Skocz do zawartości
DebekPL

Konfoguracja mojego sprzętu pod serwer domowy

Polecane posty

Ostatnio postanowiłem przerobić mój domowy PC pod mały serwer na którym będę sobie ćwiczył.

 

Obecna konfiguracja to:

 

Intel Core i5-2320
4 x 4GB DDR3 1600 gr1600d364l11/4g

Na sprzedaż:

Płyta główna: ASRock p67 Pro 3
Obudowa: FRACTAL DESIGN DEFINE XL
Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU (OCZ600MXSP-EU)

Nvidia N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC
SEAGATE BARRACUDA STX720012 500GB

Napęd Lite-On iHAS124-14 24x SATA Bulk czarny

 

Myślę, żeby za sprzedane rzeczy kupić nową cichą, małą obudowę, cichy i energooszczędny zasilacz oraz nową płytę główną. Zastanawiam się nad mitx. A i jeszcze dysk twardy (może ssd)

 

Jako specjaliści co byście mi polecili? Zrealizować to co planuję czy zdecydować się na inne rozwiązanie? A może jakaś podpowiedź co do proponowanego nowego sprzętu? :)

Edytowano przez DebekPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zaczynasz dopiero przygodę z linuxem? Totalnie od 0 ?

 

Jesli tak to stawianie serwera u siebie jest stratą czasu i twoich nerwów.

 

Dlaczego?

Powód jest jeden - wg mnie lepiej kup sobie taniego VPSa choćby w ArubaCloud (ew. inna firma) bo w razie gdybyś coś zepsuł zawsze jednym kliknięciem możesz zrobić formata i postawić nowy system a na serwerze domowym? Instalacja od nowa wszystkiego - przez co stracisz czas i zapał.

 

Przelicz sobie również czy Ci się to opłaca... - Prąd / Łącze / ewentualne naprawy bo po przeliczeniu może Ci wyjść że lepiej wynająć sobie dedyka np. w OVH....

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian, ale on chce sobie poćwiczyć wirtualizacje, więc vps nic mu nie da.

 

 

Jesli faktycznie coś chce do zabawy w wirtualizacje to albo kupić coś prostego na alledrogo za 5 stówek, albo szukać lowendowych dedyków.

Np u Nas w mintshost.pl będzie juz niedługo panel start/stop/restart/reinstall i konsola awaryjna, więc relatywnie niskim kosztem ( od 119 pln/miesiąc) może sobie cos złozyć i testować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To za stawianie VPSów i zabawę w wirtualizację wziąłbym dedyka np. w OVH w cenie dobrej flaszki na miesiąc i sprawa załatwiona..

 

Ewentualnie tak jak mówisz Marek - Allegro i kupienie używanego dedyka (ceny już od 300 zł +++).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Damian, ale on chce sobie poćwiczyć wirtualizacje, więc vps nic mu nie da.

To wybierz VPS w OVH - masz pełen dostęp do jajka można i openVZ czy też XEN lub LXC postawić i można się pobawić z wirtualizacją strata czasu moim zdaniem na serwer w domu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×