eu - Nie posiadają opcji AntyDDOS i każdy najmniejszy atak wchodzi jak w masło (chyba że coś się zmieniło)

Od połowy lutego mają antyddos. Mój TS nie padł od ponad 2 tyg(a przynajmniej jeszcze).

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko. Najbliżej Polski to Hetzner (Niemcy). Tylko, że byś musiał pokminić coś z PayPalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesują mnie serwery w Polskiej lokalizacji, gdyż serwery gier są kierowane dla Polskich graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping do Niemiec (a nawet do Francji) wygląda dość przyzwoicie i różnica nie powinna być zauważalna. No to lecimy dalej: netdc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pingu i owszem, jednak tylko Polska wchodzi w grę, gracze narzekali na lokalizację.

netdc.pl sprawdzałem najtańsza opcja: 329,90zł/mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nic innego nie znajdziesz w Polsce za tę cenę. Czy tą grą jest CS:GO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Napisz może do sprintu o wycene. Lepiej ci to wyjdzie niż netdc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i7 desktopowe procesory Sprint w takie rzeczy raczej się nie bawi. Zresztą nie znam polskiego normalnego dc, który oferuje serwery z takimi procesorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rolej - co do tego jakie to są serwery póki co nie chcę ujawniać, jednak to nie tylko jedna platforma.

 

@Kamikadze - Napisałem do netdc oraz do sprintu - jednak co do Sprintu dopiero w pon. chyba dostanę odp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Algec - a to do tego, że może się okazać, że nie potrzebujesz desktopowego procesora tylko innej konfiguracji soft i może znajdziemy lepszą ofertę, która wyjdzie w Twoich widełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem powyższe "wymagania" co do procesora, po konsultacji doszedłem do wniosku, że Xeon 8 wątkowy także ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wyzej tak, SDC się nie bawi w i7, xeony wypadają tak samo lub o wiele lepiej plus ciężko na i7 jest znaleźć odpowiednią platformę. (serwerowe płytki nie lubią i5 i i7)

 

dobre 8 wątków to 1240v / v2 / v3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie lokalizacja to bym SYS byłby odpowiedni w tych widełkach. Zwiększ budżet to może coś się uda dobrać standardowego. Przynajmniej tak jeszcze z te 5 dyszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko... bo jeszcze poza dedykiem mam inne serwery do opłacenia, ale jak znajdziesz coś dobrego w polsce do 250 to możesz zarzucić linkiem, z hostingiem zawsze idzie pogadać i się dogadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. odpada - za mało ramu

ten drugi by mógł być bądź ten https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/116/serwer-sos-3 (tutaj dysk + zmiejszenie ramu)

Bo z nimi już wczoraj pisałem, polecili mi ten właśnie co dałem link i napisali że można ram zmniejszyć itd ale jutro bd z nimi rozmawiać w tej sprawie jeszcze (dział techniczny od pon do piątku) tylko jak ogólnie SDC patrzałem i sos-2 mi się spodobał tak dobiło mnie to że ceny są podane netto + podatek dochodzi i cena od razu większa

 

Z 230 robi się jakieś hmm 280?

Edytowano przez Algec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dość ciężko się szuka w Polsce serwerów. Pomyśl czy musowo gracze muszą mieć lokalizacje w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym jest problem że raczej tak i kilka powodów by się znalazło... z zagranicznych to ovh, sys, kimsufi, hetzner (no z hetznerem to się dogadać bym nie umiał )

W tej cenie bez problemu bym znalazł za granicą, kiedyś już korzystałem z każdej z w/w firm no poza sys ale oni to i tak ovh, jednak właśnie problem robi ta lokalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może trzeba konsolidować inne serwery , przekalkulować aby wziać porządny jeden serwer w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już na jednym działalem, jak padlo lącze czy co kolwiek nie działało nic... Więc tamte wolę pozostawić, specjalnie dużo nie kosztują więc; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. odpada - za mało ramu

ten drugi by mógł być bądź ten https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/116/serwer-sos-3 (tutaj dysk + zmiejszenie ramu)

Bo z nimi już wczoraj pisałem, polecili mi ten właśnie co dałem link i napisali że można ram zmniejszyć itd ale jutro bd z nimi rozmawiać w tej sprawie jeszcze (dział techniczny od pon do piątku) tylko jak ogólnie SDC patrzałem i sos-2 mi się spodobał tak dobiło mnie to że ceny są podane netto + podatek dochodzi i cena od razu większa

 

Z 230 robi się jakieś hmm 280?

 

W sdc handel u nas oficjalnie pracuje poniedzialek - piatek (techniczny 24h na dobe) ale mają dyżury wiec jak napiszesz maila w weekend to dostaniesz odpowiedź.

 

Nie będzie problemu z serwerem na 1220v2 / 1240v2 z mniejsza iloscia ramu (minimum 4 GB) oraz jednym dyskiem (minimum to 1x 120 GB ssd (aktualnie intele) lub 1x 500GB WD RE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×