Skocz do zawartości
skipero

VPS dla strony z trudnymi zapytaniami do bazy

Polecane posty

Witajcie, forum o VPS przewertowałem już dokładnie, ale nie do końca potrafię sam zdecydować którą opcję wybrać z i chciałem Was prosić o poradę w sprawie wyboru serwera do mojej strony. Strona ma dziennie 200-300 UU, więc niedużo, ale obsługuje ona dość zaawansowaną wyszukiwarkę, której zapytania są za skomplikowane dla zwykłego hostingu współdzielonego (zapytanie do bazy mysql, ale i generalnie ładowanie strony). A zależy mi na tym, żeby użytkownik, który wchodził na stronę i robił takie zapytanie, dostawał szybką odpowiedź, a nie po 10-12 sekundach.

Stąd rozważam VPS, wymóg jest taki że muszę mieć 80-100 GB, najchętniej dyski SSD, no i procesory/RAM oczywiście jak najwyższe w okolicy mojego budżetu 100 zł netto miesięcznie, choć jeśli to będzie mniej, to tym chętniej. Czytałem o AntyDos, więc jeśli to możliwe, to chciałbym żeby było takie zabezpieczenie, i generalnie cały server żeby był dobrze zabezpieczony.

Po przeczytaniu forum rozważam oferty z fim:

  • hitme.pl, oferta vz3 za 69 zł lub vz4 za 99 zł, ewentualnie ssd5, tylko że tu jest 60 GB (od biedy zmieszczę się)
  • webh.pl / ultimahost, ale po pierwszej ekscytacji przeczytałem sporo niezbyt pozytywnych opinii ovz.8192MB za 109 zł
  • mzone.uk, vps three, tutaj też 60 GB dysku

Nie rozważam OVH ze względu na support ani molochów home/nazwa ze względu na złe doświadczenia dotychczasowe. Nie musi być IP polskie, bo serwis jest międzynarodowy.

Którą firmę byście polecili? Co jest ważne oprócz samych parametrów: przede wszystkim żeby firma nie stosowała oversellingu, bo moja strona generuje małe obciążenie, ale jak jest zapytanie jednostkowe, to musi być szybko obsłużone, chcę żeby było jak najbezpieczniej oraz żeby support był w miarę dobry.

Bardzo proszę Was o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

VPS THREE z naszej oferty powinien być odpowiedni: http://pl.mzone.uk/vps/pl/openvz

Gdyby był za mały wtedy zaproponowałbym Ci najtańszy serwer dedykowany z dyskami SSD z naszej oferty.

Chętnie zaproponujemy Ci 7 dni testu, zapraszam na PW po kod na 7 dniowy test serwera.

 

Ewentualnie moge zaoferować VPS KVM w UK na dyskach SSD:

http://pl.mzone.uk/vps/kvm

 

Pakiet wyżej niż THREE w podobnej cenie do serwera PL.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz - nie chcemy zmieniać całej technologii, nie jest nam to potrzebne. Robilismy testy na innym VPSie (ale z niego nie możemy korzystać na stałe) i wyniki wyświetlania były zadowalające, więc wg zmiana na jakiś niezbyt obciążony VPS nam wystarczy

@Mzone - zaproponowany przez Ciebie VPS ma 60 GB, to dla mnie trochę za mało

 

Czy ktoś mógłby napisać, którą z tych 3 firm by wybrał do tego co napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weź sobie hitme.pl. Jakość się cały czas tam poprawia. Pewnie jak byś z Markiem z Hitme zagadał to ten dysk by ci większy dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Mzone - zaproponowany przez Ciebie VPS ma 60 GB, to dla mnie trochę za mało

 

Jest możliwość dokupienia dysku lub przygotowania oferty induwidualnej, wtedy parametry sa ustawiane pod konkretne zastosowanie serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×