Skocz do zawartości
sshd

Ogicom przejmuje hekko & superhost

Polecane posty

Damian prowadził firmę bardzo dobrze, zwojował kawał rynku.

 

 

Jak by naprawdę zwojował to On by przejmował innych a nie przejmowali jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż firmy to nie tragedia i nie może być ona wyznacznikiem tego czy się coś udało czy też nie. Chodzi o efekt końcowy - zysk.

 

Oczywiście, życzę Ci takiego niepowodzenia jak superhost czy hekko - abyś zwojował w swoim rynku podobny % klientów.

Edytowano przez m.arcin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzedaż firmy to nie tragedia i nie może być ona wyznacznikiem tego czy się coś udało czy też nie.

Przeczytaj post #2 na pierwszej stronie. Zwróć uwagę na rzecz zaznaczoną w czarnej ramce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post #2 na pierwszej stronie. Zwróć uwagę na rzecz zaznaczoną w czarnej ramce ;)

 

Tekst zaznaczony w ramce nic nie wnosi, bo spółka może być na stracie i to nic strasznego, wcale nie musi świadczyć o kondycji finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafi myślisz, że to jest wycena tych firm? Proszę :)

 

Hekko zostało przekształcone w z. o.o. z kapitałem 5K, tylko po to aby łatwo i szybko sprzedać firmę - w cale nie świadczy to o jej wartości.

Edytowano przez m.arcin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Jak by naprawdę zwojował to On by przejmował innych a nie przejmowali jego.

 

Eeee, bez przesady. To już jedynym wyznacznikiem sukcesu jest nieustanna ekspansja i robienie korpo? Rozkręcenie firmy i sprzedanie jej jest już passe? ;) To już nie można sprzedać wszystkiego i wyjechać w Bieszczady? ;)

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że to wycena tych firm. Ciężko mi sobie nawet wyobrazić, że czy to Hekko, czy to Superhost to upadające bankruty wymagające przejęcia przez inny podmiot aby zachować ciągłość świadczenia usług. Ale zawarcie takiej klauzuli w (wymaganej chyba prawem) notce o czymś musi świadczyć. Bo jakoś jak 1&1 przejmowało home.pl, to nie wiedzieć czemu w komunikatach nie było takiej informacji (a nawet sporo firm hostingowych dostało od UOKiK obowiązkową ankietę na temat tego połączenia).

 

Swoją drogą - też jestem ciekaw, na ile będą trzymać te marki, a także na ile będą trzymać powiązaną z nimi infrastrukturę.

Obstawiam, że ofertowo marki zostawią, ale klientów przemigrują na magiczną ogicomową platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już nie można sprzedać wszystkiego i wyjechać w Bieszczady?

 

Dokładnie, za hekko wcale bym się nie zdziwił, gdyby padła kwota w okolicy ośmiu cyfr zł, a za to można spokojnie przejść na emeryturę i jeszcze sobie na spokojnie inwestować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@kafi mnie uprzedził bo właśnie chciałem zapytać czy obie firmy będą utrzymywane w obecnych DC czy zostaną przeniesione na serwery Ogicomu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toż SH ma swoje DC, prędzej podejrzewam, że hekko - z racji lokalizacji wyniesie się tam z nephaxa, niż że ktoś się będzie bawił w przenoszenie SH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hekko zamieniło sie w spółkę pod koniec poprzedniego roku. Myślicie, że przypadkowo?

Oni mieli mutum klientów - kiedyś też tam miałem konto, teraz inny hosting.

Uważam, że to wszystko zostało dobrze zaplanowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym wy tu się wywodzicie? Hekko przejęte i tyle. Skończcie ze swoimi przemyśleniami jakie to hekko było wielkie bo inaczej by nie padło (po co zamykać interes który super się kreci?) Chyba że miał swoje sprawy prywatne które go do tego zmusiły.

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym wy tu się wywodzicie? Hekko przejęte i tyle. Skończcie ze swoimi przemyśleniami jakie to hekko było wielkie bo inaczej by nie padło (po co zamykać interes który super się kreci?) Chyba że miał swoje sprawy prywatne które go do tego zmusiły.

