Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć Wszystkim!

Przeglądając tematy zauważyłem, że wiele razy przewijały się poszukiwania paneli do zarządzania serwerem, jednakże zawsze poszukiwane są panele darmowe i opensource. Nikt nigdzie nie wspominał o ISPManager (dobra, są jedynie bardzo stare tematy, bez opinii) i zdaję sobie sprawę, że jest to panel płatny, ale chciałbym uzyskać jakieś opinie na jego temat oraz jak wypada w porównaniu do darmowych paneli (polecanego ISPconfig czy VestaCP). Opłaca się go kupić do prywatnego użytku?

 

A może nie ma o czym rozmawiać? :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Witaj,

Moim skromnym zdaniem tyle kasy za to to bym nie dał... ISPConfig jest duuuuuzo lepszy, albo DA z ładną templatką.

 

Ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena nie jest może aż taka straszna, ale skoro można mieć więcej za mnie ( za darmo ) to moim zdaniem również się nie opłaca, polecam VestaCP, prosty schludny i darmowy panel :) lepszy od DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to panel powszechnie używany w Polsce. ultimahost chyba go używa o ile pamiętam. Osobiście go nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja ostatnio powoli przekonuję się do DA + centos (boże chroń moją cierpliwość :) ). Korzystam również z vesty, ale jak dla mnie to są dwa różne panele mimo że służą do tego samego. Dwa światy.

 

DA ma bardzo fajny custombuild a vesta ładny wygląd i api. Wbrew pozorom DA jest aktualizowane i nie jest drogie. Pod coś zaawansowanego raczej DA. VCP na jeden serwer raczej bym używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu właśnie że DA nie jest drogie spowodowało plagę w postaci wysypu usługodawców w Polsce ,którzy bazują na tym rozwiązaniu a tym samym zryli umysły użytkowników że ten panel to mistrzostwo świata. Niestety przez poważne firmy hostingowe traktowany jest jak kula u nogi na poziomie 0 powodując odruch wymiotny na sama myśl jego wdrożenia. Nie oszukujmy się bieda nie jest przykładem dobrego posunięcia więc chwalenie się mamy DA na pokładzie zapraszamy jest sztucznie podtrzymywanym marketingowym wyzwalaczem. Nie ma i nigdy nie będzie ten panel oferowany w firmach których renoma i sam klient jest ważniejsza jak zawartość portfela. Biedna firma = DA , każde inne rozwiązanie nawet własne jest już lepsze. Pewnie ponownie pojawia się atakujący ale mi osobiście to zwisa że ktoś wybiera usługę w oparciu o syrenkę zamiast bmw z klimatyzacja i skórą. Tyle z mojej strony.

 

A teraz możecie sobie pisać że jestem be

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up + dla Ciebie ( jeszcze nie mogę dodawać plusów, ale jak będę mógł to Ci dam )

również się zgadzam z tym co napisałeś :D

 

 

================

z darmowych VESTA

z płatnych PLESK

 

Amen :P

Edytowano przez Lindsey (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Ze względu właśnie że DA nie jest drogie spowodowało plagę w postaci wysypu usługodawców w Polsce ,którzy bazują na tym rozwiązaniu a tym samym zryli umysły użytkowników że ten panel to mistrzostwo świata. Niestety przez poważne firmy hostingowe traktowany jest jak kula u nogi na poziomie 0 powodując odruch wymiotny na sama myśl jego wdrożenia. Nie oszukujmy się bieda nie jest przykładem dobrego posunięcia więc chwalenie się mamy DA na pokładzie zapraszamy jest sztucznie podtrzymywanym marketingowym wyzwalaczem. Nie ma i nigdy nie będzie ten panel oferowany w firmach których renoma i sam klient jest ważniejsza jak zawartość portfela. Biedna firma = DA , każde inne rozwiązanie nawet własne jest już lepsze. Pewnie ponownie pojawia się atakujący ale mi osobiście to zwisa że ktoś wybiera usługę w oparciu o syrenkę zamiast bmw z klimatyzacja i skórą. Tyle z mojej strony.

 

A teraz możecie sobie pisać że jestem be

 

hmmm...

 

 

 

 

 

instalacja5.png

 

Mógłbym Ci przede wszystkim przedstawić techniczne różnice między DA a np. Vestą czy CPanel'em a później merytorycznie odpowiedzieć dlaczego moim zdaniem DA jest lepsze....

