Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej!

Firma członka rodziny się rozwija i przyszedł czas na wyprowadzenie się z papierami z mieszkania do biura ;) Dodatkowo pojawiła się konieczność zatrudnienia pracownika i zorganizowania mu stanowiska pracy.
Potrzebuję wybrać: drukarko-skaner, PC + monitor zamiennie z laptopem, NAS, router/AP.

Na chwilę obecną wybrałem takie graty:

HP LaserJet Pro M125nw - 510 PLN

Dell Vostro 3800 i3-4170/8GB/120+500/DVD/Win10X - 2 349 PLN
BenQ GW2265HM - 555 PLN

Klawiatura + myszka - max. 200 PLN

QNAP TS-231 + WD Blue WD Red 1 TB (w przyszłości drugi pod RAID 1) - 950 PLN 1 000 PLN

 

TP-Link Archer C7 (v 2.0) na OpenWRT - 450 PLN
RouterBoard 951G-2HnD - 341 PLN, TL-WDR3600 - 229 PLN

 

Łącznie wychodzi ~5 000 PLN brutto i tej kwoty nie chciałbym raczej przekroczyć :)
Macie lepsze propozycje lub zastrzeżenia do moich wyborów? Świetnie by było, jakby router posiadał możliwość skonfigurowania serwera VPN, kilka portów gigabitowych i 802.11ac. Od NAS'a wymagam jedynie udziałów sieciowych Windows i może nagrywania kamer (choć to sprawa przyszłościowa).

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień urządzenie wielofunkcyjne na :

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5947910528&reco_id=997fce6b-cafb-11e5-a333-02dbbc1ee91f&ars_rule_id=201

(brother MFC-J470DW) - mam w domu - super sprawa!

Dodatkowy "tuning" do tego urządzenia to max 100 zł a drukowania... mnóstwo (żona sporo drukuje / skanuje / kseruje i świetnie się sprawdza).

Co do tuningu trzeba dokupić:

http://www.tusze.info/do-brother-wieczne-kartridze-lc123125127700ml-p-96644.html

(tu dostajesz 4 kardridże coś takiego: http://www.tusze.info/kartridz-zamienny-o-duzej-pojemnosci-do-brother-lc-121123125127129-p-96643.html +

2. 300 ml tuszu CZARNEGO PIGMENTOWEGO INK-MATE

3. 100 ml tuszu żółtego INK-MATE

4. 100 ml tuszu czerwonego INK-MATE

5. 100 ml tuszu niebieskiego INK-MATE

6. para rękawiczek lateksowych (lepsze i wygodniejsze od foliowych)

7. Komplet strzykawek z igłami (4)

8. 100 ml płynu czyszczącego wewnętrznego, wyjątkowo skutecznego

 

+ Należy dokupić:

http://www.tusze.info/chip-reseter-brother-lc223-lc121123125127-p-96667.html

 

Gdy oryginalne tusze bedą miały około 50 % należy wyciągnać chip i włożyć do tych zakupionych.

Później 1 litr czarnego lub koloru to tylko bodajże 60 zł a drukowania.... Szok - ogólnie tworzysz sprzęt do "przemiału"

Mój sprzęt wygląda tak:

GEktZhc.jpg

Polecam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do NASa wsadź WD RED

 

Jeśli bardzo potrzebujesz routera AC to może nowość: Mikrotik RB962UiGS 5HacT2HnT hAP ac(3x3 MIMO, port SFP, gigabity, poe, 2,4GHz i 5 GHz). A jeśli nie to może sprawdzonego 951G?

 

 

Edytowano przez XYS (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jesteś absolutnie pewien, że potrzebujesz ac na wifi?

 

U nas jeden ze sprzętów to HP LaserJet Pro M267n. Sprawdza się świetnie, skan na maila, na druku laser z kolorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jesteś absolutnie pewien, że potrzebujesz ac na wifi?

 

U nas jeden ze sprzętów to HP LaserJet Pro M267n. Sprawdza się świetnie, skan na maila, na druku laser z kolorem.

 

A kto powiedział że na wifi? Podłączysz jako sieciówka kablem - a wifi to dodatek gdyby trzeba było z innego urządzenia coś na szybko wydrukować.. Próbując drukować 10 + kartek na wifi drukarki dostają czkawki..

