Skocz do zawartości
sreg

Jaki serwer zamiast home

Polecane posty

Hej,

 

mam 3-4 strony od kilku lat na home.pl - obecnie mam abonament roczny Business Cloud Unlimited z opłatą około 900 zł/netto/rok - serwer współdzielony. Chciałbym zmienić to na serwer w podobnej cenie plus/minus 200-300 zł/ na zdecydowanie szybszej maszynie, a najlepiej z jeszcze większym łączem internetowym (obecnie jest 1GB). Co Waszym zdaniem byłoby lepszym rozwiązaniem przy równoczesnym zachowaniu wszystkich elementów jakie ma home.pl -czyli poczta, ftp, bazy danych etc.

 

Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wykorzystania na poziomi 110 GB i transfery miesięczne na 20TB w pikach na 45TB.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wykorzystania na poziomi 110 GB i transfery miesięczne na 20TB w pikach na 45TB.

 

 

Czyli kwota za usługę adekwatna do wykorzystanych zasobów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sreg

 

skontaktujemy się z Tobą i postaramy się obniżyć cenę w ramach kilkuletniej współpracy. Jednakże kwota 200-300 zł jest nierealna zważywszy na wykorzystanie zasobów serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja to bym się zastanowił nad jakimś hostingiem dedykowanym (vps) lub serwerem dedykowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webd.pl 200GB, 300zł/rok 800zł rocznie do przodu będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webd.pl 200GB, 300zł/rok 800zł rocznie do przodu będziesz

IDIOTA..

 

Jak taki duzy serwis wrzuci na serwer z przestrzenia 200GB?

 

Skoro aktualna zajetość wynosi 45TB...

 

 

Może serwery dedykowane w ovh lub online.net

Edytowano przez SchErk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: tym razem kori ma rację.

Autor sam pisał, że zajętość wynosi 110GB, a transfer w pikach sięga 45TB miesięcznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ciekawe czy webd wyrobiłoby z takim transferem. Pewnie łącze by przycinali sporo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sreg

 

skontaktujemy się z Tobą i postaramy się obniżyć cenę w ramach kilkuletniej współpracy. Jednakże kwota 200-300 zł jest nierealna zważywszy na wykorzystanie zasobów serwera.

 

Pracowniku home.pl - polecam napić się następnym razem kawy przed czytaniem działu z samego rana ;) On pisze, że teraz płaci 900 zł, a chce szybszą maszynę w cenie PODOBNEJ DO AKTUALNEJ - teraz płaci 900 zł i napisał, że cena może być +/- 300 zł, czyli jak łatwo policzyć będzie to maksymalnie 1100-1200 złotych :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sreg,

 

Proponuje Ci napisać w dziale giełda zapytanie ofertowe z podaniem limitu cenowego i parametrami jakie potrzebujesz. Na pewno sporo ofert posypie się na PW...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

"Jaki serwer zamiast home?"

Odpowiem krótko: JAKIKOLWIEK! Wszystko będzie lepsze od home.pl :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sreg najlepszym wyjściem byłoby gdybyś oddzielił te dwie sprawy - multimedia od strony www.
Wtedy mógłbyś zachować kompromis pomiędzy tanim składowaniem dużych ilości danych i szybkim dostępem do dużych plików
oraz wysoką jakość usług hostingu www oraz poczty email.

Niema sensu wozić dobrą osobówką wielkogabarytowych materiałów budowlanych - mało to wydajne i w sumie drogie w eksploatacji

Pod dane możesz wybrać dowolny vps, serwer dedykowany względnie rozwiązanie składowania w S3 (amazon), zaś pod stronę WWW nie wielką ale dobrą wirtualkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wykorzystania na poziomi 110 GB i transfery miesięczne na 20TB w pikach na 45TB.

 

 

wg mnie transfer miesięczny 20-40 TB nie nadaje sie za bardzo na shared hosting, tylko dedykowany.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co będzie lepszym rozwiązaniem Oktawave czy Homecloud czy LH.pl ?

Edytowano przez sreg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci zaproponował serwer dedykowany z OVH bądź Blazingfast. Ewentualnie Hosteam który jest najlepszym według mnie rozwiązaniem w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W octawave z cena 0,02gr za gb ruchu to on przekroczy budzet roczny w tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam lh.pl W sumie to jak do tej pory to najlepiej właśnie z nimi układa się współpraca od dobrych 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×