 

 

 

 

vlmuU9O.png

 

 

 

Mógłbym powiedzieć Ci o tym że klienci których obsługuję w bogatej firmie z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowanej pozycji na rynku zwyczajnie wolą DA od CPanelu który też oferujemy...

 

 

directadmin-vs-plesk-comparison-chart.pn

 

Mógłbym powiedzieć Ci dlaczego na ich VPS'ach każą sobie instalować DA mimo że mają darmowe alternatywy i dlaczego tak się dzieje...

 

 

 

 

Jeremy-Clarkson-top-gear.jpg

 

Mógłbym przyrównać wszystkie panele webowe do rodzajów samochodów czy ich marek...

 

 

 

 

Vader_Force_chokes_Motti.png

 

Mógłbym "zaatakować" Cię moją mocą niczym Darth Vader i zmusić do milczenia w tym temacie i przyznania mi racji...

 

 

2015-12-18-1450447345-7810839-DarthVader

 

Mógłbym również wykorzystać tą moc do przekonania Ciebie i wszystkich tutaj obecnych że DA jest najlepszy i abyś dołączył do mojego imperium zła i szerzył tą wieść w całej galaktyce...

 

 

 

 

0El9lCF.jpg

 

Na końcu, mógłbym powiedzieć że jesteś "Be"...

 

 

 

 

.

.

.

.

ALE TEGO NIE ZROBIĘ!

 

 

 

Zamiast tego po prostu pozwolę sobie powiedzieć że taka Vesta albo CPanel po prostu...

 

https://www.youtube.com/watch?v=qw61wUe0Zpc

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SIXwishlist, co uważasz za najlepszy obecnie panel dla biznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SIXwishlist, co uważasz za najlepszy obecnie panel dla biznesu?

 

 

Chyba nie czytasz uważnie postów Tomka - PLESK :P

 

Dla mnie osobiście cPanel i Plesk. Nic innego nie klasyfikuje na obecną chwile jako rozwiązanie godne uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Biedna firma = DA

 

 

"Złej baletnicy przeszkadza i rąbek przy spódnicy" ;)

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze będę popierał Tomka w tego typu dyskusjach, bo też uważam, że Plesk rządzi. :) DA ma swoje fajne rozwiązania, ale sam interface jest odpychający, nielogiczny i niespójny. Wrzucony las linków bez większego ładu.

 

Ciekawe czy jeśli by zamienić cenę Pleska z DA to DA byłby równie popularny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dlaczego kori nie dyskutuje na temat DA? :)

 

 

Osobiście Plesk mi jakoś nie przypadł. CPanel może być od strony klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Archi.

 

Archi nie zna się na panelach bo od zawsze korzysta z ISPConfig.

 

Archi wie, że nie powinien się wypowiadać w sprawach na których się nie zna.

 

Bądź jak Archi.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ fantazjujecie z tym Pleskiem i cenami :).

 

Plesk 30 domen jest darmowy u większości providerów (np. w OVH) - a mimo to nie spotkałem się, żeby ktoś chciał go zamiast płatnego cPanelu/DA czy nawet Virtualmina, a trochę serwerów tam postawiłem... Ja też osobiście bym go nie chciał, bo pamiętam go od czasów Linuxa SUSE i qMaila.

 

Licencja Pleska na VPS kosztuje ~5 euro (300 domen), nielimitowana licencja na dedyka ~20 euro miesięcznie. Nie ma więc żadnej przesłanki, żeby go nie oferować/używać bo realnie kosztuje tyle co licencja DA na VPSa (5$) i o wiele taniej niż cPanel (15$), ale.. po co ;). Jak ktoś chce iść w "hipsterkę" to ma rzeczywiście niezły ISPManager, jest też całkiem fajny Interworx, a Plesk byłby moim ostatnim wyborem. Pierwszy lepszy test - ile klików i przesłanych KB trzeba, żeby dodać domenę w DA i ile w Plesku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny Pleska: http://plesk.com/plesk/buy-plesk/ . Można kupić nieco taniej w Polsce u partnera. Webhost Edition 35$ miesięcznie. Innych nie biorę pod uwagę, bo nie są przeznaczone pod sprzedaż usług współdzielonych.

 

DA kosztuje 89$ do końca życia. To co wychodzi taniej?

 

BTW 300 domen to jest moment i nie ma. :) Poza tym Plesk od wersji 10 zmienił się nie do poznania. Dlatego jak pamiętasz jakieś prehistoryczne czasy to faktycznie możesz być rozczarowany. Wiem, że DA od tamtej pory niewiele się zmienił, ale obecny Plesk ma niewiele wspólnego z tamtym. To jest właśnie rozwój, a nie powolna ewolucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mcbarlo: ceny Pleska dla providerów są o wiele niższe, nie sugerujesz chyba, że OVH dopłacałoby do interesu, żeby dawać pełną licencję "web host" za 99 zł netto? ;).

