Skocz do zawartości
sshd

Ogicom przejmuje hekko & superhost

Polecane posty

Czyli dobrze słyszane w połowie lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się podejście OGICOM kupimy was wszystkich bez wyjątku. A później ktoś przejmie OGICOM i tak gospodarka się u nas w kraju kręci. - Przepraszam OGICOM już ma zagranicznego właściciela.

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Damian nie wierzy w biznes "hostingowy":

https://mojepanstwo.pl/hekko-inwestycje

 

dla ścisłości 64.92.Z :

http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html

 

http://www.krs-online.com.pl/hekko-inwestycje-sp-z-o-o-krs-4470187.html

 

...

 

Jestem Ciekawy, co zrobi Ogicom - czy zepnie wszystkie firmy w jedną markę, czy też będzie prowadził każdą z firm osobno. Ta ostatnia forma wydaje się w obecnej sytuacji samobójstwem.

 

Pytanie nr 2 - co na to hrd, przez którego hekko sprzedawał domeny - jeżeli Ogicom wycofa obsługę z Hrd - może on mocno oberwać.

Edytowano przez m.arcin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak widać Damian nie wierzy w biznes "hostingowy":

Ja się nie dziwię komu by się to opłacało sprzedawać konta hostingowe w śmiesznie niskich cenach. Nie chcę wymieniać firm ale 99% ma wręcz żałosne ceny a później wiążą koniec z końcem, jakoś to będzie, ten rynek się nie konsoliduje tylko rozpada na drobne kawałki przez zaniżanie cen, prawda jest taka że nie można robić dobrych usług za to co obecnie hosting provider dostaje za swoje usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian prowadził firmę bardzo dobrze, zwojował kawał rynku.

 

 

 

ten rynek się nie konsoliduje tylko rozpada na drobne kawałki przez zaniżanie cen

 

W ten sposób walczą młode firmy, myśląc - damy taniej to sprzedamy, problem w tym, że za chwilę przyjdą kolejni i powiedzą to samo.

 

 

 

prawda jest taka że nie można robić dobrych usług za to co obecnie hosting provider dostaje za swoje usługi.

Polski rynek to pewnego rodzaju ewenement, więcej zarabia pracownik ochrony (bez urazy) niż pracownik techniczny w nie jednej firmie hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej widzę jak ludzie szukają VPSa z dobrymi parametrami świetnym supportem wysokim uptime w cenie 10 zł... A potem wielkie rozczarowanie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię komu by się to opłacało sprzedawać konta hostingowe w śmiesznie niskich cenach. Nie chcę wymieniać firm ale 99% ma wręcz żałosne ceny a później wiążą koniec z końcem, jakoś to będzie, ten rynek się nie konsoliduje tylko rozpada na drobne kawałki przez zaniżanie cen, prawda jest taka że nie można robić dobrych usług za to co obecnie hosting provider dostaje za swoje usługi.

 

I co w związku z tym? Mamy wolny rynek i to jest w interesie firmy ustalić taką cenę, jaka im odpowiada. Mogą nawet klientom dopłacać za usługi jak będą chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja się nie dziwię komu by się to opłacało sprzedawać konta hostingowe w śmiesznie niskich cenach. Nie chcę wymieniać firm ale 99% ma wręcz żałosne ceny a później wiążą koniec z końcem, jakoś to będzie, ten rynek się nie konsoliduje tylko rozpada na drobne kawałki przez zaniżanie cen, prawda jest taka że nie można robić dobrych usług za to co obecnie hosting provider dostaje za swoje usługi.

 

No chyba jak celują w klientów posiadających do 40-50zł rocznie. Jeżeli firma jest dobra to potrafi się utrzymać z czegoś więcej niż samego hostingu WWW / VPS, który w zasadzie powinien być dodatkiem oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emilu, można utrzymać się z samego hostingu - bez VPSów - uwierz mi :) i może być to jedyna i podstawowa oferta - my to robimy od 11 lat. Znalazł bym kilka innych firm.

Edytowano przez m.arcin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

więcej zarabia pracownik ochrony (bez urazy) niż pracownik techniczny w nie jednej firmie hostingowej.

