Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Kamikadze

https://plus.google.com/108828101179405953008/posts/2a62ocw3mwi

 

Poprawcie mnie, jeśli źle zrozumiałem - ktoś chciał 44 000 zł za ogarnięcie spamu?

 

 

Sporo ale skoro tak się umówili to powinien zapłacić. Tłumaczenie, że chciał renegocjować warunki wysyłając na drugi dzień maila, który pozostał bez odpowiedzi jest żałosne. Możesz na to patrzyć też inaczej - od dwóch dni (bo w sumie chyba jakoś koło tygodnia!) klientom nie działała poczta - straty z tego tytułu mogły być dla niego większe. Szczególnie, że i tak miał "zapas" kasy w kieszeni skoro nie miał już admina od 3 miesięcy... :)

 

Weźcie pod uwagę że zastali tam "Bałagan" co pewnie musieli najpierw ogarnąć a później zająć się spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas mówimy o jakiś przypuszczeniach jak mogło być. Gorzej jak umowa wyglądała tak "stawka 800 zł /h, powinienem się wyrobić w 3h ALE nie obiecuję", po czym się okazuje że pracował 8h dziennie przez tydzień ;)

 

Nikogo nie bronię (ani jednej ani drugiej strony), fajnie byłoby znać prawdę żeby podobnych sytuacji unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten fuckup to bardzo dobry przykład:
- jak nie powinno się robić PR w kryzysowych sytuacjach
- jak nie powinno się robić firmy hostingowej oraz, że prowadzenie firmy hostingowej niejako przy okazji (nrm nie bij :) ) i po łebkach to zły pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

2be.pl or not2be.pl ... chyba sobie kupię nowy generator ruchu :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

o2 poszło w ślady 2be.pl i stwierdzili że skasują wszystkie maile z poczty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że 44 tyś były za kilka miesięcy pracy admina, lub za odzyskiwanie danych dla onetrack gdzie kazał im usunąć wszystko bo nie zapłaci.. Ogółem po jego postach na FB widać, że troche nienormalny jest..

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

.. Ogółem po jego postach na FB widać, że troche nienormalny jest..

Trochę? To jakiś oszołom publikujący pęknięcia opony w swoim leasingowym biemdabelju kabrio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewam że ten cały Juszczyk , to jest wielki bankrut

 

Sytuacja, którą opanowujemy pokazuje też jacy są ludzie. Każdy kasa, kasa, kasa, obiecując w dość zawoalowany sposób pomoc, co się nie sprawdza. Taki czas przekonywania się jacy są ludzie.

Nagle się zespół skurczył u niego ? Mniej ludzi zatrudnionych a wszystko przez jednego biednego admina , śmierdzi mi to stolcem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj tam, w sumie z wywiadu wynika, że Pan Juszczyk prowadzi też szkolenia (lub jego firma) z PR kryzysowego

 

może to najlepsza akcja marketingowa ever?

 

 

huehue


https://plus.google.com/108828101179405953008/posts/2a62ocw3mwi

 

Poprawcie mnie, jeśli źle zrozumiałem - ktoś chciał 44 000 zł za ogarnięcie spamu?

 

może tak może nie, ceny enterprajsowe potrafią być niewyobrażalne wręcz. Chińskie akumulatorki za kilka K zł, blaszki za tysiaka to może usługa poszła enterprajsowo

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marder

Zachowanie "CEO" i język którym się posługuje, nie zasługują nawet na komentarz.

Bardziej ciekawi mnie co zrobiono im z danymi? Zmielono przez /dev/{zero, urandom}, czy też zniszczono strukturę danych (mkfs)? Bo w zwykłe rm -rf jakoś nie chce mi się wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mozna wymieniać i wymieniac.. brak umowy na wykonanie prac, brak kontroli nad praca, takie same hasło do serwera produkcyjnego i backupu, negocjacje w trakcie, tak jak tutaj ktoś pisał smierdzi na kilimetr ta sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ciekawi mnie co zrobiono im z danymi? Zmielono przez /dev/{zero, urandom}, czy też zniszczono strukturę danych (mkfs)? Bo w zwykłe rm -rf jakoś nie chce mi się wierzyć...

 

Gdzieś czytałem, że /dev/zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niusik, ale na prywatnym FB właściciela.

 

 

https://www.facebook.com/bartek.juszczyk/posts/10208555589863296

 

Kolejna część pierd....nia o niczym.. Pozytywnym bohaterem tej historii to on raczej nie będzie a mam wrażenie jakoby się w takiego obecnie wcielił a według mnie jeszcze czymś zabłyśnie na dniach np. brak możliwości uregulowania kolejnych faktur, no bo jak skoro Klienci nie płaca itp.

