Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość PatrykEm

O ile nie znajdą się osoby, które będą w przyszłości przypominać regularnie o tym wydarzeniu na profilach społecznościowych jego firmy (bo na pewno założy nowe profile), to temat ucichnie zupełnie i będzie działać dalej (chyba że dobiją go odszkodowania, ale bardzo wątpię). I nawet w samym hostingu ma jeszcze http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NMhG405TD0IJ:juszczyk.com/nowe-nabytki-w-naszym-portfolio/+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Jak komuś się chce to może rozesłać maile do jakichś regionalnych małopolskich TV czy gazet, oni powinni łaknąć świeżych tematów, no i są na pewno jakieś ogólnopolskie programy TV typu Uwaga w TVN, które ew. mogłyby nagłośnić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świeża informacja sprzed niespełna 10 minut. Forumowa grupa.

 

 

 

Melduję odzyskanie baz danych. Po raz kolejny wysłałem prośbę na grupaadweb@vp.pl oraz 2be@2be.pl i odpisali. Warunki chyba konieczne (tak było w moim przypadku): prośba wysłana z maila, na który był zarejestrowany hosting, nazwa loginu oraz konkretne nazwy baz danych (te miałem od swojego administratora). Wygląda na to, że mam je z dnia 26 lutego, czyli zaraz przed awarią. Po 3 tygodniach stresu nie jestem nawet w stanie opisać swojej radości:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Świeża informacja sprzed niespełna 10 minut. Forumowa grupa.

Od początku mówili, że bazy mają (ciekawe jak się uchowały :) a nie mają "stron www", czyli jak mniemam plików. Fakt, że bazy są b. ważne jednak w przypadku sklepów to i tak tylko część - bo nie ma nadal np. plików z obrazami produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na tyle chociaż dobrze, że niektórzy od nich odzyskują swoje bazy. Chociaż w przypadku np. sklepów po takim czasie i tak już im to jest nieużyteczne.

Edytowano przez KeeX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale to już połowa sukcesu ;).

 

Oni nawet nie widzą wierzchołka tej góry, która przed nimi stoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Oni nawet nie widzą wierzchołka tej góry, która przed nimi stoi :)

Co ciekawe - skoro mają bazy, to może potwierdzać, że to nie wynik włamania / hackera (bo gdyby tak było - bazy też zostałyby wyczyszczone, a od początku mówili, że bazy są!), tylko jakiegoś głupiego błędu administratora / pad sprzętu. Serial trwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz to ja tylko czekam aż któraś z firm głośno wymienionych w sprawie jako powiązana w jakiś sposób z całym zamieszaniem zacznie się "burzyć" prawnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świeża informacja sprzed niespełna 10 minut. Forumowa grupa.

Dość odważna metoda autoryzacji (o ile w ogóle można to tak nazwać). Dlaczego nie postawią mysqld i nie udostępnią baz w normalny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz zeby po tym wszystkim wystawili bazy na swiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz zeby po tym wszystkim wystawili bazy na swiat?

Zakładam, że jest tam już jakiś kompetentny administrator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Robi się jeszcze bardziej poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to pogrąży go do końca. Jeżeli nie przepisał prywatnego majątku na żonę to prawdopodobnie zostanie obdarty nawet ze skarpetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komisja , Sąd , Eksmisja.

 

 

 

Obawiam się, że to pogrąży go do końca. Jeżeli nie przepisał prywatnego majątku na żonę to prawdopodobnie zostanie obdarty nawet ze skarpetek.

To spółka z.o.o - to obdarty zostanie do wysokości kapitału.

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Ktoś już próbuje jeszcze na awarii zarobić pięknie.

To chyba normalne, aczkolwiek czasem można by się z tym bardziej kryć a nie walić prosto z mostu.

 

W przypadku gdy rzeczywiście cała ta grupa adweb to działalność jednoosobowa to sytuacja może wyglądać i kosmicznie i nieprzyjemnie. Właściciel odpowiada całym swoim majątkiem więc jeżeli coś ma to niech szybko całość przepisze na siostrę kuzyna od stryja ze strony ciotki matki. Nawet jeżeli ludzie wygrają sprawy i będą chcieli kasę to facet będzie miał w bardzo krótkim czasie gigantyczną sumę w plesy, podejrzewam że mogą być to nawet miliony złotych co równa się bankrutem do końca życia.

 

Komisja , Sąd , Eksmisja.

Skończyło się świrowanie, bo do sądu jest wezwanie

Wina już udowodniona a eksmisja zapewniona

Choćbyś schował się w kanapie wyrok cię za dupę złapie

:)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co miałoby być podstawą tych odszkodowań?

 

Jeśli chodzi o utratę danych, to przecież klienci nie podpisywali z BJ umowy powierzenia jedynej kopii danych, poza tym w umowie było chyba kilka zapisów ograniczających odpowiedzialność czy nawet ją wyłączających w pewnych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko co miałoby być podstawą tych odszkodowań?

 

Jeśli chodzi o utratę danych, to przecież klienci nie podpisywali z BJ umowy powierzenia jedynej kopii danych, poza tym w umowie było chyba kilka zapisów ograniczających odpowiedzialność czy nawet ją wyłączających w pewnych sytuacjach.

 

W mojej ocenie jest cały worek paragrafów który tu można podpiąć, nawet z kodeksu karnego (np. Art. 286. kk). Zasadniczo właściciel firmy nie dopilnował swojego cholernego obowiązku w kilku kwestiach. Prawnikiem nie jestem i się nie będę wymądrzał, ale moim zdaniem bez problemu trochę by się tego mogło znaleźć, że już nie wspomnę o GIODO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiają mnie te hieny próbujące zarabiać na byle tragedii.

 

Podobnie rozbawia mnie wyobrażenie o tym, jak to będą zaraz milionowe odszkodowania i wieloletnie więzienie (nie, nie będą - to nie USA) .

 

Cała ta sytuacja robi się w sumie coraz bardziej śmieszna.

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×