 

DA w ogólnodostępnym cenniku też kosztuje 200$ za rok + support na ten sam okres lub 299 dolarów za licencję lifetime z supportem przez 3 miechy, więc to co jest na www to żaden wyznacznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Rozwinęła się dyskusja o panelach, a mi przypadkowo wpadł w ręce Ajenti (ajenti.org) Admin Panel. Ktoś w Was używał/korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mcbarlo: ceny Pleska dla providerów są o wiele niższe, nie sugerujesz chyba, że OVH dopłacałoby do interesu, żeby dawać pełną licencję "web host" za 99 zł netto? ;).

 

DA w ogólnodostępnym cenniku też kosztuje 200$ za rok + support na ten sam okres lub 299 dolarów za licencję lifetime z supportem przez 3 miechy, więc to co jest na www to żaden wyznacznik.

Nie porównuj małej firmy z ovh. Poza tym u nich nie można kupić samej licencji tylko z usługa, a to jednak coś innego, prawda? Żeby kupić DA za 89$ wystarczy zarejestrować się jako usługodawca hostingowy i już. Żeby mieć dobra cenę na Pleska musisz wykręcić konkretna sprzedaż ich licencji.

 

Mamy sporo Pleskow i uważasz, ze specjalnie przepłacam? :) Tak jak pisałem wcześniej da się kupić taniej, ale wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety konkretna sprzedaż nie zaczyna się nawet od 400 licencji aczkolwiek po negocjacjach można zejść z ceny o kilka dolarów. Plesk ma swoją pozycję na całym świecie zwłaszcza pod profesjonalne zastosowania. DA przy tym wygląda jak pierdnięcie starego mamuta. Używanie DA w firmie tylko świadczy o niej samej. Biedna firma używa DA reszta korzysta z rozwiązań własnych lub cPanel albo Plesk. Wtłoczona papka marketingowa podsycana zachwytem przedszkolaków promujących serwery gier faktycznie jest idealnym przykładem profesjonalnego zastosowania. Skoro to taki super hiper panel to pokażcie mi firmy zagraniczne obsługujące klientów w ilości na poziomie 15000. Już odpowiem nie ma takiej ! Tyle z mojej strony i nie mam zamiaru już do tego wracać bo szkoda mi czasu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna możliwość, jak masz 15000 klientów i masz plesk to jeszcze cię nie stać na własny panel. A ci którzy maja DA już na tym etapie mają własne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mając DA trzeba myśleć zdecydowanie szybciej o autorskim rozwiązaniu. Przy Plesku nie jest to potrzebne. ;)

 

Tak poważnie to koszt licencji DA czy Pleska to nie jest jakaś znacząca część kosztów całej firmy. Jak to się ma do serwerów, łącz, czynszu za lokale, prądu i ZUS-ów, itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj małej firmy z ovh. Poza tym u nich nie można kupić samej licencji tylko z usługa, a to jednak coś innego, prawda? Żeby kupić DA za 89$ wystarczy zarejestrować się jako usługodawca hostingowy i już. Żeby mieć dobra cenę na Pleska musisz wykręcić konkretna sprzedaż ich licencji.

 

Mamy sporo Pleskow i uważasz, ze specjalnie przepłacam? :) Tak jak pisałem wcześniej da się kupić taniej, ale wiele.

Ja po prostu odnoszę się do tego wymyślania, że userzy nie wybierają Pleska bo jest drogi. Nie wybierają go, bo go nie lubią, nie znają bo panel jest niewystarczająco wypromowany, support na forum Pleska w porównaniu do tego na forum cP czy DA nie istnieje itd, a nie z powodu cen bo u dużych dostawców jak OVH czy Home (gdzie do Clouda pełen Plesk Web Host Pro kosztuje 39 zł) licencja jest stosunkowo tania.

 

Tobie, czy SiXwishlist Plesk się podoba, spoko, ale nie dorabiajmy do tego jakieś ideologii i nie obrażajcie tych co korzystają z czegoś innego bo nawet Netart swój nowyhosting.pl postawił na DA, a na pierwszych 10 firm hostignowych z TOP100 WHT 4 mają DA, 2 cPanel a 4 swoje rozwiązania ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×