Skocz do zawartości
j1gg

Zmiana ip na routerze upc?

Polecane posty

Witam, czy jest możliwość zmiany adresu ip na routerze w upc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wystarczy zmienić adres MAC urządzenia które jest podpięte pod modem UPC i zrestartować modem. To powinno spowodować zmianę adresu IP przydzielonego do modemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ba, późniejszy powrót do poprzedniego adresu MAC przywracał wcześniejszy adres IP. Kiedyś był na to aż tydzień, ostatnio niestety była to już tylko godzina, gdy sprawdzałem.

 

ALE! Odnosi się to tylko do starszych urządzeń od UPC, "zwyczajnych" modemów.

 

Jeśli ktoś ma już jedno z nowszych urządzeń, modem i ruter w jednym, to nie ma możliwości zmiany adresu MAC w tym modemie/ruterze (2w1). W opcjach swojego jednak widzę - w sekcji "podstawowe -> internet" - przycisk "odnowienie adresu IP".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, pewna osoba się bawi i mnie ddosuje od wczoraj, vpn nic mi nie da bo ma moje ip docelowe. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana ip a mam urządzenie modem z routerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zadzwoń do usługodawcy i zgłoś mu taką sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnowienie IP nie działa. Problem jest taki że internet nie jest mój, mam tylko dostęp do routera bo wynajmuje mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma już jedno z nowszych urządzeń, modem i ruter w jednym, to nie ma możliwości zmiany adresu MAC

Te nowsze, przynajmniej niektóre, da się przełączyć w tryb bridge i wtedy wszystko jest po staremu. (Na 93%.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moim obserwacji wynika, że UPS tak samo jak Neostrada w chwili obecnej zmienia IP raz na 24 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ drozdobyx
Jeśli połączenie trwa cały czas (lub rozłączane jest na krótko, nie dłużej niż to na ile dzierżawiony jest adres IP dla danego adresu MAC), to w UPC ma się praktycznie rzecz biorąc niemalże stały adres IP. Niby jest on przypisywany dynamicznie, ale dla przykładu ja poprzedni miałem niezmienny przez ponad 2 i pół roku, a w wyniku zmiany pakietu usług i podłączenia nowego modemu, który przysłali, nowy adres mam od grudnia. Wcześniej też zmiany zachodziły u mnie co roku lub rzadziej, w zasadzie chyba tylko wtedy, gdy coś w swojej konfiguracji UPC zmieniało.


@ j1gg
Ja u siebie mam. System -> Tryb switch -> tryb router / tryb bridge.

Nie testuję jednak, bo akurat ja nie chcę zmieniać adresu. Zapewne będzie to działać, ale chciałbym mieć pewność, że po zmianie powrotnej wrócę do poprzedniego IP (przypuszczam, że tak). Kiedyś zaryzykuję i spróbuję, bo ta możliwość zmiany IP w tę i z powrotem czasem się przydaje.

 

 

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy... W podstawowych informacjach, tam gdzie widać MAC i obecne IP, mam też datę i godzinę wygaśnięcia. Ostatecznie, jeśli nie znajdziesz innego rozwiązania, możesz sprawdzić, czy jeśli wyłączysz modem przed tą datą, a włączysz już po niej, to czy nie uzyskasz w ten sposób nowego (bo obecna dzierżawa wraz z tą datą wygaśnie).

edycja kilka godzin później:

Nic z tego, modem automatycznie regularnie odnawia dzierżawę adresu, musiałbyś się odłączyć na 48 godzin, a robiąc to o odkładnie zaplanowanej porze, na co najmniej 24 godziny i kilka sekund.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×