 

A porównując 2 urządzenia to wg. mnie brother jest lepszą firmą a dodatkowo oblicz sobie jak później wyjdzie Ci eksploatacja tego urządzenia, dla przykładu ten brother (zależy od pokrycia strony drukiem) - Jeśłi to będzie tekst to zakłada sie 5% pokrycia, czyli 0,05ml tuszu na A4

Czyli na 1 litrze jakieś 20 tyś stron A4 (40 ryz ) = 60 zł (http://www.tusze.info/tusz-ink-mate-do-brother-1-litr-p-96278.html)

Jak wypada przy tym HP nie mam pojęcia - nie orientowałem się nad tymi tonerami

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Czyli na 1 litrze jakieś 20 tyś stron A4 (40 ryz ) = 60 zł

Ja bym osobiście atramentówki nie polecił - ryzyko zapychania głowicy i pewnie znacznie wolniejsza praca. My w firmie mamy kolorowy laserowy "kombajn" z samsunga ale faktury i tak drukujemy na leciwej HP 1020, która ma już chyba 10 lat i przebieg już ma na pewno powyżej miliona stron i nie myśli nawet o tym żeby się zepsuć :) Toner za ~12 pln wystarcza na ponad 2 tys. stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać, że brother na atramentówkach (budżetowych) zaczyna "świrować" z chipami. Dla mojego modelu (DCP-j jakiś) widać, że walczą z tym bo wypuszczają aktualizację. Sprzęt podłączony po usb / wifi sam sobie wciąga firmware w nocy (pewnie to idzie jakoś wyłączyć / zablokować ) ale nie myślałem o tym.

 

Laserówki HP są spoko.

 

Ja bym wziął zamiast takiej stacjonarki jakiegoś della latitude i stację dokującą.

 

Jak chcesz masz "stacjonarkę" jak nie to laptopa.

I wygodne to jest jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Polecam sprzęty brothera. Tanie w utrzymaniu. Kupujesz zamienniki atramentów za jakieś 5-8zł / sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam zarówno brothera laserowego i hp atramentowego. Ahh normalnie tej hp atramentówki to mam dość ciagle się zacina no i tusze czesto trzeba wymieniać. Jeżeli mialbym wybrać to zdecydowanie wolałbym dopłacić i wziąć laserówke kolorową, toner starcza na dłużej i napewno wyjdzie taniej. Na tusze hp wydajemy okolo 700pln rocznie gdzie na toner czarno biały wydamy rocznie koło 200-300pln przy takiej samej ilości druku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś drukarka EPSON z systemem CISS.

Są modele, w których oryginalne tusze są bardzo, bardzo tanie, że zamienników już nie warto nawet kupować.

 

Jeżeli chodzi o PC, zawsze byłem zdania żeby składać samemu. IMO wyjdzie taniej i lepsze parametry w podobnej cenie.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW! Dziękuję za tak szybki i liczny odzew! :)
Odpowiem z zachowaniem kolejności sprzętów:

Drukarka nie musi być kolorowa, mono w zupełności wystarczy. Wybór padł na M125nw, ponieważ tonery do niej kosztują 20-25 PLN, a M125a kupiliśmy do domu kilka miesięcy temu. U siebie w mieszkaniu mam P1102 od ponad roku i naprawdę dobrze sobie radzi na tych tanich tonerach.
O Brotherze (w tym atramentach) słyszałem wiele dobrego, więc nie upieram się przy wybranych HP - Westbam, przemyślę Twoją propozycję ;)

Dlaczego wybrałem PC'ta? Wydaje mi się bardziej ergonomiczny od laptopa. Klawiaturę i myszkę można dowolnie ustawić na blacie, monitor stoi dalej i wysoko. Serwis PC chyba jest tańszy i ciężej go popsuć. Na pierwszym stanowisku (właścicielki) będzie ThinkPad E550, więc na drugiego takiego bym się decydował w przypadku zakupu laptopa, tylko przekonajcie mnie :P
Wojtku, co do składania, to zawsze byłem tego samego zdania :P Ale teraz zrobiłem się.. leniwy? Chyba wolałbym gotowe rozwiązanie z dobrą gwarancją na miejscu.

Chwilę myślałem nad dyskiem do NAS'a - WD Green nie, bo awaryjne (choć u mojej siostry, dwa pracują nieprzerwanie od 2011 roku i nic im się nie dzieje). WD Blue spoko, bo to taka standardowa seria. WD Red jeszcze bardziej fajne, bo przeznaczone pod pracę ciągłą w NAS'ach i serwerach - tylko droższe.. Warto dopłacić do modelu Red? Czy ten QNAP jest dobrym wyborem?

