Skocz do zawartości
PCziomal

Czym szyfrować dane przed wysłaniem do publicznej chmury?

Polecane posty

Witam,

jak w temacie - czym szyfrujecie/czym skutecznie szyfrować dane przed wysłaniem ich do chmury?

 

Tak na marginesie dodatkowe pytanie - na ile ufacie chmurom typu mega.nz? - Backupujecie tam np prywatne zdjęcia etc?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie dane ...

 

Do dużych backupów mi najlepiej pasuje gpg (snapshoty szyfruje i od razu kompresuje). Dobrze da się to oskryptować.

A ogólnie to najlepiej używać czegoś co pozwala na szyfrowanie bez podawania hasła przy każdej operacji (czyli szyfrowanie asymetryczne).

 

Nie wiem jak gpg sprawdzi się przy szyfrowaniu dużej ilości małych plików (np zdjęć).

 

Ja tam raczej prywatnych zdjęć w chmurę nie wrzucam. Po co? Skoro można sobie wrzucać na owncloud (lub podobny soft) i dzielić się tylko z tymi, z którymi zamierzamy, a nie z całym światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej miałem na myśli używanie chmury jako dodatkowej przestrzeni dyskowej właśnie pod zdjęcia, filmy itd ;)

 

PS. Szyfrowanie pod Windowsem

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zaszyfrujesz, to nie ma problemu, możesz w publiczną chmurę wrzucać (byle nie wrzucać razem z nimi klucza prywatnego :)). GPG pewnie jest pod windowsa, nawet jeśli nie bezpośrednio to na pewno pod cygwina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mega.nz szyfruje pliki przed wysłaniem już w przeglądarce, więc w teorii jest bezpiecznie. W praktyce szyfrujesz wcześniej VeraCrypt, czy czymś takim.

 

Linki do mega.nz zawierają klucz, więc możesz podesłać link bez klucza szyfrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×