Skocz do zawartości
Lindsey

Autorski CMS Panel hostingowy / bilingowy

Polecane posty

Autorski CMS do zarządzania klientami i hostingiem półautomatyczny gdyż nie potrzebna mi pełna automatyzacja :)

 

Z poziomu panelu można dodawać usługi które pojawią się na stronie głównej , wszystko spięte przez API z VestaCP , działa to na AngularJS więc bez przeładowania (SPA) :)

W panelu użytkownika jeszcze dojdzie kilka opcji , dodawanie domen edycja danych, dodawanie zadań cron i być może edycja DNS ale to opcjonalnie nie chce dawać użytkownikom za dużo ;)

 

Co sądzicie ?

 

6P1rt6s.jpg

ZXDGzuy.png

JvQrzPd.png

ztuB9Pl.png

DlJg0XS.png

lTy3GCd.png

 

Z02nHz2.png8pyn1yl.png

26YUrZx.pngEmfC5OF.png2ANOI8p.png7llupBb.png

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Fajny CMS'ik, ładny template i wszystko fajne... prócz jednego...

 

czemu VestaCP?! Przecież (IMHO) to nie nadaje się do mass hostingu i biznesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Spoofy czemu tak twierdzisz ?

Lepsze to niż DA , może gorsze niż plesk ale na pleska skoda mi kasy, wykonuję strony wizytówki i aplikacje webowe i oferuje przy tym hosting, user nawet nie wie z czego korzysta ;) Ma ładny panel i jest zadowolony :)

 

Co w takim razie polecasz zamiast vesty ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

@Spoofy czemu tak twierdzisz ?

Lepsze to niż DA , może gorsze niż plesk ale na pleska skoda mi kasy, wykonuję strony wizytówki i aplikacje webowe i oferuje przy tym hosting, user nawet nie wie z czego korzysta ;) Ma ładny panel i jest zadowolony :)

 

Co w takim razie polecasz zamiast vesty ? :D

 

A bardzo ładne robisz te "strony wizytówki i aplikacje" bo mi się podoba :)

Z tych screen'ów widać że nie przesadzone, ale świeże, minimalistyczne, ładnie dobrane kolorystycznie i układ też fajny :)

 

Co bym polecał? Hmm.. niewiem, może ISPConfig? Pod ISPConfig'a to sam chętnie taki template bym od Ciebie kupił :)

 

Generalnie ISPConfig przyjął się na rynku jako darmowa alternatywa do Cpanel'u albo DirectAdmin'a, zaś Vesta to stosunkowo nowy twór, raczej dla posiadaczy VPS'ów na których za dużo nie postawisz - nie tyle co na biznes.

 

CentOS panel to też jak Vesta więc w to bym się nie pchał. Może udałoby Ci się coś ładnego sklecić na bootstrapie do jakiegoś *awsome* "gejmingowego" panelu na bootstrapie to by gimby od Ciebie kupowały - ale z tego kokosów nie zarobisz.

 

Ostatnio znów szukałem alternatyw i znalazłem coś ciekawego, w c napisanego i nowego a na pierwszy rzut oka przyzwoicie działającego. Ciekawy projekt komercyjny (nie drogi) a dobrze prowadzony. Może jak wyjdzie z fazy testów to zaczną ludzie o to pytać i osiągnie popularność? Nie wiem czy to ma jakieś API ale sam się temu przyjrzę jak znajdę linka w czeluściach mych zakładek - wtedy na pewno nie zapomnę Ci podesłać, bo to może być coś ciekawego ;)

 

W każdym razie nie wiem jak to co zrobiłeś działa ale wygląda jak dla mnie bardzo fajnie i życzę Ci żebyś dalej trzymał ten poziom bo idziesz w naprawdę dobrym kierunku :).

 

Pozdrawiam.

P.S. Tylko mniej grafiki z google next time :D

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili IPS Config nie wchodzi w grę, ma beznadziejne API ;) System jeszcze nie nadaje się do masowego użytku, np obecnie klient może zamówić np kilka kont hostingowych ale docelowo wszystko działa przy jednym zamówieniu na hosting. W planach jest jeszcze dodanie właśnie opcji kilku zamówień, ale ważniejszą opcją jest integracja z VPS na OpenStack ;) aby klient mógł przeinstalowywać i restartować serwer z panelu :D

 

Jeśli jesteś ciekaw jak to działa to zapraszam na PW. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@Spoofy czemu tak twierdzisz ?

