Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kai

Reseller, współdzielenie domeny

Polecane posty

Cześć wszystkim.

 

Mam pewien problem, otóż, postawiłem własny hosting na Sentorze 1.0.0 od windowsa.

 

To co potrzebuję wygląda tak: jedna domena domena.pl pod którą będzie 300 użytkowników, którzy będą mieli po jednej subdomenie: user1.domena.pl user2.domena.pl.

 

Sęk w tym, że w webhosting panelu zaznaczało się, że użytkownik może robić subdomenę z danej domeny i wszystko. W sentorze takiego czegoś nie ma, jest opcja shared domains w konfiguracji apache module, ale za bardzo to nie działa, albo robię coś źle?

 

Jakieś podpowiedzi? Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś poprawiałeś w konfigu sentory? Ruszałeś ją w ogóle? Rozumiem, że Sentora, instalowana na Win Server (tak zrozumiałem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie na Win Server 2012 R2. Konfigu nie ruszałem, zainstalowałem i stoi, znalazłem shared domains i to powinno działać i działa, ale nie do końca. Otóż, wpisuję w shared samo hosting. Wchodzę na usera i tworzę normlanie domenę: user1.hosting.pl, wchodzę na 2giego i robię user2.hosting.pl, wszystko idzie. Ale ja mam domenę hosting.cos.cos.cos.pl trochę długa, no ale taką mam i jak próbuję zrobić user1.hosting.cos.cos.cos.pl to mi płacze, że to subdomena a ja to wpisuję jak domenę, a robię tak jak w dokumentacji pisze, czyli wpisuję jako domena, bo tak powinno działać.

 

Możliwe, że mój adres hosting.cos.cos.cos.pl jest za dlugi i dlatego się to krzaczy, czy może jakiś myk z tym shared domains?Probowałem tam wpisywać hosting, hosting.cos.cos.cos.pl, hosting.cos.cos.cos i ciągle nie działa.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Ile masz tych kropek w tej swojej długiej domenie? Nie jest czasem tak, że Ty już masz subdomenę a chcesz jeszcze bardziej to zagnieżdżać?

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tych kropek w tej swojej długiej domenie? Nie jest czasem tak, że Ty już masz subdomenę a chcesz jeszcze bardziej to zagnieżdżać?

 

no własnie mam subdomenę, nie patrzyłem na to w ten sposób. Ale, ja swoją subdomenę jestem w stanie wpisać jako domenę, i tak robiłem w websitepanelu jako reseller, tlyko, że tam mogłem zaznaczyć, żeby userzy mogli tworzyć swoje "subdomeny" z tego, takie wildcardy. Ale jak to w Sentorze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×