Skocz do zawartości
Mduiuw

Premium sms - umowa o dzieło?

Polecane posty

Witam, chciałbym rozpocząć monetyzację strony ale nie bardzo znam się na podatkach itd.

Chciałbym dowiedzieć się, czy zbierając pieniążki w takiej firmie mam obowiązek rozliczać się co miesiąc, czy mogę zbierać to przez rok i rozliczyć się pod koniec? I jak to jest z ciągłością zarobków? Jeżeli rozliczam się przy pomocy umowy to wystarczy, czy przy większych zarobkach trzeba działalność zakładać?(na razie nie liczę na duży zarobek ale naczytałem się już w internecie tyle, że sam już nie wiem).

Miło byłoby gdyby wypowiedział się ktoś z z własnym doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do działalności nie muszą być wysokie zarobki wystarczy, że będą regularne wpływy i może to być już zakwalifikowane jako działalność gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcesz zarabiać cały rok a umówę o dzieło tylko jedną raz w roku

i tym chcesz motywować brak ciągłości zarobku i wymogu firmy

 

może firma smsowa z którą gadasz podpowie ci czy to nie podpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zacząć zarabiać, wiesz na razie nie planuję zarabiać milionów, więc dlatego myślę o jednym rozliczeniu w roku, bo liczę się z małymi zarobkami na początku.

Co do firmy to jeszcze nie wybrałem, pomyślałem, że lepiej będzie najpierw poczytać o tym i dowiedzieć się jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo straszyć, sytuacja z autopsji.

 

Działałem tak ok. 2 lata. Smutni panowie - byli (akurat tak "fajnie" trafiło, że w momencie jak już miałem firmę). Przetrzepywanie wyciągów z WSZYSTKICH rachunków bankowych z ostatnich 5 lat - było. W sumie trwało to z jakiś miesiąc czasu. Dodam, że smutni panowie sami od siebie kontroli nie wszczęli w moim przypadku. Aha i nie obracałem milionami, ba, nawet tysiącami. Więcej powiedzieć nie mogę - wiara mi zabrania.

 

Dlatego też m.in. cały czas jestem pełen podziwu jak pewna firma działająca od niedawna w tym segmencie (target to głównie dzieci) może takie coś prowadzić - bez pisemnej umowy, zwykły regulamin i checkbox, bez rachunków (bo normalnie to wystawia się rachunek, podpisuje i odsyła operatorowi płatności, celem wypłaty - dot. umowy). A tutaj co? Hulaj dusza! Zakładasz konta, zakładasz numery, wypłata na PayPal, czy może na rachunek bankowy, jak Pan sobie życzy? I po sprawie. A, PIT? Co to takiego, po co to komu. Jak się domyślam, tak właśnie to tam działa. A dzieci myślą, że są rekinami biznesu. W firmach typu Dotpay, Homepay, cashbill, itd. jest się przynajmniej związanym pisemną umową oraz rachunkami. A w w/w firmie? W razie kontroli rodzice jak się będą tłumaczyć, że obracali brudnymi pieniędzmi? Bo tak właśnie to z prawnego punktu widzenia będzie wyglądało.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×