Skocz do zawartości

Polecane posty

Jego pozostałe marki hostingowe działają Altblue Group5, coś mi się wydaje ze to nie robota jego administratora to z daleka jest podejrzane, wręcz dziwaczne. Prawdopodobnie jest tak że RAID się wysypał i nie mieliśmy kopi zapasowej i cały temat się tu zamyka.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale wizerunkowo lepiej utracić dane z macierzy, niż przyznać się do fatalnych zabezpieczeń.

Poza tym obie w/w marki są w OVH, więc teoretycznie może to być zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adweb-ip2-263x300.png

 

Mówi że serwery zabrał i odzyskują dane , otóż serwerki stoją tam gdzie stały każdy kto zna podstawowe narzędzia wayback whois traceroute zobaczy ze to ściema jakich mało.

 

Z wayback się dowiemy np: o DNS

 

 

 

Serwery DNS

DNS1:
a.ns.sys.adweb.pl [195.245.198.242]
DNS2:
b.ns.sys.adweb.pl [195.245.198.243]
DNS3:
c.ns.sys.adweb.pl [83.14.41.118]

Reszty nie ma co rozgrzebywać bo to wielka jedna ściema :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

A jaką masz pewność że pracownik owej firmy hostingowej nie dostał właśnie 1 mln zł od konkurencji za sabotaż? ;)

Bez przesady, nawet gdyby ktoś dopuścił się sabotażu, to wykradłby dane, zatarł ślady i tyle (ew. zainstalował się po cichu na dłużej). Po co odrazu niszczyć i narażać się na duże problemy?

 

Ja zakładam dwa scenariusze:

 

1. 2be nie robiło kopii zapasowych. Wywaliła się macierz i nie ma danych. Aczkolwiek w takim przypadku prawdopodobieństwo odzyskania danych byłoby bardzo duże w firmie typu ontrack. Ale ich usługi są drogie... a, że patrz punkt 2 ...

 

2. Juszczyk rzeczywiście zatrudnił jakiegoś młodego-gniewnego do ogarnięcia sytuacji po spamie. Doszło między nimi do spięcia (być może o kasę, jako że wiele źródeł mówi o przerosniętym ego Juszczyka + wrodzonym skąpstwie) i młody-gniewny, nie bardzo świadomy konsekwencji prawnych swojego działania postanowił to ego "trochę" utemperować.

 

Nie wiem czy w ogóle, a jeżeli tak, to która wersja okaże się prawidłowa. Pewne jest, że Juszczyk kręci i nie można ufać temu, co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba na siłę szukanie ofiary , winnego i musi to koniecznie być zewnętrzna firma bo im łatwiej będzie się oczyścić to oni dali dupy nie my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi że serwery zabrał i odzyskują dane , otóż serwerki stoją tam gdzie stały każdy kto zna podstawowe narzędzia wayback whois traceroute zobaczy ze to ściema jakich mało.

Wytłumacz jeszcze proszę od kiedy to do odzyskiwania danych trzeba całych serwerów? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba całych serwerów :) ale mówię ze on wciska stale wszystkim kit. ze serwery fizycznie zabrał. Poczytaj artykuł wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale serio uważasz, że nie można zabrać serwera (czy tam dysków) z danymi uszkodzonymi i do sieci z tym samym adresem IP podłączyć inny serwer, na którym będzie się tworzyło system od zera? Wg Ciebie nowy system powinno się stawiać na tych samych dyskach (serwerze), na którym są uszkodzone dane?

 

Ja rozumiem, że jest moda na teorie spiskowe, ale chyba trochę przesadzasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo jeszcze tydzień temu nie wolno im było zabrać serwerów ( wiem od właściciela ) , tylko dostęp na miejscu na Pieknej w Warszawie.
Ich IP ( uwalonych serwerów ):
1. 217.153.118.128/26
2. 195.245.198.0 / 24

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to co piszę to tylko moje domysły bo dziwi mnie ze reszta jego marek hostingowych jest nie tknięta a tylko 2BE.PL ucierpiało gdyby już admin był tak wściekły by wszystkie położył. Nie musisz się z tym zgadzać co mówię ja to szanuje ale nie składa mi się to w całość, sam on na swoim faceburgerze wypisuje ze chcą go uśmiercić a on na siłę szuka firmy która weźmie za to odpowiedzialność , to tylko moje domysły. Które można włożyć między książki a rozdział dramat bajka.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja zabierając dyski zostawiłbym jakiś rezerwowy żeby te dane gdzieś zgrywać i próbować już uruchamiać dla klientów. Przecież te dane nie odzyskuje się w 5 minut z kilku/kilkunastu dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy teoriach spiskowych, to ja mam następującą:

 

