Skocz do zawartości
FaZa81

[wirtualny] sprawny hosting poczty

Polecane posty

WItam,

 

Proszę o pomoc - ofertę firmy, która świadczy niezawodną obsługę kont pocztowych.

 

Niezawodną, tnz:

- czyste IP bez żadnych blacklists w historii,

- maile są dostarczane bez opóźnień,

- mam możliwy dostęp ssh do logów poczty.

 

Klient w poczcie ma około 120GB.

Klienci łączą się po IMAPIe szyfrowanym.

Większość mail z Niemiec oraz Europy, około 1/3 z Polski.

 

W sumie max. kilkanaście kont, ale generujących dużą ilość maili.

Jest to firma spedycyjna, gdzie bardzo ważny jest czas odpowiedzi i niezawodność.

 

Bez wielkiego researchu na myśl przychodzi mi Hetzner...

 

Nie ukrywam, że zależy mi na czasie.

 

Co poradzicie?

 

Proszę nie przedstawiać ofert z Home.pl czy Zenbox, ponieważ z oferty obu tych firm korzystać nie chcę. Potrzebuje zwinnej firmy ze sprawnym supportem, gdzie w godzinę będę mógł przenieść klienta.

 

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wirtualnych to nie wiem jakby to wyglądało, może coś bardziej dedykowanego? Sprint, OVH? Sprawdzałeś ich oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z wirtualnych to nie wiem jakby to wyglądało, może coś bardziej dedykowanego? Sprint, OVH? Sprawdzałeś ich oferty?

 

 

Zależy mi na czasie, dlatego pytam o opinie na forum.

 

Nie sprawdzałem szczegółowo ofert, szukam właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrz kilka tematów niżej - mi w sumie zaproponowało się tylko progreso i proponowali jeszcze użycie zoho.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę zaproponować Ci Google Apps For Work,

 

-szybkość dostarczanych wiadomości będzie na pewno satysfakcjonująca i niezawodne.

 

-co do logów ssh w poczcie, u nas połączenie też jest zabezpieczone protokołem TLS ale wszystko odbywa się w chmurze, co tworzy bezpieczniejsze rozwiązanie.

 

- jeśli chodzi o sprawność supportu. Jesteśmy oficjalnym partnerem Google, więc mamy większe skupienie na naszych klientach i nie będzie problemu z obsługą w przypadku pytań i problemów.

 

Dodatkowo zapewniamy 30gb na skrzynkę w rozwiązaniu chmurowym, własną domenę w adresie, konsole administracyjną, pakiet aplikacji biurowych.

 

Gdybym Cię przekonał daj znać na mateusz@flyonthecloud.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że mają Państwo do wyboru 3 rozwiązania:
1. zakup serwera dedykowanego, który należało by odpowiednio skonfigurować i aktualizować, aby utrzymywać dobry poziom bezpieczeństwa. Do miesięcznego kosztu utrzymywania maszyny dochodzi koszt administracji + backupu.
2. zakup VPS - jak wyżej koszt VPS + administracja + backup,
3. zakup VPS lub shared z systemem/supportem/backupem usługodawcy,

Patrząc na Państwa pierwszy post wydaje mi się, że poszukują Państwo gotowego rozwiązania z obsługą usługodawcy. Budżet w takim przypadku jest wyższy, ale otrzymują Państwo w zamian pełną obsługę techniczną proponowanej usługi (aktualizacje, backup, support).

 

Proponuję takie zapytanie o usługę "szytą na miarę" przesłać również bezpośrednio do kilku firm, które biorą Państwo pod uwagę. Dodatkowe pytania pozwoliłem sobie wysłać na PW, aby przedstawić naszą propozycję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze firma http://www.ddr.pl

My mamy u nich strone firmowa+poczte i sprawuje sie bez zarzutu. Oczywiscie support natychmiastowy, backup to wiadomo, do tego SSD dyski posiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×