Skocz do zawartości
Gość nrm

Nowy DirectAdmin

Polecane posty

Gość nrm

A gdzie można obejrzeć ten nowy skin?

 

Nigdzie, na razie tylko ta drobna zajawka na głównej. Niby niewiele ale widać totalną rewolucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może czytali WHT.pl w tym tygodniu ;-)
mam nadzieje że kosztem ładnego wyglądu nie położą innych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie kasa na rozwój. Licencje lifetime to patologia, która hamuje rozwój oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To już inna sprawa (ale mam podobne zdanie).

 

Jeżeli to prawda to zmienia zupełnie rynek DA: wychodzi, że będzie on kosztował $200 rocznie bo wersja lifetime to updaty tylko do roku. W takim wypadku owe $49 dotyczy tak jak napisali chyba tylko rozszerzenia supportu, a nie kolejnych updatów. No to szeroko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już inna sprawa (ale mam podobne zdanie).

 

Jeżeli to prawda to zmienia zupełnie rynek DA: wychodzi, że będzie on kosztował $200 rocznie bo wersja lifetime to updaty tylko do roku. W takim wypadku owe $49 dotyczy tak jak napisali chyba tylko rozszerzenia supportu, a nie kolejnych updatów. No to szeroko!

 

Myślę, że 49 USD obejmie też update. To by ich całkiem dobiło. Strona może wymagać jeszcze poprawek z ich strony.

 

Zobaczymy jak to mówią "w praniu", za pewien czas. Sam mam kilka external lifetime na siebie, ciekawi mnie jaka będzie polityka dla "starych" licencji.

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dla starych pewnie bez zmian, gorzej z nowymi ;)

 

Dla pewności zapytałem supportu o co w tym chodzi, żeby się niepotrzebnie nie denerwować na zapas ;) Dam znać jak odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@HaPe: "The way I am reading it, I would have to pay for regular updates after 365 days. Maybe you can change the centence by just removing the word "and updates", that would be it a lot more clearer to me." ;) Dla mnie też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona jest wg nich w trakcie tworzenia, wypowiedział się ktoś od nich, że planów co do polityki aktualizacji nie mają. Także radykalnie nie zmieni się to u nich wg planów na dziś. Co będzie jutro, zobaczymy...

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Teraz pewnie się oferty kilku firm pozmieniają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile dla starych klientów zmiany małe będą chociażby odnośnie wsparcia. Pomimo że marudzę również używam i sprzedaje. Polityka to jedno i nie strzela sobie w kolano ją zmieniając ale mam nadzieję również że nie popsują samego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Odpowiedź od Johna:

 

"Polityka licencyjna zostaje taka sama jak była do tej pory. Zmieniłem przed chwilą opis na stronie cennika aby przestał on mylić ludzi".

 

Faktycznie, pod https://newsite.directadmin.com/pricing.php jest już to dobrze opisane. Uff.

 

No to pozostaje się cieszyć, że będzie nowy podstawowy wygląd DA wkrótce i zapowiada się BARDZO dobrze. Mam tylko nadzieję, że będzie "full responsive" ale patrząc po nowej stronie i kodzie - raczej tak. Uff x2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, mam mieszane uczucia z tymi cenami. Niby sam kupiłem sporo licencji lifetime i musiałbym odnawiać support, ale z drugiej strony mogłoby (bo nie ma pewności) dać mega kopa w rozwoju. Dla większości firm to żaden finansowy stres dorzucić te kilka $, a pewnie dla partnerów byłoby jeszcze taniej.

 

Mam nadzieję, że nowy look DA będzie niebawem. Są jakieś przecieki na temat daty premiery? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze, że od paru dni w DA jest dla userka SSL od https://letsencrypt.org/ - wystarczy kliknięcie i cert się instaluje (a potem odnawia) :)

 

Już o tym pisałem w poście o aktualizacji tłumaczeń. Mnie bardziej ciekawi jakiś dostęp do bety, itp. żeby przygotować tłumaczenie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Cholera, mam mieszane uczucia z tymi cenami. Niby sam kupiłem sporo licencji lifetime i musiałbym odnawiać support, ale z drugiej strony mogłoby (bo nie ma pewności) dać mega kopa w rozwoju

 

Zmian nie ma ale nawet jeśli by były to by niedotyczyły już sprzedanych licencji, ale rozumiem, że chodzi Ci o sam fakt większej kasy dla DA. Owszem, mam podobne zdanie i już dawno na ich miejscu bym wprowadził płatności abonamentowe na wszystko.

 

Nie wiem czy każdy zdaje sobie sprawę ale DA to takie niemal one-army-show. Widocznie kanadyjczykom kasy starcza i nie mają aspiracji na mega-korpo jak cPanel.

 

--

 

soon. obstawiam, że to już jest gotowe i jak tylko ogarną się z fixami do 1.50 to będzie update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może smutne, ale prawdziwe jest to, że kasa jest potrzebna do rozwoju choć sama w sobie go oczywiście nie gwarantuje. Nie łudźmy się, że ktoś będzie robił coś wiecznie, bo lubi. To jest nieprofesjonalne i nie daje bezpieczeństwa projektu. Mówie oczywiście ogólnie, a nie o DA.

 

Wyobraźcie sobie sobie, że nagle macie 2x większe fundusze w swoich firmach? Pomyślcie jakie daje to możliwości na rozwój, o ile szybciej wszystko się może dziać?

 

Wracając do tematu ekipa DA powinna zatrudnić w pierwszej kolejności specjalistę od UI, grafika i webmastera. Zapowiedź zmian sugeruje, że może już to zrobili? Jednak IMHO pare lat za późno. Jeśli byłaby tam większa kasa to mogliby to zrobić już dawno i pewnie moje wypowiedzi na temat Plesk vs DA wyglądałyby zupełnie naczej. O ile w ogóle kogokolwiek interesują. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Już o tym pisałem w poście o aktualizacji tłumaczeń. Mnie bardziej ciekawi jakiś dostęp do bety, itp. żeby przygotować tłumaczenie.

 

Mam nadzieję że się podzielisz :)

 

Co do kasy na rozwój. Żeby nie było tak jak z ts3. Biorą kasę od hostingów a do rozwoju pewnie siedzi jedna osoba i czasem coś naskrobie większego a tak to jedna luka załatana i już następna wersja wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up Dlatego napisałem, że jest potrzebna, ale niczego nie gwarantuje. Jednak bez kasy mamy gwarancję braku rozwoju albo jego wyraźne spowolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, iż bez opłaty abonamentowej soft szybko umiera. I to jest niestety logiczne,

Ja na ich miejscu zrobił bym tak,

obecna wersja v1.* niech idzie tak jak do tej pory czyli drobne fixy itp.

Natomiast v 2.0 to nowa polityka, dodatkowa opłata roczna, jak mieli to w cenniku, ale za to możliwości leprzego rozwoju tak aby podążać za konkurencją. Przez coś takiego wszyscy byli by zadowoleni myślę i nikt nie pokrzywdzony.

Choć ci co tworzą oprogramowania wiedzą, że 2 gałęzie softu to dużo dodatkowych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mcbarlo: DA wydało ponad 165k licencji co można wywnioskować po numeracji, które idzie "kolejno". Tak więc na brak wpływów to oni raczej nie narzekają :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×