No to teraz dowaliłeś do pieca równo :) Proszę mi pokazać pracownika technicznego w firmie hostingowej który zarabia tyle co pracownik ochrony. Proszę mi wskazać barana który administruje internety za stawkę w przedziale 5 do 7.5 PLN netto za godzinę. I nie chodzi mi o dorabianie do zimowych wieczorów tylko o stałego pracownika technicznego w Firmie przez duże F.

Pracownik ochrony na chwilę obecną zarabia psie grosze i mówię to ja, pracownik ochrony II klasy z 4 letnim stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co w związku z tym? Mamy wolny rynek i to jest w interesie firmy ustalić taką cenę, jaka im odpowiada. Mogą nawet klientom dopłacać za usługi jak będą chcieli.

To w związku w tym ze klient zapłaci tobie ok 30 zł/ rok i będziesz musiał jeszcze jego e-maile ze skargami prośbami czytać , dzieląc to przez 12 miesięcy klient za obsługę twój stracony czas płaci ci 2.5 zł , i nie stać cie na zatrudnienie pracownika który ci w tej katordze pomoże lub na bardziej kosztowne inwestycje.

 

 

 

Proszę mi pokazać pracownika technicznego w firmie hostingowej który zarabia tyle co pracownik ochrony. Proszę mi wskazać barana który administruje internety za stawkę w przedziale 5 do 7.5 PLN netto za godzinę.

Ten komentarz powinieneś sobie od razu darować bo ludzie w naszym kraju biorą robotę jaką się tylko da wyjdź przed dom i się rozejrzyj.

 

Jest wielu baranów na tym forum ( bez obrazy ) ale oni naprawdę to robią znam ich osobiście ludzi którzy pracują w Supporcie firm hostingowych , i zaglądający tu szefowie tych firm mają niewiele do powiedzenia w tej sprawie bo chcieli by dać więcej , bo niektórzy robią to naprawdę z pasji ale przy obecnym rynku ciężko zadbać o pracownika i też ciężko go utrzymać , wiem o czym mówię bo też w ten sposób pracowałem na BOK.

 

I tam na dole jest takie coś :

 

 

Użytkowników czyta ten temat

I widzę swoich byłych szefów i wiem o czym mówię wiem jak to wygląda. Każdy mówi o wielkich zarobkach wręcz miliony się sypią im. a prawda jest całkowicie inna

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Jeżeli firma jest dobra to potrafi się utrzymać z czegoś więcej niż samego hostingu WWW / VPS, który w zasadzie powinien być dodatkiem oferty.

To zdanie jest zupełnie nielogiczne. Jeżeli firma jest dobra, to właśnie potrafi się utrzymać wyłącznie z hostingu. Łapanie kilku srok za ogon nie wyjdzie nikomu na dobre :) Ja się utrzymuje tylko z hostingu - domeny to u mnie niewielki dodatek, certyfikaty daję za darmo. Nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie coś ciekawego na rynku się dzieje (oprócz pojawiania się kolejnych krzaków).

W sumie wygląda to tak (kryteriumprzychodów, nie znam dokładnych liczb ale raczej tak to wygląda)

 

Grupa 1&1 (Home / AZ )

...

...

...

... długo , długo nikt ...

Nazwa , "Grupa Ogicom"

...

... długo , nikt ...

potem parę / parenaście firm o obrocie do 10 MLN

potem sporo tych do 1 MLN

i cała masa do 100 / 200 500 K PLN

 

Dwie ostatnie raczej dość szybko znikną, bo na rynku nie ma już nowych klientów a niska cena przestaje być atutem czy argumentem w walce rynkowej. O ile sprzęt IT / internet tanieje tyle koszty pracy (widać to doskonale w Gdańsku) rosną (szczególnie IT). Jedno - dwu osobowa firma nie jest w stanie dostarczyć na dłuższą metę "dobrej" usługi a aktualnie perspektywy na rozwój bardzo zmalały.

 

Inna sprawa jaki to będzie miało wpływ na ceny na rynku.

 

Mylę się ? :)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedno - dwu osobowa firma nie jest w stanie dostarczyć na dłuższą metę "dobrej" usługi a aktualnie perspektywy na rozwój bardzo zmalały.

