Skocz do zawartości
dong

Forum dyskusyjne, a Giodo

Polecane posty

Proszę forum internetowe, czasem wysyłam mailing do użytkowników. Z tego co wyczytałem muszę zgłosić bazę danych do Giodo. Może ktoś przeprowadzić mnie przez proces rejestracji bazy danych typowych dla forum?

Edytowano przez dong (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

(ostrzegam że nie jestem prawnikiem a informacje niżej zawarte są zlepkiem niedzielnego przebłysku pamięciowego)

 

Tak, musisz. Są dwie opcje - albo prowadzisz bloga i rejestrujesz go jako magazyn(?) z news'ami gdzie podajesz datę publikacji artykułów (koszt chyba do 50zł o ile pamiętam albo nawet i mniej) i wtedy masz spokój, albo jak w Twoim przypadku gdy prowadzisz stronę (forum) w której użytkownicy mogą się zarejestrować a później ich dane w jakiś sposób są agregowane, przetwarzane i używane m.in. do wysyłki maili - wtedy bezwzględnie MUSISZ zarejestrować takową bazę w GiODO, gdyż wedle prawa nawet adres email (np. jankowalski@poczta.pl) jest uznawany za dane osobowe.

 

Aby zarejestrować takową bazę musisz mieć przyszykowane (chyba..) ok. 500zł i wypełnić wniosek na ich stronie, ot co :)

Oczywiście jeszcze raz podkreślam że mogę się mylić, bo dawno się w to nie zagłębiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja bazy jest o ile wiem darmowa. Na pewno kiedyś była, bo rejestrowałem ich kilka i nic nie płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz ktoś jakiś poradnik krok po kroku jak to zarejestrować? Za dużo tam dla mnie opcji z cytatami ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje - albo prowadzisz bloga i rejestrujesz go jako magazyn(?) z news'ami gdzie podajesz datę publikacji artykułów (koszt chyba do 50zł o ile pamiętam albo nawet i mniej) i wtedy masz spokój

Nie masz spokoju. Rejestracja dziennika/czasopisma nie ma nic wspólnego z GIODO.

 

albo jak w Twoim przypadku gdy prowadzisz stronę (forum) w której użytkownicy mogą się zarejestrować a później ich dane w jakiś sposób są agregowane, przetwarzane i używane m.in. do wysyłki maili - wtedy bezwzględnie MUSISZ zarejestrować takową bazę w GiODO, gdyż wedle prawa nawet adres email (np. jankowalski@poczta.pl) jest uznawany za dane osobowe.

 

Aby zarejestrować takową bazę musisz mieć przyszykowane (chyba..) ok. 500zł i wypełnić wniosek na ich stronie, ot co :)

 

Tak właśnie. Musisz zarestrować zbiór danych osobowych, ale nic to nie kosztuje (poza poświęconym czasem). Wszystko jest niezbyt jasno wyjaśnione na stronie GIODO.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×