Staremu adminowi zmniejszyła się ekipa (nie od administracji, tylko od "reszty"), przez co Juszczyk zmusił go do podjęcia się większej części roboty. Adminowi się to nie spodobało, więc złożył wypowiedzenie. Juszczyk się tym zbytnio nie przejął, i stwierdził że "jakoś to będzie". Obudził się w momencie gdy spam zawalił skrzynki i szukał admina "na już, na wczoraj", co potwierdza wypowiedź z FB, żeby ogarnął palące się serwery. Podjął się tego jakiś admin, któremu Juszczyk ileś tam zaoferował, ale nie wywiązał się ze swojej umowy, toteż admin w gniewie (i z powodu braku umowy) wywalił serwery w kosmos, nie zdając sobie do końca sprawy z tego co robi. Żadne dyski nigdzie nie wyjechały, a tym bardziej serwery, bo usługi Ontrack są drogie, a samemu Juszczykowi jak widać nie zależy zbytnio na podtrzymaniu firmy (nawet nad PRem nie chce mu się pracować). Za kilka dni/tygodni dowiemy się, że tak naprawdę nic nie udało się odzyskać (sic!), a cała infrastruktura zostanie postawiona na nowo.

 

W tym miejscu warianty są dwa. Albo 2be.pl przestanie istnieć za moment, kiedy ktoś stwierdzi, że już się nie da tego wszystkiego naprawić, albo cała firma usilnie będzie się starała zamieść sprawę pod dywan, co jest wielce nieprawdopodobne bazując na podejściu całego "szefa" do swojej firmy. W przypadku tego drugiego wariantu, możliwe jest że pomimo usilnych starań i tak skończy się tak jak w przypadku wariantu 1.

 

Generalnie Juszczyk obudził się dopiero w momencie gdy wszystkie dyski padły, nie zauważał problemu na dużo dużo wcześniej, więc nawet jeśli rzeczywiście wysłał dyski do Ontrack to definitywnie widać, że nie działa racjonalnie i chwyta się brzytwy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robert Surma Jeżeli NASK natychmiastowo nie usunie Adweb z listy partnerów - uznam tę instytucję za współwinną.

Troszkę się Pan Filozof chyba zagalopował :D

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiadają - Bogu ducha winni zawsze będą winni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się Pan Filozof chyba zagalopował :D

Pan studiuje filozofię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

List wyslany jako juszczyk?

"Grupa" ADWEB to dzialalnosc gospodarcza - jednoosobowa. W takiej dzialalnosci nazwa obok imienia i nazwiska nie ma zadnego wiekszego znaczenia. Imie i nazwisko to nazwa dzialalnosci. Wiec jest to jak najbardziej w porzadku.

 

Zwrocilbym raczej uwage na date wysylki tego listu (wczoraj!):

 

Numer przesyłki 00659007734841203445

Data nadania: 2016-03-12

Rodzaj przesyłki: List polecony priorytetowy

Kraj nadania: Polska

Urząd nadania: UP Kraków 45 (ul. Senatorska 26, 30-104 Kraków)

Oraz sam sposob wysylki (poczta - w sobote!). Gdyby dla mnie sprawa byla wazna to poszedlbym osobiscie do prokuratury zlozyc wniosek, a nie wysylal poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Nie, mi chodziło o to, że ktoś z tego forum ma zdjecie potwierdzenia, które powinien mieć tylko ktoś z adweb... Dopiero potem zauważyłem, ze to hotlink do hostingnews i dotarlo do mnie, że to po prostu Juszczyk musiał sam to zdjęcie opublikować ;)

Tak, Juszczyk opublikował w dowód na to, że zgłoszenie poszło. Tyle, że list z tego potwierdzenia został wysłany 12 marca, a zgłoszenie rzekomo wyszło znacznie wcześniej według jego wypowiedzi. Czyli w pierwszych wypowiedziach - kłamał. Można więc założyć, że wszystko co mówi, to wymyślone historyjki :) Moda na sukces ;)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)
  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że milion klientów nie wytoczy mu miliardowych kwot odszkodowawczych ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Juszczyk opublikował w dowód za to, że zgłoszenie poszło. Tyle, że list z tego potwierdzenia został wysłany 12 marca, a zgłoszenie rzekomo wyszło znacznie wcześniej według jego wypowiedzi. Czyli w pierwszych wypowiedziach - kłamał. Można więc założyć, że wszystko co mówi, to wymyślone historyjki :) Moda na sukces ;)

 

Mhm, nie można już ufać żadnej jego wypowiedzi, gość kręci jak tylko się da. Ktoś mocno spartolił sprawę i nie chce się przyznać, a historyjki z włamaniem można między bajki włożyć ;).

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre jaja :D

 

Administrator pokazał swój profesjonalizm - nie to co "CEO" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×