Skocz do zawartości
Kszysiu

Hosting poczty

Polecane posty

Cześć

 

Polecacie coś dobrego pod pocztę? Nie potrzebuję nic więcej niż poczta - żadnego www itp.

 

Kilka - kilkanaście skrzynek - łącznie pewnie nie więcej niż 50GB - ewentualnie, żeby była opcja rozszerzenia.

 

Ważny jest IMAP - nie wymagam jakiegoś wypasionego webmaila - raczej z tego nie korzystamy.

 

Na plus dla dostawcy byłoby jakby miał jakiś rozproszony replikowany system pocztowy.

 

Przelatuje przez ten system jakieś kilka - kilkanaście tyś maili miesięcznie

 

Budżet - po prostu adekwatny do jakości usługi. 100-200zł rocznie? Nie wiem ile to może kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Mogę zaproponować Ci Google Apps For Work,

 

+30gb na skrzynkę do wykorzystania w ramach chmury
+Konsola administracyjna

+Mail we własnej domenie

+Pakiet aplikacji (Google Docs, Google Drive. Wszystko w chmurze, więc masz pewność bezpiecznego przechowywania plików)

W razie zainteresowania napisz tutaj, prywatnie lub na mateusz@flyonthecloud.com

http://www.flyonthecloud.com

Edytowano przez FOTC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferty - Google może jednak nie... a zoho... jakieś doświadczenia? zdarza im się paść? Fajnie, że mają też helpdesk.

 

A coś innego? bo mimo wszystko 100zł miesięcznie za utrzymanie 10 skrzynek w najtańszym pakiecie to wydaje mi się że trochę za dużo...

 

Jeszcze dodam, że muszę 2/3/4 domeny podpiąć pod to (skrzynka aaa@aaa.pl i aaa@bbb.pl to ma być ta sama skrzynka)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś innego? bo mimo wszystko 100zł miesięcznie za utrzymanie 10 skrzynek w najtańszym pakiecie to wydaje mi się że trochę za dużo...

To jest malutko. Spójrz na to inaczej: ile kosztuje Cię godzina pracy pracownika? Pewnie przynajmniej z 50zł. Jeśli dobry pakiet mailowy oszczędzi użytkownikowi pół godziny pracy miesięcznie, to już jesteś do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to inaczej: za 500zł rocznie będę miał konto WWW z górnej półki w którym też będę miał pocztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kszysiu, IMHO nie ma sensu pakować się w taki outsourcing. Zakładam, że z racji swojej firmy możesz przygotować zasoby - nie lepiej postawić we własnym zakresie serwer pocztowy? Skonfigurowanie to kwestia 10-15 minut i wystarczy dać subskrypcję IP na blacklistach + DKIM i SPF. Rozważałeś nad tym? :)

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Polecacie coś dobrego pod pocztę? Nie potrzebuję nic więcej niż poczta - żadnego www itp.

Kilka - kilkanaście skrzynek - łącznie pewnie nie więcej niż 50GB - ewentualnie, żeby była opcja rozszerzenia.

Ważny jest IMAP - nie wymagam jakiegoś wypasionego webmaila - raczej z tego nie korzystamy.

Na plus dla dostawcy byłoby jakby miał jakiś rozproszony replikowany system pocztowy.

 

Zapraszam do mnie: www.progreso.pl

Mamy własny system pocztowy rozwijany od 1999r., średni czas dostarczenia maila: 2,5 sek (dane na podstawie kilkunastu milionów dostarczonych maili na przełomie stycznia/lutego 2016). Skaner antywirusowy, antyspamowy (do własnej konfiguracji - on/off, white/blacklista i ustawienie stopnia wrażliwości). Naturalnie jest dostęp via IMAP. Serwer 50GB na pierwszy rok - 150 pln netto. Na bieżąco monitorujemy ponad 500 list RBL i reagujemy odrazu na wszelkiego typu odstępstwa.

Pozdrawiam!

