Skocz do zawartości
Viva

Mały serwer domowy bez grafiki.

Polecane posty

Witam!

Potrzebuję uruchomić w domu mały serwerek.

 

Problem w tym iż płyta nie posiada wyjść ani VGA ani D-SUB.

 

Stąd moje pytanie czy bez karty graficznej w slocie PCI będzie taki serwer działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do samej pracy serwera nie potrzebujesz grafiki w slocie to tylko kwestia konfiguracji i wyeliminowania elementów systemowych odpowiedzialnych za konkretne urządzenie i jego proces startowy. Niemniej jednak do samej instalacji by się przydała aczkolwiek w zależności od wybranej dystrybucji można jak najbardziej po prostu połączyć się przez ssh o ile instalacja z góry działa w oparciu np o dhcp.

Są platformy serwerowe które nigdy nie posiadały grafiki. Tak jak napisałem ważny jest w tym przypadku odpowiednio przygotowany OS i kompatybilność samej płyty,karty sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o instalacje to mogę jak najbardziej podpiąć grafike. Pozostaje kwestia konfiguracji, co konkretnie muszę konfigurować? I jaki system byś polecił pod taki serwer na którym będzie włączona tylko jedna aplikacja w javie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonfiguruj sobie SSH, żeby mieć później dostęp do serwera. Debian, Ubuntu, CentOŚ - byle bez środowiska graficznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem system, ssh działa poprawnie. Lecz po wyjęciu karty graficznej i włączeniu maszyny słyszę takie sygnały biosu:

1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej

Cóż mam uczynić z tym fantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopchnij ramy (a najlepiej wyciąg i włóż z powrotem)

 

To nie ma myślę nic wspólnego z pamięcią tylko starsze płyty główne były wyczulone na brak kart graficznych. Niektóre z tych płyt miały możliwość wyłączenia komunikatów o błędzie więc tego bym ewentualnie szukał w opcjach BIOS.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaka to płyta główna ?

Z reguły można to przełączyć w BIOSIE:

Standard CMOS Features -> Halt on -> Ustawiamy na 'No ERRORS'.

lub:

Boot -> Boot Failure Guard -> Disabled

Wtedy wystartuje bez karty graficznej i klawiatury - o ile mamy już zainstalowany system.

Edytowano przez Jishnu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko dodatkowy port.

W opisie aukcji jest to nawet zaznaczone:

Karta ta nie jest kartą graficzną tylko adapterem, który umożliwia podłączenie monitora do komputera poprzez złącze dvi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery z domowych komputerów to niezbyt dobre rozwiązanie, testowałem je jakiś czas. Pradu pobiera tonę, często ma problem ze wstanie po awarii prądu itd.

 

Nie lepiej zainwestować w NASa, podłaczyć i mieć świety spokój? Albo w rPi? U mnie rPI i nas od Synology działają 24/7 pod UPSem i 0 problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Dell Optiplex FX160. Zasilacz 50 W, w przyszłym tygodniu zmierzę realny pobór mocy.

2x szybszy od RPi 3, na sieciówce robi transfery 750 Mbps, dwie SATA'y, pasywne chłodzenie, normalny procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten serwer nie będzie chodził 24/7 u mnie w domu, odpalę go tylko na 2 dni na hali i postawię tam kilka aplikacji webowych i serwer gry.

 

Co w takim razie polecacie kupić aby taki serwer wystartował w cenie do 15zł? Dodam że będę nim sterował z innego komputera za pomocą ssh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer jakiej gry? Ciężko na takich zabawkach postawić coś więcej niż jakiś apache.

 

CS:GO. I nie chodzi mi o serwer który podał Bartosz Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Od niedawna mam Dell Optiplex FX160. Zasilacz 50 W, w przyszłym tygodniu zmierzę realny pobór mocy.

2x szybszy od RPi 3, na sieciówce robi transfery 750 Mbps, dwie SATA'y, pasywne chłodzenie, normalny procek.

 

Też się zastanawiałem, ale kupiłem płytę główną z dwurdzeniowym atomem + budę na morelach. Bardzo fajnie działa. Dwa dyski w raid 1 i backup się robi + zasoby smb.

 

Serwery z domowych komputerów to niezbyt dobre rozwiązanie, testowałem je jakiś czas. Pradu pobiera tonę, często ma problem ze wstanie po awarii prądu itd.

 

Nie lepiej zainwestować w NASa, podłaczyć i mieć świety spokój? Albo w rPi? U mnie rPI i nas od Synology działają 24/7 pod UPSem i 0 problemów.

 

Mam już dłuższy czas i sobie chwalę. Stoją 3 u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez 3 GB ram i dobrego CPU nawet nie rób sobie nadziei.

 

4GB RAM DDR3 + Intel G645 2x2.9GHz. Ale w dalszym ciągu przypominam że poszukuję tylko grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×