Skocz do zawartości
Fransuła

[szukam] Dedykowany storage

Polecane posty

Witam!

 

Szukam dedykowanego serwera. Konkrety:

- Przechowywane będą na nim duże ilości małych plików cache. Jednak to cache będzie cały czas potrzebne (przynajmniej cały czas jakaś część) w innym serwisie, dlatego musi to być normalny serwer, a nie typowy backup/storage;

- Powierzchnia dysku powinna wynosić minimum 4 TB, najlepiej jeśli byłaby opcja dokładania dysków twardych z czasem. W ciągu roku-dwóch liczba ta może wzrosnąć do 6-8 TB;

- Najlepiej gdyby serwer był w Polsce, ale bliskie okolice też są OK (korzystam też z serwerów we Francji i ich ping jest zadowalający);

- Wiadomo, że chodzi też o jak najlepszy uptime i bezawaryjność. Backupy zgrywane byłyby dość rzadko na lokalne dyski twarde, więc dobrze jakby dyski na takim serwerze nie padły;

- Procesor, pamięć RAM itp. to sprawa drugorzędna, to będzie zwykły serwer plików i nie będzie zawierał żadnych skryptów czy bazy danych. Jednak nowe pliki (małe) będą dodawane codziennie, a drugi serwer z bazą danych będzie je odczytywał bardzo często;

- Im niższy koszt miesięczny, tym lepiej :-)

 

W ogóle czy warto do takiego rozwiązania mieć jeden serwer, czy np. kilka? Co wyjdzie lepiej cenowo? Jakie firmy możecie polecić?

 

Dotychczas korzystałem z SoYouStart (OVH), ale tam nie można dołożyć dysków twardych, a maksymalna powierzchnia wynosi 3 TB i to będzie już niedługo za mało.

Poza tym minusem SoYouStart, reszta działała świetnie, nie mam na co narzekać.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to napisz coś o $$$ i powiedz mi czy chcesz mieć konkretny sprzęt hp dell cokolwiek czy tylko jakieś składaki z dyskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się serwerami dedykowanymi pod storage od OVH. OVH to ta sama firma co SoYouStart więc będziesz zadowolony.

 

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/storage/

 

Dołożyć dysków też się nie da ale da się przejść na inny serwer dedykowany.

 

Korzystana dla Ciebie może być też oferta SDC pod storage

 

https://www.sprintdatacenter.pl/serwery-dedykowane/14/linia-box

 

Ceny dosyć podobne, data center w Polsce i po kontakcie z działem handlowym masz możliwość dołożenia dysków, bez potrzeby zmiany serwera dedykowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, sprzęt ma drugorzędne znaczenie, ważne jest tylko żeby jako serwer plików się sprawował w miarę wydajnie. Dlatego jak nie musi to być HP ani DELL i będzie dobrze wszystko działać to czemu nie :)

 

Nie znam się na cenach takich dedyków, w SoYouStart dedyki w RAID 2 x 3 TB są za ok. 350 zł brutto/mc.

W sumie może dlatego, że są w RAID, nie miałem nigdy problemów z dyskami (a korzystałem już lata), może jednak RAID też by było dobrze mieć.

 

Powiedzmy, że potrzebuję 6 TB. Na SYS byłyby to dwa serwery, czyli 700 zł. Wydaje się więc rozsądne za jeden serwer coś w granicy 500 zł / mc.

 

edit:

 

Suspect, dzięki - już sprawdzam :-)

 

edit

 

Widzę, że większe dyski jak np. 6 TB są w jeszcze większym RAIDzie. Może da się coś tańszego, np. w układzie 2 x 6 TB? Poczwórny RAID nie jest raczej konieczny :)

W sumie ten OVH storage za 400 zł 4 TB brzmi dobrze.

Edytowano przez Fransuła (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większe dyski jak np. 6 TB są w jeszcze większym RAIDzie. Może da się coś tańszego, np. w układzie 2 x 6 TB? Poczwórny RAID nie jest raczej konieczny :)

W sumie ten OVH storage za 400 zł 4 TB brzmi dobrze.

 

https://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france

 

używam taki ale jak by ktoś znal tańszy to chętnie zmienię

 

Intel Xeon E3-1230v2 3.20Ghz + ILO 4x 3TB HW 16GB 1Gbps 1* 69 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakies pytania co do SDC to wal śmiało, na Twoje wymagania box 3 w raidzie 10 (6 TB więc).

 

Ewentualnie jakbyś chciał konfigurację indywidualną to info@sprintdatacenter.pl

 

;-)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakies pytania co do SDC to wal śmiało, na Twoje wymagania box 3 w raidzie 10 (6 TB więc).

 

Ewentualnie jakbyś chciał konfigurację indywidualną to info@sprintdatacenter.pl

 

;-)

 

 

 

Ja polecam SDC i ich BOXy, sam mam kilka sprawują się bardzo dobrze. A jak potrzebujesz indywidualną ofertę to pisz do nich, napewno dopasują serwer do potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz określić ile maksymalnie będziesz potrzebował sztuk dysków twardych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że średnio co roku będzie przybywać ok. 2 TB plików.

Teraz zależy jakiej wielkości będą dyski :-)

 

Obecnie mam zajęte 2 TB, teraz potrzebuję minimum 4 TB, potem 6, 8 itd.

 

Co do SDC to możliwe, że jakość super skoro tak chwalicie, ale ceny trochę wysokie i przy większych dyskach jest aż za dużo RAMu na moje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że średnio co roku będzie przybywać ok. 2 TB plików.

Teraz zależy jakiej wielkości będą dyski :-)

 

Obecnie mam zajęte 2 TB, teraz potrzebuję minimum 4 TB, potem 6, 8 itd.

 

Co do SDC to możliwe, że jakość super skoro tak chwalicie, ale ceny trochę wysokie i przy większych dyskach jest aż za dużo RAMu na moje potrzeby.

 

dlatego napisałem Ci "niestandardową konfigurację". Napisz na info@sprintdatacenter.pl jaki sprzęt chcesz oraz budżet - dobierzemy coś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fransuła: Jakiego łącza i transferu pod to potrzebujesz? Bo jeśli jakiegoś symetryka setke to mogę coś załatwić w PL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu. Przygotujemy coś indywidualnego pod konkretne zapytanie.

Proszę o przesłanie ile dysków, ram, proc i przygotujemy coś e extra cenie.

 

info@sprintdatacenter.pl

 

Pozdrawiam

Zespół SDC

kont 696 021 304

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×