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to inaczej: za 500zł rocznie będę miał konto WWW z górnej półki w którym też będę miał pocztę :)

Ale jaką pocztę. Co innego Gmail, Google Drive i Calendar, a co innego jakiś gotowy skrypt doklejony do oferty www. Inaczej też serwery poczty gadają z Google, a inaczej z małymi dostawcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kszysiu, IMHO nie ma sensu pakować się w taki outsourcing. Zakładam, że z racji swojej firmy możesz przygotować zasoby - nie lepiej postawić we własnym zakresie serwer pocztowy? Skonfigurowanie to kwestia 10-15 minut i wystarczy dać subskrypcję IP na blacklistach + DKIM i SPF. Rozważałeś nad tym? :)

Chodzi właśnie o to, żeby pocztę mieć gdzieś na zewnątrz w razie awarii. I o samo utrzymanie trochę też. Dla kilku skrzynek trochę szkoda czasu na konfigurację i potem aktualizowanie tego itp...

Ale jaką pocztę. Co innego Gmail, Google Drive i Calendar, a co innego jakiś gotowy skrypt doklejony do oferty www. Inaczej też serwery poczty gadają z Google, a inaczej z małymi dostawcami.

Jak mówiłem - nie potrzebuje tego wszystkiego - wystarczy mi po prostu skrzynka z imapem :) A to że serwery inaczej gadają z Google... czy ja wiem... Wystarczy mieć odpowiedni skonfigurowane wszystkie rekordy...

 

Zapraszam do mnie: www.progreso.pl

Mamy własny system pocztowy rozwijany od 1999r., średni czas dostarczenia maila: 2,5 sek (dane na podstawie kilkunastu milionów dostarczonych maili na przełomie stycznia/lutego 2016). Skaner antywirusowy, antyspamowy (do własnej konfiguracji - on/off, white/blacklista i ustawienie stopnia wrażliwości). Naturalnie jest dostęp via IMAP. Serwer 50GB na pierwszy rok - 150 pln netto. Na bieżąco monitorujemy ponad 500 list RBL i reagujemy odrazu na wszelkiego typu odstępstwa.

Pozdrawiam!

To jest jedna z opcji jaka mi się podoba. I cena też mi się wydaje bardziej adekwatna dla tych kilku-kilkunastu skrzynek. Jednak poczekam jeszcze na jakieś oferty... Możecie mi uruchomić jakiś malutki serwer testowy? (w sumie, żebym się przeklikał przez panel)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zoho... jakieś doświadczenia? zdarza im się paść? Fajnie, że mają też helpdesk.

W ciągu 3 lat zdarzyła się jedna awaria, która dotyczyła jedynie odczytu maili z IMAP'a.

Wszystko śmiga pięknie, a pod względem prywatności są podobno OK: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/tor-vpn-otr-pgp-truecrypt-czyli-co-potrafi-dzisiaj-zlamac-nsa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

To jest jedna z opcji jaka mi się podoba. I cena też mi się wydaje bardziej adekwatna dla tych kilku-kilkunastu skrzynek. Jednak poczekam jeszcze na jakieś oferty... Możecie mi uruchomić jakiś malutki serwer testowy? (w sumie, żebym się przeklikał przez panel)

 

Jasne - każdy serwer ma 30 dni darmowego okresu testowego. Zamów sobie serwer biznes (będzie aktywny natychmiast po zamówieniu): https://progreso.pl/hosting/ i zapraszam na testy :)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze firma DDR.pl ? Ja mam o nich bardzo dobre zdanie. Mamy u nich strone firmowa i dziala bez zarzutu. Przedluzana juz dwukrotnie - dzieki lojalnosci - zawsze mozna oszczedzic pare zlotych.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My się właśnie na zoho przerzuciliśmy, póki co darmowa wersja na czas testów, a potem wystarczy nam najtańszy plan - tam można mieć dwie domeny. Maile dostarczane są bardzo szybko, konfiguracja intuicyjna. Wsparcie przez maila jest, ale no jakieś rakietowe to ono nie jest. W końcu odpisują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone - to drugie. Zwykłe skrzynki dla kilku-kilkunastu osób, kilka aliasów. Jakby wszystko podliczyć to jest ze 100 maili dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapraszam do nas, imap jest obsługiwany na wszystkich seriach naszych serwerów, możemy zaoferować test usługi 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×