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

W sumie gdyby mi pomogli, moglibyśmy z godziny na godzinę postawić całą infrastrukturę

 

Nie zapłacił faktury i jeszcze mają mu pomagać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to

 

...ale mam wrażanie, że ich celem stało się zniszczenie Juszczyka, co na razie chyba się nie udaje.

 

 

On już jest zniszczony tylko jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy :) Jego firma to już kompletne dno, metr pod mułem. Jak można dopuścić do sytuacji nie działania usług klientów przez 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

On ma znacznie więcej kasy z pozostałych działek - głównie jako agencja reklamowa, co nie znaczy, że nie dostanie po tyłku za tą awarię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On ma znacznie więcej kasy z pozostałych działek - głównie jako agencja reklamowa, co nie znaczy, że nie dostanie po tyłku za tą awarię.

Klient często szuka opinii o firmie. A jak zobaczy, że pewien "odłam" firmy coś nie pyknął, to może to go zniechęcić. A no i pewnie hostowali niektórym klientom agencji strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że padły już dwie nazwy firm, które rzekomo zajęły się administracją, a więc potencjalnie są sprawcami zamieszania i o ile można rozumieć, że olali właściciela 2be, to jednak publicznie żadna z nich nie prostowała w żaden sposób zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia za którą 2be.pl powinno przysłowiowo "beknąć". Otóż udostępniając swój serwer byle komu (ten ktoś był byle kim bo umowy spisanej nie było) jednocześnie udostępnili dane wszystkich swoich klientów. Mowa o danych w postaci baz danych gdzie klienci przechowują hasła swoich użytkowników, przez strony klientów do nawet ich własnej bazy danych. Nieuprawniona osoba te wszystkie dane mogła sobie zgrać. Zagrożonych jest więc teraz setki stron internetowych. Mogły wyciec dane osobowe wszystkich klientów. W wątku tym dotychczas nie poruszono tej kwestii, jak również samo 2be.pl milczy na ten temat.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby argument, bo równie dobrze admin na etacie też może sobie podejrzeć dane i podać koledze. Żadna umowa nie pomoże, jeśli ktoś ma niecne zamiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby argument, bo równie dobrze admin na etacie też może sobie podejrzeć dane i podać koledze. Żadna umowa nie pomoże, jeśli ktoś ma niecne zamiary.

 

Tylko zauważ, że ten ktoś miał na celu zniszczenie firmy a pracownicy z reguły takich zamiarów nie mają. Skoro miał na celu zniszczenie firmy to chętnie opublikuje zrzuty baz danych i wszystkie przechwycone witryny.

 

Poza tym co to by była za ochrona danych osobowych jeżeli dostęp mieliby wszyscy, nie tylko pracownicy bo przecież "żadna umowa nie pomoże jak ktoś ma niecne zamiary".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co umowa pomoże? Jak ktoś chce zniszczyć firmę, to zrobi to z umową czy bez. Oczywiście nie neguję bezwzględnego obowiązku zawierania umów, ale twierdzenie, że obecność takiej umowy uchroniłaby przed czymkolwiek jest oderwane od rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co umowa pomoże? Jak ktoś chce zniszczyć firmę, to zrobi to z umową czy bez. Oczywiście nie neguję bezwzględnego obowiązku zawierania umów, ale twierdzenie, że obecność takiej umowy uchroniłaby przed czymkolwiek jest oderwane od rzeczywistości.

 

Nie rozumiemy się. Nigdzie nie stwierdziłem, że umowa daje 100% gwarancji bezproblemowości natomiast twierdzę, że żadna szanująca się firma nie udostępnia danych swoich klientów w postaci danych witryn i danych osobowoych byle komu. Istnieją procedury których trzeba przestrzegać. Jeżeli są zaniedbywane to ryzyko wpadki znacznie wzrasta. Ja osobiście nie chciałbym aby tyle osób nie związanych z firmą miało dostęp do moich danych w tym danych osobowych. Firmie z reguły się ufa natomiast osobom postronnym już nie. Wykupując hosting w danej firmie jestem przekonany, że nikt oprócz pracowników dostępu miał nie będzie. W przypadku 2be.pl jest znacznie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność że pracownik owej firmy hostingowej nie dostał właśnie 1 mln zł od konkurencji za sabotaż? ;)

 

Osobiście wolę dać zaufanemu koledze (którego znam XX lat) dostęp do serwera "na gębę", niż wziąć firmę z ogłoszenia o której pierwszy raz słyszę i jej dać dostęp po podpisaniu umowy ;)

 

EOT.

 

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×