XYS, Miłosz, właśnie nie wiem, czy AC (a nawet gigabit) będą niezbędne. To biuro nie będzie przewalać wielkich projektów graficznych czy filmowych, tylko 100% maili i dokumentów. W takim razie 802.11N 300 Mbps na luźno wystarczy, ale co z gigabitem? Lepiej mieć? ;)
Brak AC otwiera mi drogę na dużo tańszych sprzętów z OpenWRT i wspomnianego przez XYS RB951G-2HnD (choć nie ma MIMO 2x2..). W sumie MikroTika by mi się łatwiej konfigurowało niż pierwszy raz OpenWRT..

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

router polecam TP-LINK TL-WDR3600 bez problemu wgrywasz openwrt masz gigabita i ac za 200zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartku, zdecydowanie warto dopłacić do REDów(z tego co widzę to różnica jest 50 zł na dysku 1 TB - Morele). Są przeznaczone do pracy ciągłej, spinasz w raid1 +backup i jest fajne środowisko.

 

951G ma MIMO 2x2. ROS jeśli znasz to sam wiesz jakie daje możliwości zarządzania ruchem, firewallem, automatyzacja przez skrypty etc. Zarządzanie przez Winboxa też jest całkiem fajne. Umie vpn, zaawansowane kolejkowanie etc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krk, znalazłem dokładnie ten sam model, kosztuje 230 PLN, wydaje się spoko :) Korzystasz z niego? Jak Ci się OpenWRT sprawuje i co na nim robisz?

XYS, w takim razie zmieniłem WD na czerwoną serię ;) 951G faktycznie ma "dual chain", więc biorę go pod uwagę. 100 PLN droższy od TP-Linka, ale jest sprawdzony i porządny MikroTik. Do przemyślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krk, znalazłem dokładnie ten sam model, kosztuje 230 PLN, wydaje się spoko :) Korzystasz z niego? Jak Ci się OpenWRT sprawuje i co na nim robisz?

 

 

tak mam dokładnie taki model w domu pracują na nim 3PC, 3 telefony po wifi, telewizor, drukarka, oraz mam wpięty do niego pendrive 32gb pod mały serwer plików, wszystko chodzi bardzo dobrze, OpenWRT mam wgrane a dokładniej LuCI zero problemów z softem i potężne możliwości konfiguracji. Wygląda to tak

P.S mam już 2 rok ten router i zero problemów tplink.png

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Load i użycie pamięci wyglądają bardzo ładnie :)
Testowałeś na tym jakiegoś VPN'a? To właściwie jedyny powód (no może jeszcze QoS i inne duperelki), dla którego chcę kupić własny router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście atramentówki nie polecił - ryzyko zapychania głowicy i pewnie znacznie wolniejsza praca. My w firmie mamy kolorowy laserowy "kombajn" z samsunga ale faktury i tak drukujemy na leciwej HP 1020, która ma już chyba 10 lat i przebieg już ma na pewno powyżej miliona stron i nie myśli nawet o tym żeby się zepsuć :) Toner za ~12 pln wystarcza na ponad 2 tys. stron.

Atramentówki mówisz :) A rozumiem że w cenę ekspolatacji laserówki wliczasz bęben który trzeba wymieniać raz na 3 tonery i kosztuje około połowy (czasem wiecej) ceny co całe urządzenie?

12 zł = 2k stron

60 zł = 40k stron

Co lepiej wychodzi ?:) wg mnie brother 4 x lepszy.

 

Warto też pamiętać, że brother na atramentówkach (budżetowych) zaczyna "świrować" z chipami. Dla mojego modelu (DCP-j jakiś) widać, że walczą z tym bo wypuszczają aktualizację. Sprzęt podłączony po usb / wifi sam sobie wciąga firmware w nocy (pewnie to idzie jakoś wyłączyć / zablokować ) ale nie myślałem o tym.

 

Laserówki HP są spoko.

 

Ja bym wziął zamiast takiej stacjonarki jakiegoś della latitude i stację dokującą.

 

Jak chcesz masz "stacjonarkę" jak nie to laptopa.

I wygodne to jest jak cholera.

W tej wersji nic nie świruje :) przed zakupem urządzenia wiele czytałem oraz mam znajomego który sprzedaje tusze i polecił to urządzenie. Faktycznie jest problem z chipami - ale zamiennikami... Jeśli włożysz do tego zamiennego kartdridża "giganta" chip z zamienników a nie oryginalnych tonerów może raz na czas się rzuacać...