Lepsze to niż DA

 

Niby w czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Eh... DA to standard... tańsze to to niż cpanel i niekiedy lepiej działające.. plesk, DA, cpanel to akurat mają wypracowaną pozycję na rynku i to kwestia gustu. Ja tam przypominam sobie obecnie DA i mimo że templatka domyślna jest z wcześniejszej ery to też mi się podoba działanie i prostota w której jak coś się spier... to wiadomo gdzie i szybko wszystko można naprawić. Ale właśnie to tylko kwestia gustu ;)

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"lepsze od DA, gorsze od plesk" - nowy wymiar matematyki gdzie 1 jest większe od 2 i mniejsze niż 0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up DA zatrzymał się w rozwoju ma słabe API i tyle w temacie , Vesta jest rozwijana na bieżąco i coraz więcej ludzi z niej korzysta a IPS Config ... jego API to dno dlatego wybrałem Vestę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Takie ładne to co zrobiłeś, tylko szkoda że na tej Veście :(

 

Znajdę Ci sensowną alternatywę i musisz zrobić templatkę pod nią inaczej zaszlachtuję Cię, wyrwę oczy i zabiorę myszkę żebyś czegoś tak ładnego jak to wyżej nie zrobił do Vesty nigdy więcej! Oo! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up DA zatrzymał się w rozwoju

 

I chwała mu za to. Stabilność w tej branży to podstawa, czego nie można powiedzieć o kombajnie - cpanelu, który ma milion plików konfiguracyjnych, co drugi dzień krytyczną aktualizację i potrafi sam z siebie wysypać serwer. DA jest przewidywalne, proste w obsłudze (zarówno od usera, jak i admina) i... tyle, niczego więcej nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zrobię port do np ... DA, ale to już w zależności czy było by zainteresowanie na taki produkt. ISP Config nie wchodzi w grę.

Dajcie znać czy chcielibyście takie coś na DA :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zrobię port do np ... DA, ale to już w zależności czy było by zainteresowanie na taki produkt. ISP Config nie wchodzi w grę.

Dajcie znać czy chcielibyście takie coś na DA :lol:

 

No proste że się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jako, że dyskusja o panelach wynikła, przypadkowo wpadł mi w ręce Ajenti (ajenti.org) Admin Panel. Ktoś w Was używał/korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, załóż osobny temat odnośnie dyskusji na temat w/w panelu, nijak ma się do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem nastawiony sceptycznie do Vesty, ale kilku klientów tego używa. Sam też na swoje mniejsze usługi zainstalowałem i działa bez problemu. Jak dla mnie to nie jest zły wybór i popieram autora. Jak dla mnie migracja na DA nie jest w ogóle konieczna.

 

Kiedy produkt będzie gotowy do obejrzenia? Może jakieś live demo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nmYy2mR.png

 

Dodałem jeszcze edycje danych klienta ;)

 

@up jeśli chcesz zobaczyć jak to działa w praktyce to zapraszam na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@up DA zatrzymał się w rozwoju ma słabe API i tyle w temacie

 

Co to za bzdury. Deweloperka DA jest BARDZO ale to BARDZO aktywna, ciągle są nowe ficzery, a zgłoszonego przeze mnie buga naprawili tego samego dnia (!).

 

Klasyczne "nie znam sie ale wypowiem sie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

True, nrm.

Buga, którego im zgłaszałem naprawili po swojej stronie w 3 dni, litespeed w tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nower wersje komponentów oraz bugfixy to nie jest tak do końca rozwój. Na pewno jednak DA nie umarło i dzieje się sporo łącznie z drobnymi nowym ficzerami typu wsparcie dla Let's Encrypt w wersji 1.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci wstawić to na jakiś hosting ze standardowymi pasami: admin/admin do testów (bo rozumiem że chcesz to sprzedawać/wynajmować) ?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Dokładnie :D Chcesz to sprzedać?

 

PODAJ CENE!!

 

Shut-up-and-take-my-money.jpg


P.S. Na pw podsyłam Ci to o czym mówiłem wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×