 

Bardzo się mylisz, klikuosobowa firma która kolokuje własny sprzęt, kontakt bezpośrednio z adminem - taki dedyk to bardzo fajna sprawa. Jak jeszcze mają własny ASN to już super.

 

Poza tym taki Ogicom ma najtańszy pakiet hostingowy za 66zł miesięcznie (i to przy płatności rocznej). Widać że na jeleni polują którzy niewiele wiedzą, nie są zorientowani ale mają kasę a takich nie jest wielu. Każdy bardziej zorientowany klient albo kupi tańszą usługę, albo dołoży trochę do VPSa z DA. Ogicom chce celować również w usługi mniej premium i dlatego przejeli hekko - jedna firma, kilka marek. Sprzedawanie tej samej usługi w różnych opakowaniach. Im więcej potencjalny klient ma kasy tym ładniejsze opakowanie i większa faktura ;) Metoda stara jak świat.

 

bo na rynku nie ma już nowych klientów

 

Oczywiście że są nowi klienci. Im mniej ludzi starej daty w obiegu, a więcej ludzi epoki internetowej tym więcej ludzi szukających wszystkiego w internecie. Jak nasze pokolenie będzie w wieku dziadkowym to wtedy skończy się przyrost klienteli ;)

 

niska cena przestaje być atutem czy argumentem w walce rynkowej

 

Niska cena zawsze była jest i będzie argumentem w każdej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vilgefortz zejdź na ziemię. Nie każdy ma sklep z milionem produktów, są ludzie którzy mają strony w html o swoich kotach i jak dostaną uptime 80%, to nawet tego nie zauważą. Na rynku jest miejsce dla małych i tanich hostingów, tak samo jak jest miejsce dla małych osiedlowych sklepików (w dobie biedronki na każdym rogu).

 

Równie dobrze można by powiedzieć, że Dacia za 30k zł nie ma racji bytu, bo przecież jest Audi 100k. Miejsce na rynku jest dla każdego.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

idź proszę porozmawiaj z właścicielami tych sklepików jak im biznes idzie ...
firmy muszą się rozwijać a nie wegetować. ile kont za 50 PLN rocznie musisz sprzedać, aby mieć środki na rozwój (pracownicy , reklama) ?

Pamiętam zamierzchłe czasy kiedy konto e-mail w Internet Partners kosztowało 50 PLN netto m-c a ludzie mówi "internet ? tam się ogląda gołe baby"

 

Wtedy to byli klienci, masa firm nie miała stron, poczty a teraz ? już ma, a nowych firm nie przybywa w takiej ilości żeby zaspokoić cały rynek to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź proszę porozmawiaj z właścicielami tych sklepików jak im biznes idzie ...

 

Pewnie usłyszę "kiedyś było lepiej". Świat się zmienia, ktoś zarabia więcej, więc ktoś inny zarabia mniej. Ale gdyby było tak źle, to nie byłoby sytuacji takiej jak np. z moją najbliższą biedronką: w środku ogłoszenie o pracę (zarobki na poziomie 2000 zł netto), a 50m obok biedry sklepik "u Grażyny" (sytuacja trwa kolejny rok). Ok, być może to ambicja czy wstyd nie pozwala pani Grażynie iść pracować do biedry, ale gdyby bieda ją zmusiła, to pewnie schowałaby je do kieszeni.

 

PS. Pani Grażyna się "wycfaniła" i sprzedaje rzeczy, których w biedrze się nie dostanie - chociaż sam robię zakupy w biedrze, to zdarza mi się do niej zajść np. po jakąś przyprawę, białą czekoladę czy ryż preparowany dla dzieciaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

na rynku nie ma już nowych klientów

 

WAT?

 

A gdzie są, wszyscy umarli? :D

Każdy bardziej zorientowany klient albo kupi tańszą usługę, albo dołoży trochę do VPSa z DA.

 

Zorientowany (znaczy się techniczny?) klient to margines. Przeciętny ledwo odpala stronę przez FTPa i instaluje WP z instalatrona (po wielkim bojach) a ty chcesz VPSa żeby sobie ogarnął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×