Ale przecież nic nie padło, o czym ty piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

inaczej by nie padło (po co zamykać interes który super się kreci?)

 

WAT? Co to za bzdury?!? :D Ani nic nie padło ani nic nie zostało zamknięte, a wiedzy nt. sprzedaży biznesu nawet nie skomentuje ;)

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Uważam, że to wszystko zostało dobrze zaplanowane.

To chyba dobrze, że dobrze, a nie źle? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściciel (czyli przed przejęciem) hekko przed nowym rokiem przeszedł z hostingu w kredyty :)

Rynek się konsoliduje - to dobrze.

 

konsolidacja to dobrze?? żartujesz chyba.... im większe korporacje tym klient ma mniej do powiedzenia... i zazwyczaj gorsza oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

konsolidacja to dobrze?? żartujesz chyba.... im większe korporacje tym klient ma mniej do powiedzenia... i zazwyczaj gorsza oferta.

 

im gorsza oferta w korporacjach tym lepiej dla małej i nowej konkurencji :)

 

Ed

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Ja również, oby przejęcie nie miało wpływu na jakość usług i supportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce pewnie zostanie przesłąny również do mnie taki mail. Ale od BH i MH :)

 

Imperialistyczne wizje Ogicom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem usług nie widzę żadnych zmian poza tym, że podsyłają więcej maili z promocjami.

Chyba nawet ci sami ludzie siedzą w supporcie, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekipa supportu jest ta sama + w Hekko nowa osoba została zatrudniona.

Panel ten sam. DC to samo... ale pewne zmiany są. Należą do nich:

  • nowa oferta serwerów dedykowanych - bez opłat za instalację, znacznie lepsze ceny.
    https://www.hekko.pl/serwery_dedykowane.html
  • ostatnie promocyjne akcje dla Klientów - domena za ankietę, domena z rabatem w Czarny Piątek
  • wdrożenie badań wg metodyki NPS po obsłudze Klienta
  • aktywacja bloga - sporo nowych treści ostatnio na blog.hekko.pl, trochę o GIODO i więcej o WordPressie.
  • aktywniejsze prowadzenie profilu na FB - lepszy kontakt z Klientami, więcej informacji "z rynku".

Właśnie to pogrubione, może być ciekawe dla tych, którzy obawiali się jakiś strasznych wydarzeń - że w wyniku konsolidacji ceny niektórych usług zostały obniżone :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Osobiście mogę polecić serwery dedykowane, jeśli są to te same co na blink.pl (a wszystko na to wskazuje).

Serwery supermicro (z panelem IPMI - możliwość bezproblemowego wgrania dowolnej dystrybucji czy nawet odczytu temperatury CPU), uptime łącza przyzwoity, a samego serwera bez zastrzeżeń, co prawda prędkość uploadu przy badaniu speedtestem jest troche mniejsza niz 100 a nawet 80 mbps ale i tak przyzwoicie ( sama jakość badania tym narzędziem wiadomo jaka jest ;) )

Uważam ,że za tą cenę taki sprzęt to super sprawa (oczywiście mam na myśli oferte z xeon'ami e3 v3).

 

Nie wiem jedynie jak ochrona antyddos - ale na szczęście na razie nie mam z tym problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Osobiście mogę polecić serwery dedykowane, jeśli są to te same co na blink.pl (a wszystko na to wskazuje).

Serwery supermicro (z panelem IPMI - możliwość bezproblemowego wgrania dowolnej dystrybucji czy nawet odczytu temperatury CPU), uptime łącza przyzwoity, a samego serwera bez zastrzeżeń, co prawda prędkość uploadu przy badaniu speedtestem jest troche mniejsza niz 100 a nawet 80 mbps ale i tak przyzwoicie ( sama jakość badania tym narzędziem wiadomo jaka jest ;) )

Uważam ,że za tą cenę taki sprzęt to super sprawa (oczywiście mam na myśli oferte z xeon'ami e3 v3).

 

Nie wiem jedynie jak ochrona antyddos - ale na szczęście na razie nie mam z tym problemów :)

 

Bez IPMI też odczytasz temperaturę CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×