Jakieś pobieranie update... neeeeee :)

 

W pracy mam zarówno brothera laserowego i hp atramentowego. Ahh normalnie tej hp atramentówki to mam dość ciagle się zacina no i tusze czesto trzeba wymieniać. Jeżeli mialbym wybrać to zdecydowanie wolałbym dopłacić i wziąć laserówke kolorową, toner starcza na dłużej i napewno wyjdzie taniej. Na tusze hp wydajemy okolo 700pln rocznie gdzie na toner czarno biały wydamy rocznie koło 200-300pln przy takiej samej ilości druku.

Jak wspomniałem wyżej - laserówki się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Westbam, jaki jest koszt druku jednej strony czarno-białej na Twoim Brotherze? Na mojej P1102 wynosi to około 0,65 gr, przy czym czerń jest idealna, wszystko ostre i nie ma możliwości rozmycia pod wpływem wody (np. deszczu) :)
Szybkość druku też jest świetna.

W Twojej drukarce przeszkadzałyby mi wystające kartridże, ale za to masz druk dwustronny :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Atramentówki mówisz :) A rozumiem że w cenę ekspolatacji laserówki wliczasz bęben który trzeba wymieniać raz na 3 tonery i kosztuje około połowy (czasem wiecej) ceny co całe urządzenie?

Dobrze, że nie wie o tym nic moja HP1020, która ma lekko licząc ok 10 lat i na której drukuję ok 3-5 tys stron A4 miesięcznie. Zużyłem już jakieś lekko licząc 100 tonerów i nic o wymianie bębna nie wiem :) Wydruki są w stanie idealnym - jakość dokładnie taka jak przy pierwszej wydrukowanej stronie :)

 

EDIT: podszkoliłem się i w moim HP bęben jest zintegrowany z tonerem - tonery kupuje regenerowane, jeszcze nigdy nie miałem z żadnym problemu. Na allegro są już od 9,5 PLN / sztuke przy deklarowanej wydajności 3500 stron - wymiana to 10 sekund roboty, stary leci do kosza i drukujesz dalej :)

 

12 zł = 2k stron

60 zł = 40k stron

Co lepiej wychodzi ? :) wg mnie brother 4 x lepszy.

Atramentówka to przede wszystkim strasznie wolny wydruk. Nie do zaakceptowania w firmie moim zdaniem. Puszczałeś na niej naraz np. 1000 stron do wydruku? Ile trwało drukowanie?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A kto powiedział że na wifi? Podłączysz jako sieciówka kablem - a wifi to dodatek gdyby trzeba było z innego urządzenia coś na szybko wydrukować.. Próbując drukować 10 + kartek na wifi drukarki dostają czkawki..

 

A porównując 2 urządzenia to wg. mnie brother jest lepszą firmą a dodatkowo oblicz sobie jak później wyjdzie Ci eksploatacja tego urządzenia, dla przykładu ten brother (zależy od pokrycia strony drukiem) - Jeśłi to będzie tekst to zakłada sie 5% pokrycia, czyli 0,05ml tuszu na A4

Czyli na 1 litrze jakieś 20 tyś stron A4 (40 ryz ) = 60 zł (http://www.tusze.info/tusz-ink-mate-do-brother-1-litr-p-96278.html)

Jak wypada przy tym HP nie mam pojęcia - nie orientowałem się nad tymi tonerami

 

Westbam, jaki jest koszt druku jednej strony czarno-białej na Twoim Brotherze? Na mojej P1102 wynosi to około 0,65 gr, przy czym czerń jest idealna, wszystko ostre i nie ma możliwości rozmycia pod wpływem wody (np. deszczu) :)

Szybkość druku też jest świetna.

 

W Twojej drukarce przeszkadzałyby mi wystające kartridże, ale za to masz druk dwustronny :wub:

Bartek chyba nie do końca przeczytałeś mojego posta - patrz powyżej. łatwo to obliczyć: 40 ryz za 60 zł = 0,003 zł / strona :) zaletą również jest (jak podałem wyżej link) - że nie ma różnicy czy kupujesz czarny czy kolor zawsze płacisz 60 zł...

