Skocz do zawartości
Marcin77

Serwer Proxy Dedyk,VPS,Squid

Polecane posty

Chciałbym postawić serwer proxy

Obecnie używam OpenVz Squid- Jest Ok.

Chcę jednak wykupić adresy IP (ok 100)

Oraz postawić serwer proxy pod SEO, czyli Annonymous oraz Google Pass (tu możemy pomysleć o rozwiązywaniu captchy również)

Zastanawiam się nad zakupem dedyka i podzieleniu jego na kilka VPS, ale może to niewłaściwa idea.

Jak można zrobić wydajny serwer proxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dzielić maszyny na VPSy, jeśli ma tam stać tylko proxy.

 

Squid potrafi przydzielać różne adresy wyjściowe na podstawie loginu lub IP wejściowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić proxies zamiast samodzielnie stawiać - np z mexela.com. Co do google passed proxies - zależy do czego potrzebujesz. Jeżeli do harvestu to google nie harvestuje sie przy użyciu prywatnych proxy, bo za drogo to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację

 

wiem ,że można kupić , bo kupuję. Jednak ja chciałbym zainwestować w swoje.

Fakt ,że chciałbym miec spora pule polskich IP, ale także innych lokacji.

Jestem zainteresowany rozwiązaniem postawienia takiego serwera.

Zastanawiam się czy może jest alternatywa dla Squida, co pomoże dla goolge Pass ( cos mi ktoś napomniał ,że to można ustawić w tables , ale nie wiem)

struktura cloud pozwala na różne IP, ale przy dużej ilości potrzeb, chyba lepiej będzie Dedyk.

co do harvesting to myslę o podłączeniu captcha jeśli to jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/hosting/ - najtanszy dedyk z ovh i jednorazowa opłata aktywacyjna za IP.

 

Weź też pod uwage 1 kwestie - jak przyjdą Ci zgłoszenia abuse (o ile używasz tych proxy do różnych softów seo) na serwer dedykowany to może polecieć cały. Rozbijając to na X vps nie masz takiego ryzyka.

 

Zastanawiam się czy może jest alternatywa dla Squida, co pomoże dla goolge Pass

 

Tinyproxy i Privoxy, ale to nie ma wpływu na żywotność proxy w google. Jeżeli ktoś Ci mówił że ustawienia po stronie serwera wpływają na żywotność proxy w google to nie zna się na rzeczy.

 

co do harvesting to myslę o podłączeniu captcha jeśli to jest możliwe

 

Nie tędy droga, chyba że masz za dużo pieniędzy w portfelu ;)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pakiet inforamcji

Tak kilka VPs ratuje . . . . ,

O tinyproxy słyszałem.. Dzięki zapoznam sie z privoxy.

 

Ovh ,SDC to dobre rozwiązania.

Czytałem o mozliwości zakupu IPv4 całego bloku z AS lub z aukcji (tu dostaje różnorodność)

 

WHT to dobre źródło wiedzy, bo tu faktycznie są specjaliści.

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest skłonny pomóc mi $$ w odnalezieniu najlepszej /najtańszej alternatywy dla serwera proxy.

Na początek 50-100 IP (najlepiej rózne geo).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie wydaje się być OVH lub SYS. Masz tam możliwość uzyskania adresów IP za grosze płacać jedynie za opłatę aktywacyjną. Masz także możliwośc wyboru lokalizacji IP. W SYS masz do wyboru 13 europejskich państw, nie wiem jak w OVH ale pewnie tak samo. OVH droższe i bardziej pod zastosowania profesjonalne, SYS tańsze ale jakością też nie odbiega z tym, że ma pewne ograniczenia np. w postaci mniejszej ilości IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

włąsciwie to o tym OVH cały czas myślę. (jest tam mozliwośc geolakacji). Mam u nich hostingi .

 

A czy jest mozliwość potem przekierowania proxy z zewnątrz (tunel) na jedno moje proxy:rózneporty.

z zewnątrz dostaje te 16 proxy i przekierowuje je na drugiego VPS ten ustawia jedno proxy ,rózne porty.

w ten sosób 177.x.x.x:3128 130.x.x.x:3128 odbieram na VPS i przekierowuje na rózne porty

177.x.x.x:3128 => 156.1.x.x:1070

130.x.x.x:3128 => 156.1.x.x:1071

To pozwoli mi na lepsza pracę. Ale tu chba potrzebny byłby wydajniejszy VPS dla 50-100 IP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje się być OVH lub SYS

 

Sys odpada, tam masz tylko 16 IP.

 

Generalnie @OP bez doprecyzowania Twoich potrzeb nikt Ci nie jest w stanie pomóc. Inne proxy stawia się pod seo zabawki jak GSA czy Xneolinks, inne pod odpytywanie google/sprawdzanie pozycji, inne pod działania na portalach społecznościowych. Stawianie wszystkiego razem, na jednym serwerze to proszenie sie o kłopoty.

 

Szczerze to nie rozumiem po co Ci taka ilość IP.

Do sprawdzania pozycji są lepsze rozwiązania.

Do działania na portalach społecznościowych też są lepsze rozwiązania niż takie proxy.

Pod softy seo budujące linki nie trzeba takich ilości IP.

Do harvestowania google to jest całkowicie złe rozwiązanie.

 

Najpierw sprecyzuj swoje potrzeby i napisz tu albo na PW.

 

A takie rozwiązanie?

http://biznes-host.p...g-bh&rodzaj=seo

Myślę ze z czasem była by możliwość powiekszenia tej puli po kontakcie z administracją bh

 

Hosting seo, a proxy to 2 różne sprawy. Nie masz dostępu do SSH więc proxy nie postawisz, a nawet jak postawisz to wywalą Cie po 1 dniu za obciążenie. Ja osobiście przez 1 serwer proxy przesyłam 5-15TB miesięcznie i przy takim zastosowaniu (seo softy) trzeba się liczyć z takimi liczbami. Proponowanie hostingu w tym przypadku jest co najmniej nieprofesjonalne.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pod SEO.

softy typu GSA,SB, ale także własne (tu potrzebuje unikalnych IP -HTTP annonymous)

Faktycznie miesięcznie 5-10TB przeleci przez maszynę , no moze nie przez jedno proxy ;-)

Myslę o chmurach, ale tam IP są zbyt drogie. jedynie OVH, lecz chciałbym mieć możliwość zmain proxy co jakiś czas w obawie o blokady(spamhouse)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po bodajże 2 miesiąch od aktywacji w SYS masz możliwość usunięcia IP, nie wiem jak jest w OVH ale pewnie tak samo. Wiem, że tak jest ale nie wiem dokładnie po jakim czasie. Dla moich IP jest opcja usunięcia bo były aktywowane dawno. Wtedy sobie usuwasz i zamawiasz nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×