Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość l3szcz

Ktoś zdecydowanie ma poczucie humoru (może nic innego nie zostało :P).

Nawet backupy zrobią.

Oh, wait..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Nawet backupy zrobią.

Oh, wait..

No mają backupy, aż przywrócili stronę z 7 marca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

No mają backupy, aż przywrócili stronę z 7 marca :P

To jest jakiś żart? Główną stronę mają z 7 marca a klientów z czerwca 2015?

Ja pierdziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest jakiś żart? Główną stronę mają z 7 marca a klientów z czerwca 2015?

Ja pierdziele.

 

Wejdź teraz na www.2be.pl to może coś zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

Wejdź teraz na www.2be.pl to może coś zrozumiesz

To, że nie działa to wiem. Teraz rozumiem o co chodzi.

Tak to jest na 4 do roboty wstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak to jest na 4 do roboty wstawać.

Jak wstajesz do roboty to się do niej ogarniaj a nie czytaj forum, jak będziesz pracował w piekarni też powiesz ze jajka były zgniłe bo 4 rano była?.

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dość spora różnica, wcześniej działy wyspecjalizowane stowarzyszenia czy po prostu prawnicy którzy masowo wyszukiwarki klauzule niedozwolone w regulaminach i szantażowali tym samym przedsiębiorców. Jeśli ten nie przystał na ich warunki, to składali pozew i sąd praktycznie z automatu wydawał wyrok na podstawie rejestru UOKiK. Teraz każdy przypadek jednak musi rozpatrywać indywidualnie, analizując czy dany zapis rzeczywiście narusza prawa konsumenckie, co dłużej trwa i może się zakońćzyć odmiennym wyrokiem.

W praktyce to może mieć znaczenie w przypadku jakichś rzadkich klauzuli, ale jeśli chodzi o tę, o której dyskutujemy, to linia orzecznictwa jest już raczej ustalona od lat i nie spodziewałbym się tutaj żadnej rewolucji. Niestety, bo moim zdaniem trudności w umownym ograniczeniu potencjalnych roszczeń w przypadku tanich usług są sporym problemem.

 

Fakt faktem, po takiej akcji ta firma już sięraczej nie wygrzebie. może i działalność hostingowa to była mała część biznesu, ale pewnie na tych serwerach też trzymali różne projekty ich klientów, wykonanych jako agencja reklamowa.

Nie rozumiem jednego. Co się zdarzyło, to się zdarzyło. Ale dlaczego już dawno nie uruchomili na nowo tego, co zostało, nie pomogli klientom odtworzyć stron z web archive/google cache i nie ruszyli dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie rozumiem jednego. Co się zdarzyło, to się zdarzyło. Ale dlaczego już dawno nie uruchomili na nowo tego, co zostało, nie pomogli klientom odtworzyć stron z web archive/google cache i nie ruszyli dalej?

 

Bo nic nie zostało, gdzieniegdzie brakuje jakiejkolwiek kopii czegoś co potwierdza support. Mają backup z czerwca tylko dla jednego z serwerów. Przywrócą więc przy dobrym wietrze cokolwiek tylko dla "szczęściarzy" z tego serwera.

 

A poza tym dwie kwestie.

1. Pracują tam teraz ponoć 3-4 osoby w sumie (więc nie wiem kto miałby to robić, nadal nie wiadomo czy jest jakiś admin etatowy, zaś tego co twierdzi BJ na ten temat nie warto czytać),

2. Przywracanie kopii z archiwów typu archive.org np. w przypadku sklepów jest raczej bez sensu.

 

Zasadniczo jak dla mnie temat wygląda w tej chwili tak - czy da się ze zgliszczy, bez materiałów, zbudować dom od nowa. Moim zdaniem nie da się.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Strona znów wróciła do żywych, przedstawia kolejne bardzo radosne hasła marketingowe

 

U6huBBf.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

aha, 2be.pl != www.2be.pl

 

dalej tam jacyś "profesyjonaliści" pracują chyba

 

 

Tymczasem ciąg dalszy wesołych haseł reklamowych

chrome_2016-03-22_09-45-11.png

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby ktoś kupił samo 2be, po takiej wpadce nikomu już raczej nie uda się odbudować zaufania :)

Więc tak jak napisałeś, jeżeli chcą to sprzedać to musza coś dorzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Obawiam się, że jednak chodzi,

 

Gdyż, ponieważ?!? Sklonowali sobie kilkukrotnie bazę klientów czy jak? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Gdyż, ponieważ?!? Sklonowali sobie kilkukrotnie bazę klientów czy jak? ;)

 

Zasadniczo mogą sprzedać całą działalność hostingową Pana MJ, może sie tam tyle tych klientów uzbiera ;-)

 

Ale jest to dziwny zbieg okoliczności dla mnie.

 

Choć faktycznie, ilość spora.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor ogłoszenia nie napisał, że ma 9000 aktywnych Klientów, zapewne więc chodzi o zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli samo 2be.pl miało 7000 domen, to jak najbardziej taka liczba rekordów userów w bazie jest realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie z linka powyżej przewija się już od roku, także to raczej nie 2be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jeszcze nie wszystkie podstrony maja poprawny wyglad. Np. 2be.pl/hosting/hosting-www/ rozsypana ;)

 

edytka:

www.2be.pl to w dalszym ciągu coś innego niż 2be.pl :)

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matko, czytam te newsy i widzę, że jak to bywa - stronka formy, logosy i zdjecia z GettyImages z potężnym klastrem serwerów w tle, elegancki PR, a w rzeczywistości jedyna kopia poczty w Thunderbird po pop3 na lokalnych maszynach, backupowy serwer lokalnie pod stołem pewnie podmontowany po smb bez streamera.... myślałem, że to się skończyło z 12 lat temu...

Jak to się mówi, ludzie dzielą się na tych co robią backupy i tych co będą je robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×