 

Co do kartdridzy to oczywiście jest możliwość zakupu takich (również w tym sklepie) które chowają się pod klapką - ale czy jest sens? Chodzi o częste "dostrzykiwanie" tuszu - ja ze względu na komfort użytowania zakupiłem najwieksze jakie były...

 

Dobrze, że nie wie o tym nic moja HP1020, która ma lekko licząc ok 10 lat i na której drukuję ok 3-5 tys stron A4 miesięcznie. Zużyłem już jakieś lekko licząc 100 tonerów i nic o wymianie bębna nie wiem :) Wydruki są w stanie idealnym - jakość dokładnie taka jak przy pierwszej wydrukowanej stronie :)

 

Atramentówka to przede wszystkim strasznie wolny wydruk. Nie do zaakceptowania w firmie moim zdaniem. Puszczałeś na niej naraz np. 1000 stron do wydruku? Ile trwało drukowanie?

Wolny druk? Moja jest wystarczająca - szybko drukuje wg mnie (pewnie na stronie producenta jest ilość kartek / min), nie otwieram drukarni by był to demon prędkości :) - podsumowując jest bardzo dobra. Mogę z czystym sumieniem polecić :)

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień urządzenie wielofunkcyjne na :

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5947910528&reco_id=997fce6b-cafb-11e5-a333-02dbbc1ee91f&ars_rule_id=201

(brother MFC-J470DW) - mam w domu - super sprawa!

 

Popieram. Innowiercy się nie znają !

Nie wiem jak to jest z tymi Brotherami, ale są nie do zajechania.

Od lat je wszystkim kupujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Westbam, beliq, napełnienie kartridża polega na otwarciu korka i wlaniu tuszu? Nie muszę się pierniczyć z żadnymi chipami?

Jeśli chodzi o bęben, to tonery do M125nw i P1102 mają je wbudowane i wymienia się je przy każdej wymianie tonera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Westbam, beliq, napełnienie kartridża polega na otwarciu korka i wlaniu tuszu? Nie muszę się pierniczyć z żadnymi chipami?

 

Jeśli chodzi o bęben, to tonery do M125nw i P1102 mają je wbudowane i wymienia się je przy każdej wymianie tonera.

 

Dla tych drukarek co mamy kupujemy zamienniki z Allegro po parę złotych i nigdy z tym problemu nie było.

Tusze są ta tanie, że zabawa w napełnianie nie ma sensu.

Nie wiem jak w tych nowszych modelach - być może są już jakieś zabezpieczenia.

Padł nam tylko jeden Brother przez wiele lat, więc generalnie wymieniamy je dla bajeru, a nie z konieczności.

Wiecie - co by z duchem czasu iść, ja jeszcze dwa lata temu nie miałem drukarki sieciowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Westbam, beliq, napełnienie kartridża polega na otwarciu korka i wlaniu tuszu? Nie muszę się pierniczyć z żadnymi chipami?

 

Jeśli chodzi o bęben, to tonery do M125nw i P1102 mają je wbudowane i wymienia się je przy każdej wymianie tonera.

Tak wlewasz tusz i to wszystko, TYLKO jeśli urządzenie pokazuje że ilość tuszu jest mała (mimo że w kartdridzu jest sporo) należy go zresetować reseterem - podałem również link do niego wyżej - kosztuje około 25 zł i bateria wystarcza na okolo 1000 resetów, później należy wymienić baterie i tak dalej.. (przykładasz - czekasz 2 sekundy jak z czerwonej lampki zmieni na zielona ) i gotowe - masz "pełny toner" :)

Chipy jak napisałem wczesniej nalezy oryginalne zjechać do około 50% i przełożyć do zamiennych kartdridzy.

 

Chodzi po prostu o to że chip ma wbudowane X ilość stron i tego się trzyma - czy toner jest czy nie ma odlicza ilość stron i należy go zresetować.

 

 

Dla tych drukarek co mamy kupujemy zamienniki z Allegro po parę złotych i nigdy z tym problemu nie było.

Tusze są ta tanie, że zabawa w napełnianie nie ma sensu.

Nie wiem jak w tych nowszych modelach - być może są już jakieś zabezpieczenia.

Padł nam tylko jeden Brother przez wiele lat, więc generalnie wymieniamy je dla bajeru, a nie z konieczności.

Wiecie - co by z duchem czasu iść, ja jeszcze dwa lata temu nie miałem drukarki sieciowej :P

Nie zgodzę się -lepiej napełniać niż kupywać zamienniki, powód? Nie zawsze są napełnione na 100%...

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×